بهترین کیفیت تولید محتوا متنی در حوزه های مختلف توسط متخصص و کارشناس با تجربه  , راهکار و آموزش تولید محتوا به صورت کاملا تضمینی و ویژه : هر شرکت و مؤسسه ای برای ورود به دنیای تجارت الکترونیک و رقابت اینترنتی باید یک وب سایت داشته باشد. بعد از طراحی یک سایت، سئو و بهینه سازی سایت، در نتایج جستجوی گوگل بسیار حائز اهمیت می باشد.

تولید محتوای متنی در سئو و بهینه سازی سایت، از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد. در واقع یکی از مهم ترین کارها برای سئو و افزایش رتبه کلمات کلیدی در گوگل، همین تولید محتوا می باشد.

تولید چنین محتوایی بدون سفارش تولید محتوا اعتباری نخواهد داشت. چرا که هر نویسنده ی معمولی قادر به تولید چنین محتوایی نخواهد بود. برای انجام این کار، می توانید از شرکت های معتبر در زمینه تولید محتوا کمک بگیرید.

کافه کانتنت ، یکی از شرکت های پیشرو در زمینه تولید محتوا می باشد. هدف این شرکت بهبود محتوای وب سایت ، به منظور افزایش رتبه در نتایج جستجو می باشد. این شرکت قادر به تولید محتوای متنی ، محتوای صوتی ، ویدئویی . … می باشد.

تولید محتوای متنی
تولید محتوای متنی

در ادامه این مقاله توجه شما را به اصول خدمات تولید محتوا جلب می کنیم.

محتوای متنی

یکی از انواع محتواها ، محتوای متنی می باشد. این محتوا برای موتورهای جستجو بسیار مهم می باشد. محتوای تولیدی بایستی مطابق با نیاز و خواسته مشتری و منحصر به فرد باشد.

محتوای متنی می تواند تمام انواع محتواها ( تخصصی یا عمومی، محتوای شبکه های اجتماعی و محتوا برای معرفی محصول یا خدمات) را شامل شود.

در حوزه دیجیتال مارکتینگ، محتوای متنی به محتوایی گفته می شود که ؛ آگاهی مخاطبان را از برند مد نظر، محصولات یا خدمات مشابه بالا ببرد.

مهم ترین ویژگی محتوای متنی

منظور از تولید محتوای متنی، محتوایی است که خواننده بتواند متن را تفسیر کرده، مفهوم و منظور گنجانده شده در متن را درک کند. تمامی متن ها لزوما دارای محتوا نیستند.

ویژگی های یک محتوای خوب برای افزایش درآمد

در حال حاضر، تولید محتوا به یکی از مشاغل پردرآمد تبدیل شده است. نوشتن محتوا به دلیل رقابت زیاد ، کار چندان راحتی نیست و نیاز به دقت و تخصص کافی در این زمینه دارد.

یک محتوا باید به اندازه ای جذاب باشد که مخاطب را به خواندن ادامه آن تشویق کند. لازم به ذکر است که یک خواننده به طور متوسط 8 ثانیه یک مطلب را می خواند.

در نوشتن محتوا باید به دنبال یک مشتری هدفمند باشیم

در تولید محتوای متنی باید هدف مخاطب را مد نظر قرار دهیم. و پاسخ سوالات زیر را پیدا کنیم. ما چه چیزی را می فروشیم؟ محصول ما چه مشکلی را برطرف می کند؟ هدف مشتری از خرید محصول چیست؟

برای پاسخ به این سوالات ، باید به طور مداوم در ارتباط با مشتری باشید.

سفارش تولید محتوای متنی

یکی از مهم ترین فاکتورها برای دیده شدن و خوانده شدن در دنیای اینترنت، نوشتن محتوا می باشد. محتوا انواع متفاوتی دارد و یکی از رایج ترین محتواها ، محتوای متنی می باشد.

محتوای متنی یا همان مقالات یک سایت ، باید مطابق با اصول سئو (بهینه‌سازی موتورهای جستجو) باشد. یک نویسنده ی معمولی قادر به رعایت جزئیات سئو نمی باشد. نویسنده یک محتوای متنی بایستی با اصول سئو آشنایی داشته باشد.

ویژگی های محتوای متنی جذاب

هدف اصلی تولید محتوای متنی ، جذب مخاطب می باشد. برای این کار رعایت یکسری نکات ضروری می باشد. برخی از این نکات عبارتند از:

• انتخاب موضوع و یک عنوان مناسب

اولین چیزی که مخاطب را به خود جذب می کند، موضوع و عنوان مناسب محتوا می باشد. در واقع یک عنوان خوب باعث می شود، مخاطب تا انتها محتوا را دنبال کند.

عنوان محتوا باید با موضوع مرتبط باشد. شما باید سعی کنید از نکات کلیدی مد نظر مشتری و مخاطب استفاده کنید ، تا مخاطب قانع شود، این محتوا همان چیزی است که او در جستجوی آن می باشد.

• شروع محتوا با یک جمله جذاب

در تولید محتوای متنی ، جمله اول برای جذب مخاطب بسیار تاثیرگذار می باشد. در واقع مخاطب در سه ثانیه ی اول و با خواندن جمله ی اول به خواندن ادامه مطلب ترغیب شده یا منصرف می شود. پس در جمله اول نهایت خلاقیت را داشته باشید. و کلمات جذاب، جالب و جدیدی به کار ببرید.

• کسب اطلاعات در رابطه با موضوع محتوا

شما باید در مورد موضوع محتوا تحقیق کرده و اطلاعات کاملی کسب کنید. شما باید دانش کافی در رابطه با موضوع داشته باشید. و بتوانید آن را به مخاطب منتقل کنید.

• تمرکز بر هدف اصلی محتوا

برای تولید محتوای متنی موثر باید روی نکته کلیدی و هدف اصلی متن تمرکز کنید و هی از این شاخه به آن شاخه نپرید.

• داشتن روش منحصر به فرد

محتوا باید منحصر به فرد باشد. یک محتوا نشان دهنده ی شخصیت و اعتبار شما می باشد. توجه به ویژگی های مخاطب و اهداف محتوا یک اصل می باشد.

• جذاب بودن محتوا

محتوا باید مختصر و مفید باشد. محتوا ، برای موفقیت در جذب مخاطب باید ساده و قابل هضم باشد.

• تولید محتوای ساده

معمولا مخاطبان جذب محتوایی می شوند که آسان باشد. گوگل نیز از محتواهای ساده استفاده می کند . از این رو سعی کنید تا حد امکان ساده بنویسید تا مخاطب دچار مشکل نشود و رتبه صفحه شما در گوگل بالاتر برود.

• تولید محتوای با کیفیت

در تولید محتوای متنی باید به خوانندگان ارزش قائل شوید. سعی کنید به خواسته خواننده اهمیت دهید و یک محتوای با کیفیت تولید کنید.

• بهینه سازی محتوا

در نوشتن محتوای متنی بهینه سازی محتوا را فراموش نکنید. سعی کنید، پاراگراف ها و جملات کوتاهی به کار ببرید. و مطابق با استانداردهای سئو مطالب را نگارش و بهینه سازی کنید.

• استفاده از ساختار واضح

سعی کنید مطالب را در قالب پاراگراف های کوچک قالب بندی کنید. با استفاده از زیرنویس ها ولیست های شماره دار ، خواننده را به خواندن ادامه متن علاقه مند کنید.

• ویرایش متن

در گام آخر باید متن را کاملا ویرایش کنید و ایرادات را برطرف کنید و اصلاحات لازم را انجام دهید.

رعابت تاکتیک های سئو در تولید محتوای متنی

در تولید محتوای متنی هدف جذب خواننده و عملکرد خوب موتورهای جستجو می باشد. در یک محتوای خوب باید تاکتیک‌های سئو رعایت شود. از جمله این تاکتیک ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. انتخاب کلمات کلیدی

اولین قدم در انتخاب کلمات کلیدی؛ مشخص کردن موضوع می باشد. کلمات کلیدی باید به دفعات زیادی در متن نوشته شوند و بتوانیم اطلاعات جامعی در رابطه با آن ها ارائه دهیم.

نکات قابل توجه در انتخاب کلمات کلیدی عبارتند از :

2. دسته بندی موضوعات

بعد از انتخاب کلمات کلیدی، نوبت به دسته بندی موضوعات اصلی و فرعی می رسد.

دسته بندی موضوعات در پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب ، بسیار موثر می باشد. و باعث می شود که کاربر زودتر صفحه ی هدف را پیدا کند.

گوگل و فیسبوک نیز با استفاده از این کلمات کلیدی راحت تر سایت را ایندکس خواهند کرد.

به عنوان مثال در یک سایت پزشکی می توانیم موضوعات را به این شکل دسته بندی کنیم. اول از همه بیماری های اصلی را مشخص می کنیم :

هر کدام از این بیماری ها، شاخه های فرعی و اختصاصی تری دارند. با کمک این دسته بندی می توان محتوای متنی مناسب و کاربرپسندی بنویسیم.

3. اولویت بندی محصولات و خدمات

در تولید محتوای متنی باید موضوع اصلی را مشخص کنیم. جایگاه و اعتبار موضوع را مشخص کنیم . سپس توسط موضوعی که اعتبار پیدا کرده ، موضوعات فرعی هم معتبر کنیم.

4. مشخص کردن کاربران

در تولید یک محتوای متنی باید بدانیم که کاربران ما چه کسانی هستند؟ در چه محدوده سنی می باشند؟ چه نیازی دارند؟ چه هدفی دارند؟ با کمک این سوالات محتوایی را تولید می کنیم که کاربر را جذب می کند.

به عنوان مثال در یک سایت فروش محصولات ورزشی ، باید بتوانیم کاربران هدفمند را پیدا کنیم. اینکه کاربران ما معمولا در محدوده سنی 10 تا 45 سال می باشند. ورزشکاران مختلف در حوزه های متفاوت تمایل به خرید دارند.

لوازم ورزشی رشته های مختلف باید دسته بندی شوند و توضیحات کاملی در رابطه با قیمت، اندازه، نوع مصرف و غیره ارائه دهیم.

5. محتوایی واضح و بدون ابهام

نکته قابل توجه در تولید محتوای متنی این است که محتوا باید واضح و بدون ابهام باشد. و بتواند پاسخگوی نیاز مخاطب باشد و او را جذب کند.

متن مبهم ، به دلیل عدم پاسخ به نیاز مخاطب ، او را از شما دور می کند.

از این رو محتوای متنی بعد از نوشته شدن باید چندین بار از نظر املایی، قواعد نگارشی و وضوح کلمات و توضیحات لازم مورد بررسی قرار بگیرد.

متن باید به گونه ای باشد که خواننده بدون معطل شدن به خواندن ادامه دهد.

متن باید شیرین و جذاب و خوشایند باشد . همانگونه که در بالا نیز اشاره کردین ، یکی از راه های جذب مخاطب ، استفاده از عناورین جذاب و روشن می باشد.

نکات قابل توجه در انتخاب عناوین و تیترها عبارتند از:

با در نظر گرفتن این موارد می توانید عناوینی بنویسید که بتواند مخاطب را جب کند.

6. تولید انواع محتوا بر حسب مکان

در تولید محتوای متنی توجه به مکان اهمیت ویژه ای دارد. یکی از راه های جذب مخاطب به سایت، وبلاگ، و صفحه اجتماعی در نظر گرفتن مکان مورد نظر می باشد. تولید محتوا باید با در نظر گرفتن مختصات مکان باشد .

استفاده از روش داستان‌نویسی برای تولید محتوا

یک محتوای خوب باید عین یک داستان جذاب و سرگرم کننده باشد . و پیام را در ذهن مخاطب تثبیت کند.
محتوا به عنوان یک پل ارتباطی میان برند و مشتری می باشد. به عبارت بهتر ، این محتوا است که مشتری را جذب خرید می کند ، گرافیک و ویدئو به اندازه محتوا نقش ندارند.

انواع قالب های محتوای متنی

محتوای متنی باید به گونه ای باشد که در 5 ثانیه اول بتواند مخاطب را جذب کند. تولید محتوای متنی از نظر قالب به دسته های زیر تقسیم می شود؟

  1. وبلاگ نویسی
  2. تولید محتوا سایت
  3. تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی
  4. محصول نویسی و تبلیغات

وبلاگ نویسی

برای تولید محتوای وبلاگ نیازی به تاسیس یک سایت نمی باشد. این کار از طریق سرویس هایی همچون بلاگفا امکان پذیر می باشد. نکات قابل توجه در وبلاگ نویسی عبارتند از :

هدف گذاری

یکی از فاکتورهای اصلی در وبلاگ نویسی ، هدف گذاری می باشد. استراتژی تولید محتوای وبلاگ ، همانند تولید محتوای سایت می باشد. و باید همان روش ها را به کار برد.

مشخص کردن نوع کاربر

تولید محتوای متنی باید با در نظر گرفتن نوع کاربر و نیاز آن ها باشد. برای این کار آشنایی با هدف کاربر و محصولات ضروری می باشد. شما از این طریق می توانید نیاز کاربر را شناسایی کرده و بر حسب آن محتوا تولید کنید.

انتخاب عناوین

عناوین باید جذاب باشد. در واقع عنوان یک نوع بازاریابی محتوایی می باشد. شما با عنوان مخاطب را جذب به خواندن ادامه مطلب خواهید کرد.

به کارگیری عکس

محتوای متنی خالی ، بدون عکس کسل کننده خواهد بود. شما می توانید به محتوای خود رنگ و روح ببخشید. استفاده از عکس، ویدئوهای جذاب و مربوط ، یک روش عالی برای جذب مخاطب می باشد.

محصول نویسی و تبلیغات

در تولید محتوای متنی برای معرفی محصولات باید دقت زیادی داشته باشید. در محصول نویسی محتوایی نوشته می شود که در مورد محصولات باشد و ویژگی های منحصر به فرد هرکدام را معرفی کند.

در نظر داشتن نیاز کاربر

در محصول نویسی نیاز کاربر بیشتر از قالب های دیگر باید مورد توجه قرار بگیرد. محتوای متنی، عکس ها و ویدئوها باید معرف کامل محصول باشد. تا کاربر را در یک خرید موفق و راحت راهنمایی کند.

از این رو نوشتن جزییاتی کامل از جنس، قیمت، نوع کاربرد محصول ضرورت دارد.
عکس ها باید روشن و واضح باشند.

تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی

تولید محتوا در شبکه های اجتماعی متفاوت از سایر قالب ها می باشد. نوشتن محتوا برای شبکه های اجتماعی به دلیل زیاد بودن رقابت و در نظر داشتن سلیقه مخاطب دشوارتر می باشد.مخاطبان مختلف سلایق متفاوتی دارند.

در شبکه های اجتماعی نیازی به تولید محتوای متنی طولانی نمی باشد. این بدین معنی نمی باشد که اصلا به محتوای متنی نیازی نمی باشد.
تولید محتوا در فضای مجازی قواعد و اصول خاص خودش را دارد. محتوا باید به گونه ای باشد که در عین رقابت زیاد، کاربر بتواند هدف خود را شناسایی کند.

تولید محتوای اینستاگرام

در چند سال اخیر استفاده از اینستاگرام بسیار رواج پیدا کرده است. با اینستاگرام می توان در کسری از ثانیه محصولات و خدمات را به سراسر دنیا عرضه کرد. این کار نیازمند رعایت یکسری مقررات می باشد. برخی از آن ها عبارتند از :

تازگی و جذابیت

محتوا باید جدید و جذاب باشد. ترفند های شما در تواید محتوای متنی باید منحصر به فرد باشد.

انتخاب کلمات باید هدفمند باشد. هر کلمه به گونه ای باید مخاطب را جذب کند. و مخاطب با میل و اراده وارد صفحه شما شود.

نکته قابل توجه این است که عکس های شما باید منحصر به فرد باشد. عکس های تکراری این پیام را به مخاطب القا می کند که شما هیچ ایده ای ندارید.

از این رو دقت در انجام این کار بسیار ضرورت دارد. عکس ها باید باکیفیت بوده و متناسب با محتوای متنی باشند.

تولید محتوای تلگرام

همانند اینستاگرام ، کلمات و متن طولانی در تلگرام جوابگو نمی باشد.
متن باید کوتاه ،خلاصه ، مفید ، جدید و جذاب باشد.
برای انتخاب کلمات در مورد موضوع جستجوهای لازم را داشته باشید.

ویژگی های مورد نیاز برای نوشتن محتوای جذاب

در تولید محتوای متنی توجه به کلمات کلیدی و بحث سئو برای جذب ترافیک بسیار حائز اهمیت می باشد. یک محتوا نویس موفق باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

۱. تمرکز روی محتوای مخاطب‌محور:

اولین اصل برای نوشتن یک محتوای خوب، توجه به نیاز مخاطب می باشد.اولویت قرار دادن مخاطب و جلب رضایت او موفقیت شما را به دنبال خواهد داشت.
رضایت مشتری از شما یعنی رضایت گوگل از شما .

۲. رقابت

شما باید بتوانید رقیبان خود را شناسایی کرده و در حوزه فعالیت آن ها تحقیق کنید. بررسی محتوای رقابتی در شناخت رقبا و پیدا کردن جایگاه آن ها در میان مخاطبان اهمیت دارد. با شناسایی مخاطبان می توانید متناسب با نیاز آن ها تولید محتوا داشته باشید.

۳. توجه به تولید محتوای پویا

یک نویسنده موفق، نویسنده ای است که بر تمامی سبک‌های نوشتن مسلط باشد، در تمامی زمینه ها تجربه داشته باشد و اشکال متنوعی از محتواها را تولید کند.
و از این طریق بتواند محتوایی با کیفیت تولید کرده و مخاطبان را جذب کند.

۴. ویرایش و نگارش محتوای تخصصی

یک نویسنده خوب باید به موضوع اشراف کامل داشته باشد، جزئیات را بداند و یک محتوای مفید تولید کند. گوگل به داشتن تخصص در موضوع اهمیت زیادی می دهد. یک نویسنده باید با تولید هر محتوای متنی یک مساله را حل کند.

خصوصیات یک نویسنده محتوا موفق