پشتیبانی و نگهداری سایت – پشتیبانی فنی سایت

پشتیبانی و نگهداری سایت

پشتیبانی و نگهداری سایت – پشتیبانی فنی وب سایت:

 

پشتیبانی فنی وب سایت

 

در صورتی‌که بخواهیم به شکل خیلی ساده موضوع پشتیبانی یا نگهداری وب سایت را با یک مثال بررسی کنیم، می‌توانیم بگوییم که:

اگر بخواهیم با هر تکنولوژی، قیمت و کیفیتی، به وب سایت خود به‌عنوان یک ماشین نگاه کنیم، مسلماََ به یک سرویس‌دهی، بروز رسانی، چکاپ، تعویض قطعات معیوب و … نیاز مبرم پیدا خواهیم کرد. درمورد وب سایت هم موضوع دقیقا همین است؛ داشتن یک وب سایت ایده‌آل نیازمند یک پشتیبانی مناسب است. بک وب سایت می‌تواند مانند یک رسانه عمل نماید و همینطور به مخاطب نیز نیاز خواهد داشت. مواردی مانند نیاز به محتوا، کاهش سرعت بارگذاری، زیبایی و سهولت دسترسی، امنیت، کیفیت سرویس‌دهی، سادگی، کاربرپسند بودن و شاید ده‌ها موضوع ریز و درشت فنی که باید به‌طور روزانه، هفتگی و حتی ماهانه مورد بررسی قرار گیرند.

خدمات پشتیبانی وب سایت به خدماتی گفته می‌شود که در قالب خدمات فنی، امنیتی، توسعه‌ای و محتوایی برای یک وب سایت، در طول زمانی مشخص و در قالب یک قرارداد انجام می‌گردد.

یوتا، با بیش از 10 سال تجربه‌ی موفق در این زمینه، آماده‌ی ارائه‌ی خدمات پشتیبانی وب سایت به شما عزیزان می‌باشد.

 

پشتیبانی و نگهداری سایت

 

هدف از پشتیبانی سایت، بروز نگه داشتن و بهبود کارایی سایت می باشد که خود به دو بخش پشتیبانی فنی و محتوایی تقسیم بندی می‌شود. پشتیبانی فنی؛ ارائه خدماتی مانند به‌روز رسانی افزونه‌ها، بهینه‌سازی کدها، افزایش امنیت سایت، بک آپ گیری از فایل‌ها و … را شامل می‌شود. با گذشت زمان و با به‌روز رسانی تکنولوژی و الگوریتم‌ها، سایت به به‌روز رسانی قالب و افزونه‌ها نیاز خواهد داشت تا بتواند به‌صورت سریع و کارآمد به کار خود ادامه داده و مانع از هک شدن گردد.

این بروز رسانی‌ها مخصوصاََ در سایت های وردپرسی، بعضی اوقات باعث به وجود آمدن مشکلات و خطاهایی در سایت و کارکرد افزونه‌ها می‌گردد، در اینگونه موارد در صورتی‌که در این زمینه تخصصی ندارید، می‌توانید به یک شرکت معتبر پشتیبانی سایت مراجعه نموده و از این طریق مشکلات خود را برطرف کنید.

 

چرا به پشتیبانی و نگهداری وب سایت نیازمند هستیم؟

 

چرا به پشتیبانی و نگهداری وب سایت نیازمند هستیم؟

 

اکثر افرادی که در حوزه‌ی صنایع و خدمات مختلف فعال هستند، در هنگام طراحی وب سایت درباره‌ی نیازهای خود آگاهی کافی ندارندبه همین دلیل برای توسعه‌ی وب سایت خود و افزودن ویژگی‌های جدید، نیازمند خدمات پشتیبانی هستند. علاوه بر آن، اگر سایت خود را به‌روز رسانی نکنید، حفره‌های امنیتی موجود در افزونه‌هایی مانند افزونه‌های وردپرس باعث خواهند شد که امنیت سایت شما کاهش پیدا کند و همینطور ممکن است این مسئله باعث کند شدن سایت شما گردد. باید به این نکته توجه کنید که سرعت، یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که در سئو و بهینه‌سازی سایت، نقش مهمی را ایفا می‌کند.

میان کسب وکارهای آنلاین رقابت بالایی وجود دارد و رقیبان شما برای این که بتوانند به رتبه‌ی برتر دست پیدا کنند، تمام تلاش خود را می‌کنند و در این مورد اگر سایت شما دارای حداکثر کارایی نباشد، توانایی رقابت با آن ها را نخواهد داشت. می‌توانید با دریافت خدمات پشتیبانی و بروز نگه داشتن زیرساخت‌های سایت خود، هزینه‌های آتی سایت خود را کاهش و عملکرد و کارایی آن را افزایش دهید.

نهایتاََ برای اینکه بتوانید در فضای دیجیتال به موفقیت دست پیدا کنید و همچنین بتوانید درآمد خوبی به دست بیاورید، نیازمند به‌روز رسانی مداوم سایت خود خواهید بود تا بتوانید مشتریان خود را همواره راضی نگه دارید و بهترین راه برای رسیدن به این موفقیت، استفاده از خدمات شرکت‌های پشتیبانی سایت می‌باشد.

 

پشتیبانی فنی وب سایت

 

پشتیبانی فنی وب سایت

 

هر سیستم نرم‌افزاری که تحت وب باشد، به نگهداری و به‌روز رسانی نیاز دارد تا بتواند عملکرد بهتری داشته باشد. وب سایت هم از این امر مستثنا نیست. همه‌ی وب سایت‌ها حتی آن‌هایی که طراحی اولیه‌ی بهتری دارند نیز به خدمات پشتیبانی سایت نیازمند هستند که این امر، بخش‌های مختلف را شامل می‌شود. یکی از این بخش‌ها پشتیبانی فنی است.

بعد از گذشت مدت زمانی، ممکن است سایت با خطاها و باگ‌هایی روبه رو شود. وجود اینگونه از خطاها بر روی سئوی سایت شما، تاثیر منفی داشته و باعث می‌شود رتبه‌ی کار شما پایین بیاید و یا ممکن است بعد از مدت‌ها به این نتیجه برسید که سایت شما دارای قالب و ظاهر کاربرپسند و مناسب نیست و بخواهید آن را تغییر دهید.

مورد دیگری که در زمان پشتیبانی حتماََ باید توسط شرکت پشتیبان سایت انجام گیرد، ایمن‌سازی و به‌روز رسانی‌ های لازم می‌باشد. معمولاََ با تغییر تکنولوژی و با گذشت زمان، حفره‌های امنیتی و مشکلات سایت ظاهر می‌شوند که باید به‌روز رسانی کدها اقدام انجام گیرد تا در آینده وب سایت دچار مشکلات امنیتی و بهینه‌سازی نشود. اینگونه از به‌روز رسانی‌ها در پشتیبانی سایت وردپرسی اهمیت بیشتری دارند.

هسته‌ی وردپرس از ایمنی کاملی برخوردار است اما شما برای اینکه از ویژگی‌ها و امکانات بیشتر آن استفاده کنید، باید پلاگین‌های مختلف را روی سایت خود نصب نمایید. بیشترین نفوذی که هکرها به سایت می‌کنند از طریق افزونه می‌باشد، پس باید با انجام به‌روز رسانی به‌موقع، ایمنی را برای سایت خود به وجود آوریم.

 

پشتیبانی محتوایی وب سایت

 

پشتیبانی محتوایی وب سایت

 

پشتیبانی محتوایی وب سایت، بخش دیگری از خدمات پشتیبانی است. از عوامل پیشرفت سایت می‌توان به بروز نگه داشتن اطلاعات سایت و قرار دادن محتوای مفید و مرتبط با کلمات کلیدی اشاره کرد. ربات‌های گوگل به طور منظم وب سایت ها را بررسی می کنند و وب سایتی را که به‌مدت طولانی تغییر نکرده باشند را کم کم از لیست نتایج جست وجو حذف می‌کنند. پس در صورتی‌که هدف شما از طراحی وب سایت این است که کسب وکار خود را توسعه دهید، نیازمند پشتیبانی محتوایی وب سایت می‌باشید.

بارگذاری منظم محتوا تاثیر زیادی روی سئوی سایت شما می‌گذارد. درمورد سازمان‌ها و کسب وکارهایی که بزرگ هستند، وجود داشتن تیم تخصصی تولید محتوا در سازمان ضروری است اما در مورد کسب وکارهای کوچک و متوسط، به‌دلیل برون سپاری این امر به شرکت‌های متخصص و فعال در این حوزه بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

مطالب مرتبط

نظرات کاربران:

پیام خود را وارد کنید