طراحی سایت رستوران – راه اندازی رستوران اینترنتی

طراحی وب سایت مشتریان

طراحی سایت رستورانی – راه اندازی رستوران اینترنتی:

 

رستوران اینترنتی

 

برای این که بدانیم طراحی سایت مناسب و کاربردی از نظر مردم چه ویژگی هایی دارد باید خود را در جایگاه آن ها قرار دهیم و با طرح پرسش هایی از خود، روند کار خود را بهبود ببخشیم.

درمورد طراحی سایت رستورانی هم که افراد زیادی با آن سر و کار دارند نیز مطرح کردن چند سوال می تواند برای شما راهگشا و کارساز باشد.به نظر شما در طراحی سایت رستورانی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ مردم چرا به رستوران می روند؟ و سوالاتی از این قبیل. پس از یافتن جواب منطقی و مناسب برای این سوالات می توانید شروع به طراحی سایت کنید. در این مقاله به چند نکته ی مهم و سازنده درمورد طراحی سایت رستورانی اشاره می کنیم که می تواند تاثیر بسیار زیادی در افزایش حضور مشتریان در رستوران داشته باشد.

 

نکات مهم در طراحی وب سایت مشتریان

 

طراحی وب سایت مشتریان

 

با رعایت کردن اصول مناسب برای طراحی سایت رستورانی، مشتریان قادر خواهند بود با منوی غذا، محیط رستوران، سبک کاری و خدماتی که رستوران مربوطه ارائه می دهد آشنایی لازم را پیدا کنند. علاوه بر آن پیش بینی امکان سفارش آنلاین و رزرو میز در طراحی سایت باعث افزایش شانس شما در جذب مشتریان بیشتر خواهد شد. برخی از نکات مهم در طراحی وب سایت مشتریان در نظر گرفتن موارد زیر می باشد:

 

1- شناخت مشتریان رستوران

 

شناخت مشتریان رستوران

شناخت مشتریان رستوران اولین قدم برای طراحی سایت رستوران است. در این مورد باید ابتدا مشتریان بالقوه خود را به خوبی شناسایی کنید. در صورتی که در نزدیکی کافه و یا رستوران شما دانشگاه و یا یک مرکز آموزشی قرار داشته باشد، بیشتر مشتریان رستوران شما جوانان و دانشجویان خواهند بود و یا اگر در نزدیکی یک مرکز تجاری و یا پاساژ قرار داشته باشید باید متناسب باید به قرارهای کاری و محیط رسمی در طراحی سایت رستوران خود توجه ویژه ای داشته باشید. همچنین باید درمورد موقعیت جغرافیایی و گروه سنی مشتریان نیز دقت لازم را به عمل آورید.

بعد از مرحله شناخت مشتریان، می توانید سایت رستوران را طراحی کنید که در این مرحله براساس ذوق و سلیقه خود می توانید سایت خود را زیباتر کنیم.

 

2- سادگی در طراحی سایت رستوران

 

سادگی در طراحی سایت رستوران

سایتی که برای رستوران ها طراحی می شود باید دارای بخش هایی مانند صفحه اصلی، منوی غذا، درباره ما و فرم تماس با ما نیز باشد. با وجود هر کدام از این صفحات در طراحی سایت رستوران، موفقیت شما دوچندان خواهد شد، در صورتی هم که یکی از این موارد بالا در سایت وجود نداشته باشد، سایت ناقص و غیرقابل قبول خواهد بود.

علاوه بر آن می توانید مانند استانداردهای طراحی سایت شرکتی، یک صفحه مجزا را به عنوان ثبت نظرات و تجربیات مشتریان درباره رستوران خود به وجود آورید تا افراد تازه واردی که به تازگی با رستوران شما آشنا شده اند بتوانند با دید بهتری به آن نگاه کنند.

یکی دیگر از موارد مهم درمورد طراحی سایت رستوران طراحی سایت ساده می باشد. در واقع باید تلاش کنید تا حد ممکن این سایت را ساده طراحی کنید و صفحاتی که اضافی و غیرضروری هستند را از آن حذف کنید زیرا اگر بازدیدکنندگان با بیشتر از سه صفحه مواجه شوند و به آنچه در نظر دارند نرسند، به سرعت از سایت خارج خواهند شد.

 

3- ترکیب رنگ

ترکیب رنگ

با وارد شدن در سایت رستوران ها متوجه خواهید شد که در ترکیب سایت رستوران ها چهار رنگ اصلی به کار رفته است که این رنگ ها شامل قهوه ای، سفید، قرمز و مشکی می باشند. البته غیر از این رنگ ها می توان موارد دیگری را نیز مشاهده کرد اما انتخاب این چهار رنگ دلیل ویژه ای دارد.

رنگ قهوه ای نشان دهنده قابلیت اطمینان، ثبات و پایبندی به سنت است، رنگ سفید حس تازگی و پاکی و آزادی را در محیط به وجود می آورد، رنگ مشکی یک حالت مرموز را به وجود می آورد و نماد قدرت خلاقیت شماست و همچنین عکاسی صنعتی از غذا با پس زمینه مشکی جلوه بیشتری دارد و رنگ قرمز باعث افزایش اشتیاق در انسان ها می شود و بیشترین کاربرد را در طراحی سایت رستورانی دارد.

 

4- فرم تماس با ما

فرم تماس با ما

در همه طراحی های سایت رستوران باید فرم تماس با ما و یا فرم ثبت نام، کاربردی و آسان باشد. علاوه بر این که باید یک شماره تماس و آدرس را در سایت قرار دهید باید یک فرم را نیز به منظور تماس مشتری در صفحه سایت به وجود آورید تا بازدیدکننده بتواند در زمینه خاص با شما در تماس باشد.

همچنین لازم است تا نقشه و کروکی محل رستوران را در صفحه تماس قرار دهید تا مشتریان بدون سردرگمی بتوانند رستوران را پیدا کنند و از طرح پرسش های تکراری در مورد آدرس و جای پارک خلاص شوند.

 

5- استفاده از شبکه های اجتماعی

 

استفاده از شبکه های اجتماعی

امروزه شبکه های اجتماعی فراوانی وجود دارند که می توان از طریق آن ها اخبار و اطلاعات خود را با مشتریان در میان گذاشت و از این طریق افراد بیشتری را جذب رستوران نمود. از طرفی نیز طراحی سایت رستوران باید به صورتی باشد که زمینه ایجاد این ارتباط و شکل دهی آن فراهم باشد. ارتباط با مشتریان و ایجاد حس دوستی با آن ها باعث می شود مشتریان دائمی و وفادار را به طرف خود جذب کنید.

 

6- طراحی سایت رستوران با تصاویر مناسب

 

طراحی سایت رستوران با تصاویر مناسب

فضای اینترنتی محیطی است که هدف از آن جلب توجه بازدیدکنندگان و همچنین تشویق آن ها برای ورود به صفحات بیشتر شماست بنابراین سایتی که طراحی می کنید حتما باید دارای جذابیت بصری باشد که در این میان استفاده از تصویر پس زمینه بزرگ یک روش عالی و انتخاب بهتر برای وب سایت رستوران است.

علاوه بر آن می توانید تصاویر باکیفیت دیگری را نیز به صفحه منوی رستوران اضافه کنید و در آن نحوه سرو غذا و نوع چیدمان آن را نیز به مشتریان نمایش دهید. در طراحی سایت رستوران می توانید با استفاده از عکس برداری حرفه ای از غذاها، اشتیاق بازدیدکننده را برای حضور در رستوران افزایش دهید. همچنین می توانید با به نمایش گذاشتن محیط رستوران و دکوراسیون داخلی آن مشتریان بیشتری را به رستوران خود جذب کنید.

 

7- خلاقیت برای صفحه درباره ما

 

خلاقیت برای صفحه درباره ما

هدف اصلی طراحی سایت برای رستوران به وجود آمدن فضای رقابیت بین شما و رقیبانتان است، با به وجود آوردن خلاقیت در صفحه درباره ما به همراه وارد کردن اطلاعات تکمیلی می توانید موجب به وجود آمدن تفاوت با دیگر رستوران ها شوید. در این صفحه می توانید سرآشپز، کارکنان وتیم مدیریت رستوران را به مردم معرفی کرده و اجازه دهید تا مشتریان با شما دوستی و صمیمیت بیشتری را احساس کنند.

ناگفته نماند که دید مردم به صفحات وب با کتاب و مجلات متفاوت است. ممکن است در اینترنت به دنبال عبارات کلیدی و مهم بگردیم و از عبارات اضافی صرف نظر کنیم. بنابراین با برجسته تر کردن مطالب مهم تر می توانید آنچه که برای خودتان مهم است را به ببیننده نیز منتقل کنید.

سخن پایانی

در طراحی سایت رستوران باید به نیازهای مشتریان توجه ویژه ای داشت. در این نوع سایت سادگی از اولویت بالایی برخوردار است. استفاده از شبکه های اجتماعی، ترکیب رنگ و نحوه طراحی فرم ها بسیار اهمیت دارد. برای طراحی چنین سایتی می توانید از یوتا که یک شرکت معتبر در زمینه برنامه نویسی و طراحی سایت می باشد، کمک بگیرید.

مطالب مرتبط

نظرات کاربران:

پیام خود را وارد کنید