تولید محتوا  حرفه ای جزء اصلی بازاریابی محتوا است . درحال حاضر ؛ بازاریابی محتوا جزء یکی از مهم ترین روش های رشد کسب و کار به شمار می رود.  به عبارت دیگر در بازاریابی محتوا ، باید تولید محتوا به شکل حرفه ای انجام شود.

متاسفانه افراد خیلی کمی به این موضوع توجه می کنند. اکثر محتواهای تولید شده در حوزه ی دیجیتال مارکتینگ ضعیف بوده و چندان در جذب مخاطب موفق نیستند.

محتوای حرفه ای به محتوایی گفته می شود که؛ مخاطب را به خواندن ادامه مطلب ترغیب کند و حس رضایت او را به دنبال داشته باشد.

تولید محتوای حرفه ای

تثبیت بازاریابی محتوا با تولید محتوای حرفه ای

در حال حاضر، بازاریابی محتوا رشد قابل چشمگیری داشته است. بدون شک در سال 2020 نیز شاهد رشد و توسعه بازاریابی محتوا خواهیم بود. رقابت بر سر بازاریابی محتوا به شدت زیاد می باشد . و تولید حرفه ای محتوا یک اصل مهم برای این امر می باشد.

هدف اصلی بازاریابی محتوا، جذب و نگهداری مشتریان از طریق تولید و سازماندهی محتوای ارزشمند می باشد. این نوع از بازاریابی یک فرآیند مداوم می باشد. و منجر به برتری کسب و کار شما در مقایسه با رقیبانتان می شود.

در بازاریابی محتوا، محتوای حرفه ای به سه روش تولید می شود ، که در ادامه در رابطه با این موضوع توضیحات بیشتری ارائه می دهیم.

انواع تولید محتوای حرفه ای

محتوای حرفه ای که مهم ترین اصل بازاریابی محتوا می باشد، به سه نوع زیر تولید می شود:

پست های وبلاگ

وبلاگ نویسی ، یکی از مهم ترین انواع محتوای حرفه ای می باشد. و در موفقیت سایت نقش مهمی بر عهده دارد.

در حال حاضر، اکثر وب سایت ها در ابزارهای خود بخشی به عنوان وبلاگ دارند. بسیاری از برندها ، از پست های وبلاگ به عنوان مهم ترین اصل برای بازاریابی محتوا استفاده می کنند. چراکه ، نوشتن پست های وبلاگ ، زمانبر نمی باشد . و جزو ساده ترین و کم هزینه ترین روش های تولید محتوای متنی می باشد.

مزیت دیگر تولید محتوای حرفه ای به صورت پست وبلاگی این است که؛ محتوای نوشته شده به آسان ترین شکل ممکن و با یک سرچ ساده گوگل در دسترس قرار می گیرد. و کاربران بعد از خواندن محتوا، می توانند آن را با مخاطبان دیگر به اشتراک بگذارند.

در پست های وبلاگ، می توان به صورت حرفه ای محتوا تولید کرد. قابلیت های بصری پست های وبلاگی، به نحوی است که مخاطب را به خود جذب می کند. می توان این پست ها را به صورت viral توسعه داد و با استفاده از شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری کرد.

در تولید محتوای وبلاگ باید به نکات زیر توجه کرد:

شناسایی مخاطبان هدف

در تولید محتوای حرفه ای ، افرادی که در حوزه ی وبلاگ نویسی فعالیت می کنند، باید بتوانند مخاطبان هدف را شناسایی کنند. در واقع نویسنده وبلاگ ، قبل ازشروع به نوشتن ، باید درک درستی از هدف مخاطب داشته باشد. و به علاقه ی مخاطبان توجه داشته باشد.

مشخص کردن موضوع و شروع نوشتن پست های وبلاگ

یکی از مراحل اولیه تولید محتوا به شکل حرفه ای برای وبلاگ ها ، مشخص کردن موضوع از طرف نویسنده می باشد. موضوع انتخاب شده باید متناسب با کسب و کار موردنظر باشد . و بتوان از طریق آن سئوی سایت را بالا برد.

برای انتخاب یک موضوع ایده آل، باید هدف مدیران سایت را نیز در نظر داشت.

شروع با مقدمه ای جذاب

یکی از موارد حائز اهمیت در تولید محتوای حرفه ای ، شروع با جملاتی جذاب می باشد. در واقع مخاطب با اولین جملات به خواندن ادامه مطلب ترغیب می شود و یا از ادامه آن منصرف می شود. پس مقدمه نقش کلیدی در جذب مخاطب برعهده دارد.

معمولا نویسندگان وبلاگ در مقدمه پست های خود از طنز و یا آمار و ارقام جذاب استفاده می کنند و در ادامه متن اصلی را می نویسند.

یکی از فاکتورهای موثر در بازاریابی محتوا، از طریق وبلاگ نویسی انتخاب یک عنوان جذاب برای موضوع مد نظر می باشد. محتوای تولید شده باید کاملا حرفه ای باشد و به طور منظم سازماندهی شود.

در انتهای پست های وبلاگی یک دکمه CTA قرار داده می شود. نویسنده با این دکمه می تواند خواننده را به سمت هدف خود جذب کند.

پست های شبکه اجتماعی

تولید محتوای پیشرفته بخشی از بازاریابی محتوا می باشد. بعد از تولید محتوا، نوبت به انتشار آن می رسد. رسانه های اجتماعی ، یکی از آسان ترین روش ها برای انتشار مطلب می باشد.

دسترسی به محتوا در رسانه های اجتماعی راحت تر می باشد. میزان انتشار در رسانه های اجتماعی به فاکتورهای مختلفی از جمله ، کیفیت محتوای تولید شده ، نوع محتوا و میزان محبوبیت برند بستگی دارد.

مزایای تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

  • قدرت نفوذ شبکه های اجتماعی بسیار بالا می باشد.
  • مخاطبان به آسانی می توانند در رابطه با برند مد نظر اطلاعات کافی کسب کنند.
  • جلب رضایت مشتریان
  • بهبود سئو
  • بالا بردن ترافیک اینباند

تولید محتوای اختصاصی ، باید متناسب با شبکه اجتماعی مورد نظر باشد. به عنوان مثال محتوای تولید شده برای توئیتر برای اینستاگرام مناسب نمی باشد.

تولید لید در شبکه های اجتماعی

یکی از راهکارهای موفقیت در بازاریابی محتوا ، تولید لید در شبکه های اجتماعی می باشد. لازمه انجام این کار آشنایی افراد با پلتفرم های اجتماعی و دیگر برنامه های بازاریابی می باشد.

در حال حاضر شبکه های اجتماعی بسیار محبوبیت پیدا کرده اند و جزو گزینه های اصلی برقراری ارتباط با افراد دیگر می باشند. یک بازاریاب برای تولید لید باید قادر به درک خواسته ها و توقعات مشتریان باشد. و بتواند اعتماد مخاطبان را جلب کند.

 

تولید کتاب الکترونیکی

تولید کتاب الکترونیکی کار چندان راحتی نمی باشد و نیاز به تولید محتوای حرفه ای (Produce professional content) دارد. کتاب الکترونیکی ، کتابی دیجیتالی می باشد که کاربران می توانند آن ها را دانلود کرده و در وقت های مرده ، آن را در کامپوتر، موبایل یا تبلت مطالعه کنند.

بازاریابان می توانند ، از کتاب الکترونیکی به عنوان فرصتی برای کسب دیدگاهی دقیق در رابطه با کسب و کار استفاده کنند و لیدهای جدیدی را به وجود آورند.

کتاب الکترونیکی در حوزه بازاریابی محتوا جایگاه ویژه ای دارد. به این کتاب ها ایبوک نیز گفته می شود. محتوای کتاب الکترونیکی طولانی می باشد و کاربران برای مطالعه آن باید وقت بگذارند.