سئو محلی یا Local SEO – تکنیک های اساسی در سئو محلی

local SEO

سئو محلی یا Local SEO – تکنیک های اساسی در سئو محلی:

 

Local SEO

 

یک مفهوم نسبتا جدید در بهینه سازی سایت برای موتور جست وجوی گوگل وجود دارد که به سئوی محلی معروف است. گوگل با در نظر گرفتن مکان جغرافیایی افراد، نتایج خود را بر اساس آن ها بیان می کند. با استفاده از آی پی می توان به راحتی مکان جغرافیایی کاربران را تشخیص داد، ولی برای یافتن مکان جغرافیایی یک تجارت و یا سایت فقط با رعایت برخی از اصول ساده و مشخص می توان به آن دست یافت. تمامی فعالیت هایی که شما برای تعیین مکان جغرافیایی تحت پوشش خود و شناساندن آن به روبات های گوگل انجام می دهید سئو محلی نام دارد.

اهمیت سئو محلی

 

اهمیت سئو محلی

به دلیل پیشرفت های روزافزون، گوگل توانسته است توجه ویژه ای به جست وجوی محلی و نشان دادن نزدیک ترین و بهترین نتایج به کاربران خود نشان دهد و همین موضوع موجب شده است تا در آینده نیز پررنگ تر به نظر آید. در صورتی که تجارت یا سایت شما بتواند محدوده جغرافیایی مشخصی را پوشش دهد، در کنار سئو و بهینه سازی وب سایت باید سئو محلی را نیز در نظر بگیرید. مثلا در یک آموزشگاه رانندگی که مکان آن در یک نقطه از شهر است و یا یک رستوران که می تواند یک شهر را مخاطب خود قرار دهد، می توانید برای این که تجارت خود را بهبود دهید از سئوی محلی بهره ببرید.

 

اسلایدر سئو محلی گوگل چیست؟

 

اسلایدر سئو محلی گوگل چیست؟

 

در قسمت بالای نتایج جست وجو یک عکس رنگی و افقی دیده می شود که همان اسلایدر گوگل می باشد. اسلایدر گوگل 9 نتیجه برتر از جست وجوی محلی را برای ما نشان می دهد و می توان گفت تمامی تصاویر نمایش داده شده در این بخش از پروفایل گوگل پلاس این مکان ها که به وسیله مسئول سئو محلی و همین طور مشتریانش بارگذاری شده اند به دست می آیند.

چگونه در اسلایدر گوگل باشیم؟

 

چگونه در اسلایدر گوگل باشیم؟

 

باید بگوییم که این بخش در حال حاضر کاربرد زیادی در کشورمان ندارد و چنین اسلایدری را در نتایج جست وجوی خود کمتر مشاهده می کنیم و دلیل مهم آن تحریم ایران است ولی می توان با رعایت کردن سئو محلی جایگاه مناسبی در نتایج اصلی گوگل به دست آورد که نتیجه آن جذب بازدیدکننده بیشتر بوده و مشتریان افزایش خواهند یافت.

سئو محلی یک روند بسیار ساده است که انتظار می رود برای انجام دادن آن زمان بیشتری را اختصاص دهیم. مراحل آماده سازی سایت برای حضور در اسلایدر گوگل به شرح زیر است:

ابتدا باید یک صفحه گوگل درخواست نماییم، سپس فرم قرار گرفته در آن بخش را تکمیل کنیم و به دنبال آن با قرار دادن عکس های باکیفیت در صفحه گوگل خود مشتریان را تشویق نماییم تا نظرات خود را در صفحه گوگل به اشتراک بگذارند. در پایان نیز می توانیم از لینک های مناسب در زمینه کاری خود استفاده کنیم. این لینک ها باید متناسب با نام تجاری و یا برند ما هدف گذاری شده باشند.

باکس جست وجوی محلی چیست؟

 

باکس جست وجوی محلی چیست؟

 

نوعی سنت از نمایش نتایج محلی که در آن نام تمامی تجارت های محلی در عبارت های جست وجو شده نشان داده می شود باکس جست وجوی محلی نامیده می شود. این باکس معمولا بعد از این که در سه نتیجه کلی نمایش داده شد، نشان داده می شود. برای رتبه بندی کردن سایت در باکس های جست وجوی محلی به بیش از 150 متغیر شناخته شده و ناشناخته نیاز داریم.

چگونه در سئو محلی موفق باشیم؟

 

چگونه در سئو محلی موفق باشیم؟

به دست آوردن لینک های مناسب و واقعی از سایت های مرتبط و هدف گذاری کردن روی عباراتی که در آن ها به مکان جغرافیایی شما اشاره شده است، روی سئو محلی سایت شما تاثیر فوق العاده ای دارد.

باطرح پرسش های زیر می توانیم راهنمای خوبی در شناخت عوامل موثر در سئو محلی باشیم:

1- آیا نام، آدرس و تلفن من در تمامی صفحات وب سایت درج شده است؟

ربات های گوگل می توانند شماره تماس و آدرس شما را درک کنند به همین دلیل یکی از بهترین فضاهای سایت که می توان اطلاعات تماس را در آن درج کرد، فوتر سایت است که در همه جا نیز تکرار شده است.

2- آیا هر صفحه از سایت مورد نظر دارای یک محتوای منحصر به فرد دارد؟

 

آیا هر صفحه از سایت مورد نظر دارای یک محتوای منحصر به فرد دارد؟

بازاریابی محتوا در سئوی محلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. سایتی که طراحی می کنید نباید دارای محتوای غیرمفید و تکراری باشد. هر صفحه از سایت باید به تنهایی نشان دهنده مطالب و مفاهیم مشخصی باشد که در بخش های دیگر سایت نیامده است. در واقع محتوا باید درمورد توضیح یک محصول و یا توضیح درباره یک سرویس دهی با بیان جزئیات آن باشد.

3- آیا وب سایت من در سایت های دایرکتیو محلی معتبر قرار گرفته است؟

یکی از نکات مهم و ضروری در این بخش، اعتبار و ارزش سایت های دایرکتیو می باشد. وقتی لینک سایت خود را در در هر سایت و یا مجموعه ای قرار می دهید به معنی پیشرفت شما در نتایج گوگل و یا بهبود سئوی محلی نیست و فقط سایت های معتبر باعث پیشرفت شما می شوند و آن چیزی است که در اینترنت ایران به سختی می توان پیدا کرد.

اشتباهات رایج در سئو محلی

وقتی شما تمامی مراحل را به درستی انجام می دهید تا رتبه سایت شما روند بهبودی را به خود بگیرد، با برداشتن قدم های اشتباه نیز ممکن است به راحتی رتبه سایت خود را پایین آورده و و در برخی مواقع نیز باعث جریمه شدن سایت نیز بشوید. برخی از اشتباهات رایج در سئو محلی عبارتند از:

1- عدم استفاده از کد تلفن شهر

عدم استفاده از کد تلفن شهر

در رتبه بندی جست وجوی محلی نام، شماره تلفن و آدرس از فاکتورهای بسیار مهمی می باشند که باید رعایت شوند. اگر بعد از درج شماره تلفن در سایت، کد شهر خود را در آن وارد نکنید، یک امتیاز از روند بهبود سئو محلی را از دست خواهیم داد.

 

2- عدم درج آدرس شرکت

عدم درج آدرس شرکت

 

به دلیل این که گوگل دارای ویژگی هایی مانند هوشمند بودن است، آدرس های پستی را به خوبی می شناسد. در صورتی که در صفحه تماس خود با استفاده از نقشه گوگل و یا تصاویری، کروکی خود را نمایش می دهید، حتما آدرس خود را نیز به صورت متن درج نمایید تا روبات های گوگل نتوانند به راحتی آن را درک کنند.

3- کامل نکردن صفحه پروفایل در گوگل پلاس

گوگل پلاس

با وجود این که گوگل انکار می کند اما به صفحاتی که اطلاعات کامل دارند علاقه بیشتری نشان می دهد. گوگل یک فرصت مناسب است تا یک صفحه اجتماعی ایجاد کرده و در آن کسب و کار به وجود بیاوریم. ابتدا باید یک صفحه پروفایل راه بیندازیم سپس تمامی اطلاعات خواسته شده از ما را در آن پاسخ دهیم. زمینه کاری خود را در آن به دقت تعیین نماییم و از تصاویر متفاوتی که تمایل داریم در نتایج گوگل نمایش داده شوند نیز استفاده کنیم.

 

4- استفاده بیش از حد از کلمه کلیدی حاوی مکان جغرافیایی

اگر به روزهای اولیه ای برگردیم که سئو حضور پیدا کرده بود متوجه خواهیم شد که وقتی بیش از اندازه از کلمات کلیدی استفاده می کنیم باعث افزایش رتبه سایت در موتور جست وجو می شود. بعد از مدت ها دیگر این روند تاثیرگذار نبوده و نتیجه را برعکس می کند. امروزه هنوز هم بیشتر افراد تصور می کنند هرچقدر بیشتر از کلمه کلیدی استفاده کنند رتبه سایتشان بالا می رود ولی در بسیاری از موارد حتی موجب پایین آمدن رتبه سایت می گردد. بنابراین از انجام چنین کاری باید خودداری نمود.

سخن پایانی

یکی از مهم ترین اقدامات در طراحی وب سایت، انجام سئوی محلی است. این تکنیک تاثیر زیادی در موفقیت وب سایت راه اندازی شده دارد. برای انجام این کار می توانید از شرکت معتبر یوتا کمک بگیرید.

مطالب مرتبط

نظرات کاربران:

پیام خود را وارد کنید