سفارش تولید محتوا ، مراحل سفارش تولید محتوا به زبان ساده

سفارش تولید محتوا بهترین راهکار برای افرادی است که نیازمند تولید محتوا می باشند و تجربه و تخصص کافی در این زمینه ندارند.

همانگونه که در مقاله قبلی نیز به آن اشاره کردیم ، یک نویسنده معمولی قادر به تولید محتوا نیست. این کار نیازمند آشنایی با اصول سئو ، تجربه و تخصص در این زمینه می باشد. یک محتوا باید به گونه ای باشد که خواننده را به دنبال کردن مطلب علاقه مند کند.

برای سفارش تولید محتوا می توانید از شرکت های فعال در این زمینه کمک بگیرید. کافه کانتنت یکی از شرکت های پیشرو در زمینه تولید محتوا و ارائه خدمات محتوا می باشد. هدف این شرکت بهبود محتوای وب سایت ، به منظور افزایش رتبه در نتایج جستجو می باشد.

این شرکت قادر به تولید محتوای متنی ، محتوای صوتی ، ویدئویی . … می باشد. برای دریافت هرگونه سوال می توانید با مشاورین این شرکت تماس بگیرید.

سفارش تولید محتوا

تولید محتوا شامل چه مراحلی می باشد؟

مراحل سفارش تولید محتوا از کافه کانتنت به شرح زیر می باشد:

مشاهده نمونه کارها

در گام اول شما می توانید نونه کارهای شرکت ما را ببینید و از خدمات ارائه شده توسط شرکت اطمینان حاصل کنید.

تکمیل فرم

در گام بعدی شما فرم مشاوره ای را تکمیل کرده و ارسال می کنید. کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و ازاطلاعات را تکمیل می کنند.

تحقیق در مورد حوزه درخواستی

در این مرحله کارشناسان شرکت ، در مورد حوزه درخواستی شما تحقیقات لازم را انجام می دهند. آن ها مخاطبین شما ، ترند‌های سرچ در گوگل، گرافیک مورد نظر مخاطبین شما، نحوه نگارش و لحن محتوا و…را مورد بررسی قرار می دهند.

سفارش تولید محتوا

در این مرحله یک محتوای هوشمندانه با گرافیکی بی نظیر منحصر به برند شما تولید می شود. محتواهای تولیدی از نظر رقابت و آنالیزداده ها در سطح بالایی می باشد و تمامی فاکتورهای سئو را دربردارند.

بارگذاری محتوا

در این مرحله همکاران ما از شما دسترسی های لازم را دریافت می کنند . و مطالب را مطابق با اصول سئو در وب سایت شما بارگذاری می کنند.

بازاریابی محتوا

بعد از انتشار محتوا، نوبت به بازار یابی محتوا می رسد. در این مرحله بازاریابی ، مطابق با برنامه ریزی ها و استراتژی های لازم انجام می شود. و محتوا از نظر جنبه کاربردی به ثمر می رسد .

شرکت تولید محتوا

بهترین کار برای سفارش تولید محتوا ، کمک گرفتن از شرکت تولید محتوا می باشد. شما با مراجعه به کافه کانتنت در کوتاه ترین زمان ممکن ، با صرف کمترین هزینه می توانید محتوای مد نظر خود را سفارش دهید.

شرکت ما در کوتاه ترین بازه زمانی ممکن ، تمام خواسته های شما از یک محتوا را آماده می کند. محتوای تولید شده به خود شما ارسال می شود ، و در صورت درخواست شما روی سایتتان بارگذاری خواهد شد.

بهترین شرکت تولید کننده محتوا

بهترین شرکت تولید محتوا ، شرکتی است که بر حسب بودجه ی شما و در کوتاهترین زمان ممکن یک محتوای تخصصی با رعایت اصول سئو ارائه دهد.

برای سفارش تولید محتوا می توانید با مشاهده نمونه کارهای شرکت های مختلف ، میزان رعایت اصول مد نظر شما نظیر اصول سئو، قواعد املایی و نگارشی، تاکید بر کلیدواژه‌¬ها، موجز نویسی یا شرح مفصل و… بررسی کرده و بهترین انتخاب را داشته باشید.

نویسنده یا تولید کننده محتوا

نویسنده یا تولید کننده محتوا، شخصی است که با رعایت استراتژی تولید محتوا ، در مورد یک موضوع مشخص، برای سایت ها و کسب و کارها محتوا می نویسد. محتوا می تواند شامل اخبار و وبلاگ‌ها باشد . یا یک محصول یا برند را توضیح دهد و معرفی کند.

بهترین راه برای سفارش تولید محتوا کمک گرفتن از شرکت ها و گروه های متخصص در این حوزه می باشد. در این شرکت ها افراد متخصص نظیر نویسندگان محتوا، توسعه دهنگان محتوا، ویرایشگران، کپی رایترها، مترجمان و نویسنده های فنی با یکدیگر همکاری می کنند. از این رو نتیجه ی کار بسیار رضایت بخش خواهد بود.

نویسندگان محتوا، با درایت اخبار ارزشمند و تاثیرگذار بر مخاطب را تشخیص داده و آن را طراحی کرده و می نویسند. این افراد برای رسانه های اجتماعی نظیر اینستاگرام کپشن های قوی تولید می کنند.
این افراد از استراتژی ‌های جدید و منحصر به فرد برای افزایش تعداد بازدیدکنندگان استفاده می کنند و سعی در بهبود روابط با مشتری دارند.

سفارش تولید محتوا

شاید در ظاهر، سفارش محتوا آسان ترین راه برای داشتن یک محتوای خوب در سایت باشد. باید بگوییم که ؛ سفارش محتوا تنها در صورتی ارزشمند می باشد که اصول تولید محتوا در آن رعایت شده باشد. در غیراینصورت ، با دریافت محتوای ضعیف دوبرابرمتضرر می شوید.

محتوا نباید برای مخاطب کسل کننده باشد و او را از ادامه خواندن منصرف کند. آیا به نظر شما یک فرد غیر متخصص قادر به تولید چنین محتوایی خواهد بود؟
برای کسب نتیجه ی مطلوب و جذب مخاطب بیشتر باید تولید محتوا را سفارش سازی کرد.

درخواست تولیدمحتوا

اکنون که اهمیت سفارش تولید محتوا را دانستید. ممکن است این سوال به ذهنتان برسد که ؛ چگونه می توان این کار را انجام داد؟

درخواست تولید محتوا ، به اندازه سفارش دوخت یک لباس گران قیمت به خیاط ،حساس و مهم می باشد. از این رو شما باید به دنبال نمونه کارهای مختلف در این زمینه باشید. و بعد از مشاهده ی نمونه کار یک متخصص با تجربه و ماهر را انتخاب کنید.

شما می توانید یک متخصص تولید محتوا را در شرکت خود استخدام کنید تا مسئولیت تولید محتوای سایت شما را بر عهده بگیرد. اگر شما هرچند وقت یک بار به موضوعات مختلفی نیاز داشته باشید، بهترین پیشنهاد مراجعه به یک شرکت تولید محتوا و سفارش تولید محتوا می باشد. این کار هم از نظر زمان و هم از نظر هزینه مقرون به صرفه تر می باشد.

مزیت دیگری که  این کار دارد این است که به دلیل وجود نویسندگان متخصص در زمینه ‌های مختلف، محتواهای تولید شده قوی تر و تخصصی تر خواهند بود.

نکات قابل توجه برای سفارش محتوا خوب

همانگونه که در بالا نیز اشاره کردیم ، تولید محتوای سایت یک کار تخصصی می باشد و خارج از سطح توان یک نویسنده ی معمولی می باشد. از این رو اولین گام برای سفارش تولید محتوا خوب، پیدا کردن یک متخصص یا شرکت تولید محتوا معتبر می باشد.

یک محتوای خوب دارای ویژگی هایی زیر می باشد:

 • محتوا باید حاوی کلمات کلیدی مرتبط با موضوع باشد.
 • محتوا باید مختصر، مفید و گویا باشد.
 • محتوا در صورت نیاز ، باید دسته بندی شده باشد.
 • برای تولید محتوا از منابع مختلف فارسی یا انگلیسی استفاده شود.
 • محتوا باید عناوین جذابی داشته باشد.
 • پاراگراف ها باید کوتاه و مفید باشد.
 • اطلاعات محتوا باید کافی و بدون تکرار باشد.
 • محتوا باید نتیجه گیری خوب متناسب با متن داشته باشد.

در هنگام سفارش تولید محتوا باید موضوع دقیق را مشخص کنید. موضوع نباید کلی باشد و هرچه جزئی تر باشد ، بهتر است. برای دریافت یک محتوای خوب و مد نظرتان می توانید به طور دقیق تر درباره ویژگی های متن توضیح دهید.

علاوه بر مشخص کردن موضوع و کلیدواژه، می توانید عناوین، رنگ‌بندی و ابعاد متن، فونت، نوع کادربندی، تصاویر و تعداد آن¬ها، نیاز یا عدم نیاز به ذکر منابع را مطابق با سلیقه خود سفارش دهید.

اهمیت نیاز به یک تولید کننده محتوا

پنیاز به یک تولید کننده محتوا برای داشتن یک محتوای عالی و تخصصی ضروری می باشد.

برخی دیگر از دلایل نیاز به یک خالق محتوا عبارت است از :

 • در سفارش تولید محتوا باید فضای کسب و کار را مد نظر قرار داد. درسته که بخش بزرگی از فضای کسب و کار شما مربوط به طراحی وب ، تصاویر مورد استفاده ، فونت ها و رنگ‌بندی¬‌های منحصر به فرد برای معرفی برند شما می باشد . ولی مهم ترین عامل جذب مخاطب محتوای ارائه شده می باشد. از این رو نیاز به یک متخصص تولید محتوا ضرورت می یابد.
 • محتوا پل ارتباطی میان شما و مخاطبان می باشد. و شما را به مشتریان هدفمند می رساند. به عنوان مثال در یک سفارش تولید محتوا برای یک محصول، برند توضیح داده می شود، مخاطبان این محتوا را مطالعه می کنند و در صورت نیاز با دنبال کردن آن برند، مشتریان هدف و اصلی پیدا می شود.
 • در واقع با خواندن محتوا ارتباطی میان شما و مخاطب برقرار می شود. و مشتریان هدفمند را می یابید. برای برقراری ارتباط بیشتر با مخاطب می توانید محتوا را مطابق با سلیقه خودتان درخواست دهید.
 • اولین و مطمئن‌ترین راه برای افزایش بازدید شما تولید محتوای خوب می باشد.
 • یکی از دلایل سفارش محتوا افزایش بازدید می باشد. برای افزایش بازدید باید از کلیدواژه های متناسب با هر موضوع استفاده شود. این کار بر عهده شرکت ها و افراد متخصص در حوزه تولید محتوا می باشد و آن ها به بهترین شکل ممکن محتوای درخواستی شما را تولید می کنند.
 • یک سایت صرفا عکس و ویدئو ، بدون محتوا نمی تواند مخاطبان زیادی را جذب کند.

گروه تخصصی کافه کانتنت سبکی جدید و هوشمندانه از خدمات تولید محتوا را ارائه می دهد. خدمات ارائه شده توسط این گروه به نحوی می باشد که کاربر را ساعت ها در سایت شما نگه می دارد.اگر به دنبال یک محتوای ارزشمند هستید می توانید با همکاران ما تماس بگیرید.

چگونگی سفارش دادن محتوا

قبل از اقدام ب سفارش تولید محتوا باید پاسخ سوالات زیر را مشخص کنید.

 • سایت شما چه موضوعی دارد؟ وشما به چه محتوایی نیاز دارید؟
 • مخاطبان شما چه کسانی هستند ؟ و هدف شما جذب چه مخاطبانی می باشد؟
 • محتوای درخواستی شما چه اطلاعاتی باید داشته باشد ؟
 • محتوا کوتاه باشد یا بلند؟

تمامی موارد ذکر شده در بالا به کاربری سایت شما (تجاری، پزشکی، خبری، تغذیه و…) بستگی دارد.

قبل از اقدام به سفارش بودجه ی اختصاص داده به تولید محتوا را مشخص کنید. هزینه تولید محتوا ، به تعداد کلمات آن بستگی دارد.

محتواهای متنوع با کلید واژه های اختصاصی و هزار کلمه ای ، یک پیشنهاد عالی برای صرفه جویی در هزینه ها می باشد. محتواهایی خیلی طولانی برای کاربر کسل کننده می باشند.

مراحل سفارش محتوا از کافه کانتنت

سفارش تولید محتوا از کافه کانتنت شامل مراحل زیر می باشد:

 • ثبت سفارش به صورت آنلاین می باشد
 • ابتدا وارد سایت شرکت می شوید.
 • مراحل ثبت نام و عضویت در سایت را انجام می دهید.
 • فرم سفارش محتوا را پر می کنید و درخواست خود را ارسال می کنید.
 • هزینه تولید محتوا به جزئیات درخواستی شما و مدت زمان درخواست بستگی دارد.

هزینه تولید محتوا

زمان تحویل سفارش تولید محتوا به حجم محتوا و در واقع تعداد کلمات آن بستگی دارد. اما هزینه تالیف محتوا به فاکتورهای مختلفی وابسته می باشد.

این فاکتورها عبارتند از:

 • تخصصی و یا معمولی بودن محتوا. محتوای تخصصی به زمان بیشتری برای تالیف نیاز دارد و توسط افراد متخصص در این حوزه باید انجام شود. و قطعا هزینه بیشتری خواهد داشت.
 • هزینه محتوای تولید شده برای کسب و کارهای مختلف، متفاوت می باشد. مثلا محتوای تولید شده برای برای یک آرایشگر و یک برند آرایشی بسیار متفاوت می باشد و قیمت آن ها هم تفاوت خواهد داشت.
 • در سفارش تولید محتوا از یک شرکت ،سابقه آن شرکت تاثیر زیادی در قیمت نهایی دارد. شرکت های با سابقه محتواهای با کیفیتی تولید می کنند.
 • برخی از شرکت ها ،خدمات تولید محتوا را به صورت پکیج با قیمت های مختلف ارائه می دهند.
 • در صورتی که قیمت پکیج بر حسب تعداد کلمات باشد. و با افزایش تعداد کلمات در نهایت قیمت هر یک کلمه برای مشتری کمتر می باشد.

برخی شرکت ها در قبال مبلغ دریافتی و محتوا تولید شده، ضمانت انجام کار دارند. در صورت عدم رضایت ، شرکت محتوا را دوباره بازنویسی می کند تا شما به هدف خود برسید.

نکات قابل توجه نوشتن محتوا برای سایت

 • یکی از نکاتی که در سفارش تولید محتوا باید توجه کرد این است که؛ محتواهایی با موضوعات کلی و کلیشه‌ ای کسل کننده می باشند. موضوعات محتوا باید خاص تر و جزئی تر باشد.
 • هرچه قدر محتوا اختصاصی تر و جزئی تر باشد، بهتر است؛ زیرا نویسنده دقیقا خواسته شما را می داند. و با نوشتن اصل موضوع مخاطبان بیشتری جذب مب شوند.
 • برای سفارش تولید محتوا، باید کاربری سایت را در نظر داشته باشید. به عنوان مثال در یک سایت فروش محصولات غذایی، مخاطبانی که وارد سایت می شوند، قطعا قصد خرید دارند. پس مطالب باید کوتاه، دسته بندی شده و دقیق باشد. و حتی در مورد جزئیاتی نظیر ویژگی محصول و البته تاریخ تولید و انقضا توضیحاتی ارائه شود.
 • در سایتی مثل فروش کتاب ، بهتر است محتواهایی طولانی تر و و محتواهایی شامل خلاصه¬‌ای از کتاب ، وجود داشته باشد.
 • استفاده از کلمات کلیدی برای جلوگیری از کلی گویی بسیار موثر می باشد.
 • در سفارش تالیف محتوا می توانید تعداد کلمات و کلمات کلیدی را مشخص کنید. به عنوان مثال در مورد محصول می توانید محل تولید یا جنس آن را به عنوان کلمه کلیدی معرفی کنید.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران:

پیام خود را وارد کنید