با ورود دنیای دیجیتال به کسب‌وکارهای مختلف، از جمله بهترین راه‌ها برای خارج‌شدن صنایع تجاری از تبلیغات سنتی و ورود به دنیای جدید، طراحی سایت صنعتی با امکانات ویژه و جذاب است.

یک وب سایت قوی در نگاه اول باید بتواند توجه مخاطب و مشتری را به خود جلب کند. برای رسیدن به این هدف لازم است به‌طور واضح به مشتری اطلاع دهیم که در حال فروش چه محصول و یا ارائه‌ی چه خدماتی هستیم.
همچنین یک وب سایت جذاب باید از نظر بصری هم کیفیت مطلوبی داشته باشد و بتواند بخش‌های مختلف را به‌راحتی در معرض دید مخاطب قرار دهد. همه‌ی بازدیدکنندگان وب سایت صنعتی انتظار  دارند که سریع با وب سایت انس بگیرند و آنقدر سریع به بخش‌های مختلف آن مسلط شوند که بتوانند آنچه راکه جست و جو می‌کنند به‌سرعت و به‌راحتی پیدا کنند، در غیر این صورت کلافه شده و از سایت خارج خواهند شد.

امکانات موردنیاز در طراحی وب سایت صنعتی

امکانات موردنیاز در طراحی وب سایت صنعتی

از مهم‌ترین امکانات یک وب سایت صنعتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- معرفی واحد صنعتی با طراحی سایت صنعتی

در وب سایت های صنعتی باید واحد صنعتی را معرفی نماییم. از بخش های دیگر استراتژیک این سایت ها، معرفی هیئت مدیره و تاریخچه شرکت می باشد. از بخش هایی که به شما کمک می کنند تا بازدیدکننده بیشتر شما را بشناسد و معرف آن ها باشید، معرفی شرکای تجاری و نمایندگی ها می باشند.

2- معرفی محصولات با طراحی سایت صنعتی

طراحی سایت صنعتی امکانات دیگری نیز دارد و آن معرفی محصولات می باشد. کاربر باید بتواند با یک ناوبری ساده، تمام محصولات شما را مشاهده کند. آنچه که باعث تمایز و برتری محصولات شما نسبت به رقبا می شود، قرار دادن کاتالوگ محصولات در سایت می باشد و معرفی کاربرد محصولات از موضوعاتی می باشد که اگر با تجربه کاربری خوب همراه باشد، باعث می شود که مخاطبان بیشتری به طرف سایت جذب شده و همچنین موجب طولانی تر شدن زمان بازدید از سایت می گردد.

3- ارائه گالری تصاویر با طراحی سایت صنعتی

از بخش های دیگر جذابی که در وب سایت های صنعتی می توان مشاهده کرد، گالری تصاویر می باشد. به کار بردن تصاویر و ویدئو باعث می شود که شناخت بازدیدکننده، جذابیت و زمان حضور در سایت بیشتر گردد که یکی از عوامل موثر در بهبود سئوسایت می باشد. با توجه به نوع فعالیتی که سایت های صنعتی دارند، طراحی چند زبانه سایت باعث شده است که کسب وکار شما در سطح جهانی به خوبی معرفی گردد. صنایعی که در کار صادرات هستند و یا با مشتریان غیر فارسی زبان ارتباط دارند، با طراحی سایت چند زبانه می توانند به سطح جدیدی از تجارت برسند. از دیگر امکاناتی که در طراحی سایت صنعتی وجود دارد این است که امکان سفارش گذاری آنلاین در آن وجود دارد که باید این مورد نیز حتما در نظر گرفته شود.

4- اخبار و مقالات در طراحی سایت صنعتی

از طرف دیگر در نظر گرفتن بخش اخبار و مقالاتی که با شرکت مرتبط هستند نیز در سئوسایت شما می تواند موثر باشد و هم این که آگاهی بازدیدکننده را نسبت به اتفاقات رخ داده در صنعت شما را بیشتر می کند. بخشی از سایت نیز به عنوان بیان نظر درباره محصولات خود در سایت باید وجود داشته باشد تا دارای بازخورد مثبت شود زیرا این کار باعث می شود که اعتماد بازدیدکننده های جدید بیشتر شده و به سفارش گذاری علاقه بیشتری نشان دهند.

ویژگی‌های سایت صنعتی

یک سایت صنعتی با داشتن قابلیت معرفی کار، کارخانه و مرکز صنعتی، باید دارای منزلت و قدرت بیشتری باشد و طراحی سایت اختصاصی صنعتی به گونه ای انجام گیرد که به صورت حرفه ای باشد تا بازدیدکنندگان آن بیشتر شود و در نهایت موجب بیشتر شدن فروش گردد.

یک سایت صنعتی باید دارای توانایی های خاص خود باشد مثلا باید توانایی چند زبانه بودن را داشته باشد، زیرا امکان دارد در مورد معرفی کسب وکار در کشورهای دیگر نیز کاربرد داشته باشد به همین دلیل نسبت به درخواست صاحبان صنعت و بازار هدف باید از چندین زبان بتواند پشتیبانی نماید.

مدیریت سایت های صنعتی باید بسیار کاربردی و آسان و مورد پسند کاربران واقع شود. پنل های مدیریتی اختصاصی برای ساخت مدیریت کاربردی روش بسیار مناسبی است. سایت‌های صنعتی با بهره‌گیری از طرح‌های قالب‌های اختصاصی، باید دارای قابلیت خارج نمودن تجارت و کسب وکار از حالت سنتی را داشته باشند و در بازارهای جهان معرفی نمایند.

چه کسانی نیازمند طراحی سایت صنعتی هستند؟

اگر شما هم اکنون در صنعت به کار مشغول هستید، به این معنا می باشد که مشتریان زیادی وجود دارد که هنوز شما را نمی شناسند و یا با محصولات و سرویس های شما آشنایی کاملی ندارند. برای نمونه در کشورهای پیشرفته بسیاری افراد وجود دارند که کالاهای مورد نیاز صنعتی خود را از طریق اینترنت و وب سایت شخص فروشنده خریداری می نمایند و بدون هدر دادن زمان خود، می توانند به مکان مورد نظر خود رجوع کنند.

یکی از پیشرفت هایی که در کشور ما و صنایع خودرو سازی داشته است، فروش محصولات خودرو می باشد که به صورت آنلاین صورت می گیرد، در این گونه موارد افراد حتی می توانند رنگ و خیلی از امکانات را بدون این که در محل حضور داشته باشند انتخاب نمایند و در محل نمایندگی شرکت مربوطه آن را تحویل بگیرند. بنابراین در سطح کلان، این فرهنگ در بین مردم جامعه به وجود آمده است که حتی می توان محصولات صنعتی را نیز به صورت آنلاین فراهم نمود.

یک سایت خوب باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

برای این که در طراحی وب سایت بتوانیم یک سایت استاندارد داشته باشیم باید سایتی طراحی کنیم که دارای ویژگی های زیر باشد:

  • دارای قالب چشم نواز، کم حجم و ریسپانسیو باشد.
  • سرعت لود سایت در آن بالاتر باشد.
  • وب سایت دارای خاصیت دینامیک باشد.
  • استانداردهای گوگل برای سئوسایت کاملا رعایت شده باشد.
  • پنل با رابط کاربری آسان بتواند کنترل شود.
  • نمایش پروژه‌ها و نمونه کارها در طراحی سایت صنعتی

در صورتی که کسب‌وکار صنعتی بزرگ دارید و تمایل دارید تا پروژه‌های اخیری را که انجام داده اید، کاربران آنلاین وب سایت شما بتوانند مشاهده نمایند، این سرویس را سفارش دهید. وجود نمونه کارها و پروژه های متعدد باعث می شود تا مشتریان دلگرمی بیشتری داشته باشند پس طراحی این قسمت از وب سایت را فراموش نکنید.

امکان معرفی امتیازات و افتخارات در سایت صنعتی

در طراحی سایت صنعتی باید این نکته را در نظر داشته باشید که در کسب وکارهای صنعتی خود اگر گواهینامه و یا تشویق هایی داشته‌اید، در این قسمت درج نمایید تا مشتریان آنلاین وب سایت شما با دیدن آن ها بتوانند به شما اعتماد کرده و راحت تر باشما ارتباط برقرار نمایند.

امکان معرفی کارخانه های صنعتی مرتبط با هیئت مدیره آن‌ها

کاربران مخصوصا در فعالیت‌های صنعتی، بسیار علاقه مند هستند تا هیئت مدیره شرکت مربوطه را بتوانند راحت تر بشناسند تا بتوانند به آن ها اعتماد نمایند. همچنین با نمایش دادن لیست کارخانه‌ها می‌توان رتبه وب سایت خود را در گوگل افزایش داد.

اگر به دنبال طراحی یک سایت صنعتی هستید، می‌توانید از گروه تخصصی یوتا کمک بگیرید. این گروه می‌تواند بهترین سایت صنعتی با تمام امکانات را برای شما طراحی کند.