از زمان بازاریابی محتوایی دهه پیش چیزهای زیادی تغییر کرده است و آنچه در دهه 80 کار کرد داشت ؛  لزوماً امروز جواب نخواهد داد. با این وجود ، تقریباً هر روز که کانال های جدید بازاریابی مانند شبکه های اجتماعی ظاهر می شوند , شرایط را تغییر می دهند.

بازاریابی محتوا  از زبان نیل پاتل

بیایید نگاهی به معنی بازاریابی محتوا در راهنمای بازاریابی محتوای نیل پاتل بندازیم .  دوست عزیز برای اینکه کاملا به محتوای ارائه شده اشراف داشته باشید بهتر است با حوصله متن زیر را مطالعه کنید :

تعریف

موسسه بازاریابی محتوا بازاریابی محتوا را چنین تعریف می کند:

یک رویکرد بازاریابی استراتژیک متمرکز بر ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند ، مرتبط و سازگار برای جذب و حفظ مخاطب کاملاً مشخص – و در نهایت ، برای اقدام سودآور مشتری است.

به نظر من تعریفی که موسسه ارائه می کن سخت و پیجیده است ولی ما می توانیم آن را به وضوح بیان کنیم .

بدین صورت که بازاریابی محتوا یک استراتژی طولانی مدت است که هدف آن ایجاد یک رابطه قوی با مخاطبان هدف شما با ایجاد محتوای با کیفیت بالا و به طور مداوم  مناسب آنها است .

در نهایت ، وقتی مشتریان تصمیم خرید می گیرند ، وفاداری آنها به شما بستگی دارد. آنها محصول شما را خریداری می کنند و آن را به گزینه های رقبا ترجیح می دهند.

برخلاف تبلیغات یکبار مصرف ، بازاریابی محتوا نشان می دهد که شما در واقع به مشتریان خود اهمیت می دهید. امروز ، بیش از هر زمان دیگری ، مردم می خواهند احساس کنند شما به آنها اهمیت می دهید. جهان از هر زمان دیگری بلندتر و پر سر و صدا است و توجه با ارزش ترین منبع ما است.

استراتژی

امروزه چندین استراتژی بازاریابی محتوای مختلف وجود دارد.

در آغاز دنیای بازاریابی محتوا ، چنین نبود. در یک زمان ، بازاریابان گزینه های کمی داشتند. آنها اساساً فقط علائم سنتی ، مجله و آگهی های روزنامه را به عنوان ابزار در دست داشتند.

با تمام اینها باز بازاریابان در بین این موارد می توانستند مانور دهند و با استفاده از بازی با کلمات موجود در تبلیغات خود ، تصویری که نشان می دهند ، جایگذاری آن و CTA (Call To Action ) بازی کنند .

cta : یک مفهوم بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ است که در اصل مفهوم فارسی درستی ارائه نشده ولی می توان همان ” دکمه عمل ” خواند . به صورتی که کاربر را به سمت هدف مشخص هدایت می کند .

به عبارت دیگر ، اگرچه روش های بازاریابی محتوای کمی وجود داشت ، اما گزینه ها هنوز به طرز چشمگیری گسترده بودند. امروزه در تاریخ جهان ، رسانه ها و روش های بازاریابی محتوا بیش از هر زمان دیگری وجود دارد. این بدان معناست که تعداد راهبردها حتی بیشتر است.

به عنوان مثال ، یک نشریه آنلاین استفاده از مدل “محتوای سه بعدی” را پیشنهاد می کند.

در واقع شامل مراحل زیر است :

  1. رسم نقشه محتوا به دقیق
  2. سپس از نوع مناسب محتوا برای آن مشکل استفاده کنید.
  3. در آخر ، محتوا را به چرخه خرید افرادی که چنین مشکلی دارند ، ترسیم کنید.

بازاریابی محتوا

این استراتژی راهی برای دور کردن تمرکز از بازاریاب و شخصی است که بازاریاب سعی در رسیدن به آن دارد.

به هر حال ، این یک گام فوق العاده مهم برای برداشتن استراتژی بازاریابی محتوای خود شماست.

اگر محتوای شما پاسخگوی افراد برای خرید محصول مشکل را حل نکرده است . بدان معنی است که تلاش های بازاریابی محتوایی شما ایراد داشته است .

البته ، شما احتمالاً می خواهید این را متناسب با مخاطبان و تئوری های بازاریابی خود تنظیم کنید.

به هر حال ، شما همیشه باید از مخاطبان خود شروع کنید. شما باید برای آن مخاطب محتوا ایجاد کنید. فقط در این صورت ، افراد و مخاطبان هدف به شما توجه خواهند کرد.

با توجه به خود منبع – موسسه بازاریابی محتوا – در اینجا نکاتی است که باید هنگام ایجاد یک استراتژی بازاریابی محتوا رعایت کنید.

به ویژه به این نکته توجه کنید: “استراتژی شما باید نیازهای اصلی تجارت و مشتری شما و چگونگی پاسخگویی به تلاش های محتوایی شما را مشخص کند.”

معنی آن چیست؟

این بدان معنی است که شما باید مشتریان ، چشم اندازها و مخاطبان خود را درک کنید. پس از انجام این کار ، می توانید محتوایی ایجاد کنید که مشکلات آنها را برطرف کرده و تجارت شما را رونق بخشد.

البته هدف نهایی بازاریابی محتوا ، رونق کسب و کار شماست.

اما دوباره ، شما نمی توانید این کار را انجام دهید ، مگر اینکه در ابتدا مشتری های پرداخت کننده را جذب کنید.

در جهانی با رسانه های اجتماعی ، فضای اینترنت بی پایان ، شرکت های خودنشر و ابزارهای طراحی گرافیک رایگان ، استراتژی هایی که می توانید برای جلب مشتریانی با هزینه پرداخت کنید ، به اندازه ماهی های دریا متنوع است.

در اینجا یک لیست وجود دارد ، به عنوان مثال Hubspot کنار هم قرار داده است. این فقط چند مورد از قالب های بازاریابی محتوا را که می توانید استفاده کنید به شما نشان می دهد.

بازاریابی محتوایی

نتیجه

توضیحات و مثال هایی که ارائه شد زیاد بودند . و اینکه فقط نوک کوه یخ است. امیدواریم این مقاله بتواند ایده های خوبی برای شما در رفع نیاز به بازاریابی خوب محتوا بدهد .

انشالله بتوانید با این تجربیات هزینه های زیادی برای بازاریابی و کسب مشتری خود صرف نکنید چرا که هر کسی می تواند به نفع خود از بازاریابی محتوا استفاده کند .

در دنیا هر روز  انواع تبلیغات سر و صدا می کنند . دیری نپایید که اگر بخواهیم موفقیت خود را حفظ کنیم ، همه باید از بازاریابی محتوا استفاده کنیم.

کسانی که انرژی خود را بر روی داستان های خوب متمرکز می کنند ، صرف نظر از بستر یا زمینه ، در طولانی مدت برنده خواهد شد.

گزافه گویی دیگر به شما کمک نمی کند. فقط ارائه چیزهای بهتر باعث خواهد شد. تا در کسب و کارتان موفق شوید .

داستان شما چیست؟ آیا در حال حاضر از بازاریابی محتوا استفاده می کنید؟

اگر نمونه های عالی دیگری را که از دست داده ام دارید ، لطفاً در مورد آنها در مورد نظرات بگویید.