اهمیت طراحی وب‌سایت برای سالن زیبایی

امروزه به علت گسترش روش‌های جدید تبلیغاتی، مردم برای تبلیغ کردن، کمتر از روش‌های سنتی استفاده می‌کنند. بنابراین اگر می‌خواهید در کسب و کار خود پیشرفت کنید، اقدام به طراحی یک وب‌سایت، ایده‌ فوق‌العاده‌ای می‌تواند باشد. می‌دانیم که راه‌های تبلیغات بسیارند، اما یکی از بسترهای معتبر و تاثیرگذار که می‌تواند به کسب‌وکار شما اعتبار دهد‌ طراحی سایت است. درمورد سالن‌های آرایشی هم که خدمات گوناگونی را به مشتریان و مراجعین ارائه می‌دهند یکی از راه‌های موثر برای معرفی مجموعه و خدمات زیبایی و آرایشی به مخاطبان، طراحی سایت سالن زیبایی است. طراحی سایت سالن زیبایی موجب می‌شود سالن شما به پیشرفت چشمگیری دست یابد.

فکر می‌کنم نیازی به توضیحات بیشتر درمورد اهمیت داشتن سایت برای کسب‌و‌کارها نیست، اما اگر هنوز در این مورد تردید دارید می‌توانید مقاله ما را با عنوان ضرورت وب‌سایت بخوانید اما در این مورد ممکن است یک سوال برای شما پیش بیاید و آن این است که یک وب‌سایت سالن زیبایی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ طراحی سایت سالن زیبایی با چه هدفی انجام می‌گیرد؟ برای پیشرفت و گسترش سالن زیبایی، چه کارهایی باید انجام دهیم؟

اهمیت طراحی وب‌سایت برای سالن زیبایی

در این مقاله می‌خواهیم در رابطه با طراحی سایت سالن زیبایی، اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

هدف از طراحی سایت سالن زیبایی چیست؟

بهتر است قبل از هر چیزی، هدف از طراحی سایت سالن زیبایی را بدانیم. امروزه اشتیاق به زیباتر شدن در بسیاری از خانم‌ها افزایش یافته است. تعداد سالن‌های زیبایی هم بسیار زیاد شده است اما اینکه یک خانم، سالن زیبایی مورد نظرش را چطور انتخاب می‌کند خود جای بحث دارد. باید به این نکته توجه ویژه داشت که فضای اینترنت در دسترس‌ترین فضا برای دیده شدن و قرار گرفتن در لیست انتخاب‌های مشتریان، خریداران، کاربران و همه کسانی است که به دنبال بهترین و مناسب‌ترین راه برای رفع نیازشان هستند و به اینترنت مراجعه می‌کنند. پس هر کسب و کاری که از این فضا غافل شود بی‌تردید چند قدم از رقبا عقب خواهد ماند.

درمورد جذب مشتری برای سالن زیبایی هم باید بگوییم که برای حضور در این عرصه و معرف حضور همگان بودن، باید دست به دامن تبلیغات در فضای مجازی شویم حالا فرقی ندارد در اینستاگرام فعالیت کنیم یا دیگر شبکه‌های اجتماعی اما پیشنهاد ما این است که داشتن سایت را در اولویت قرار دهید چون داشتن سایت به کسب‌وکار شما اعتبار می‌بخشد.

طراحی سایت برای سالن زیبایی موجب پیشرفت و رونق گرفتن کسب و کارهای سالن زیبایی می‌شود اما انجام دادن این کار به این راحتی‌ها هم نیست و کسی که طراحی سایت را بر عهده دارد قبل از هر چیزی باید درباره‌ اصول زیبایی‌شناسی اطلاعات لازم را داشته باشد. به‌عنوان نمونه باید بداند به کار بردن چه رنگی باعث می‌شود که ظاهر سایت زیباتر به نظر برسد. همین شناخت رنگ، می‌تواند در کیفیت طراحی سایت بسیار تاثیرگذار باشد.

عوامل تاثیرگذار در نوع طراحی سایت سالن زیبایی

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در نوع طراحی سایت سالن زیبایی، تولید محتوای خوب و مناسب برای وب‌سایت است. تصاویر و محتوایی که برای سایت در نظر می‌گیریم باید آنقدر زیبا و جذاب باشند که بتوانند مخاطبان بسیاری را به خود جذب کنند. در این‌ صورت مخاطب زمان زیادی را در سایت شما سپری خواهد کرد و در نتیجه، بعد از آشنایی بیشتر با خدمات سالن زیبایی شما، به بهره‌مندی از این خدمات مشتاق‌تر خواهد شد.

پیشنهاد ما به شما این است که درطراحی وب سایت برای آرایشگاه و سالن زیبایی از تصاویری استفاده نمایید که دارای کیفیت بالایی هستند. قسمتی از سایت را نیز برای معرفی نمونه کارهای خود در نظر بگیرید. بعد از اینکه عملیات طراحی سایت سالن زیبایی تمام شد، انجام بهینه‌سازی و سئو سایت را در اولویت کار خود قرار دهید. در صورتی‌که وب سایت شما در موتورهای جست وجو رتبه خوبی را به‌دست بیاورد، کاربران زیادی به بازدید از آن می‌پردازند و در نهایت موجب افزایش درآمد شما می‌شود.

ویژگی‌های طراحی سایت سالن زیبایی

طراحی سایت سالن زیبایی باید به گونه‌ای انجام شود که تمامی استانداردهای طراحی سایت درمورد آن کاملا رعایت شده و دارای ویژگی‌های زیر باشد:

وب سایت باید ریسپانسیو باشد. منظور از طراحی سایت ریسپانسیو این است که وب سایت شما در هر دستگاهی بتواند به‌طور کامل و بدون هیچ گونه تغییر ظاهری نشان داده شود. تمامی وب‌سایت‌هایی که در شرکت‌ها طراحی می‌شوند کاملا ریسپانسیو هستند.

ویژگی‌های طراحی سایت سالن زیبایی

اصول سئو تکنیکال در طراحی سایت سالن زیبایی باید در نظر گرفته شده و رعایت شود تا مشتریان بتوانند با جست‌وجو در گوگل و در وب‌سایت شما پاسخ سوالات خود را پیدا کنند. از موارد دیگری که در طراحی سایت سالن زیبایی تاثیرگذار است این است که می‌توان اطلاعات سایت را به‌راحتی به‌روز‌رسانی کرد.

امکانات وب سایت سالن زیبایی

وب‌سایت آرایشگاه زنانه می‌تواند شامل امکانات زیر باشد:

 • معرفی خدمات و لیست نرخ خدمات
 • امکان نظرسنجی و ارائه‌ بهتر خدمات
 • امکان مشاهده‌ نمونه کارها
 • ارائه مقاله‌های آموزشی و خبرها
 • اطلاع از ساعات کاری سالن
 • مشاهده‌ آدرس سالن
 • فرم استخدام پرسنل
 • تعیین وقت برای سالن

مزایای طراحی سایت برای سالن زیبایی

از مزیت های طراحی سایت برای سالن آرایشی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعیین وقت قبلی به صورت آنلاین
 • افزایش مشتریان از طریق جستجوی وب
 • افزایش دیده شدن با سئو محلی
 • معرفی نمونه کارها و ارائه آن‌ها.
 • انجام تبلیغات موثر از طریق سئو
 • معرفی کامل آرایشگاه و خدمات آن
 • معرفی آدرس دقیق آرایشگاه از طریق نقشه گوگل
 • معرفی کارکنان آرایشگاه و سوابق کاری آن‌ها
 • افزایش اعتبار نزد مشتریان و بازدیدکنندگان سایت

عوامل موثر در موفقیت طراحی سایت سالن زیبایی

توجه به اصول زیبایی‌شناسی، از مهم‌ترین نکاتی است که در طراحی سایت سالن زیبایی به حساب می‌آید. استفاده از رنگ‌های مناسب و زیبا برای ایجاد ظاهری شیک و خیره‌کننده از اهمیت بالایی برخوردار است، به همین دلیل از مهم‌ترین فاکتورهایی که می‌توان برای یک سایت موفق در نظر گرفت، ظاهر زیبای سایت است.

از عوامل تاثیرگذار دیگری که می‌توان در طراحی سایت در نظر گرفت، تولید محتوای خوب و مناسب برای سایت می‌باشد. در طراحی سایت باید از تصاویر و محتوایی استفاده کنیم که بتواند نظر مخاطب را به خود جلب نماید و مخاطب زمان بیشتری را در سایت بگذراند و علاوه برآن نسبت به استفاده از خدمات سالن شما، علاقه‌ بیشتری پیدا کند. تصاویر استفاده شده باید دارای کیفیت مطلوب باشند. باید به این نکته هم توجه کنید که قسمتی از سایت بهتر است برای معرفی نمونه کارها اختصاص یابد و همه‌ کارها در قالب تصویر نمایش داده شود.

مزایای طراحی سایت برای سالن زیبایی

قابلیت جست وجو در سایت سالن زیبایی

همان‌طور که می‌دانید وب‌سایت‌های سالن زیبایی بستری هستند که می‌توانند راه‌حلی سریع را برای بازدیدکنندگان ارائه دهند. یک جست‌وجوی داخلی به بازدیدکنندگان این امکان را می‌دهد که اطلاعات مربوطه را که در وب‌سایت شما جست‌وجو می‌کنند، به‌راحتی پیدا نمایند.

در صورتی‌که عملکرد جست‌وجوی سایت ضعیف باشد، باعث می‌شود حتی 80 درصد از بازدیدکنندگان از سایت خارج شوند. یکی از ویژگی‌های کاربردی در بخش جست‌و‌جو، پیشنهاد موارد هم‌سو با سلیقه مخاطب است که براساس انتخاب‌ها و جستجوهای قبلی او انتخاب و به کاربر پیشنهاد می‌شود؛این کار باعث می‌شود تلاش کاربران سایت شما برای یافتن موارد موردنیازشان کاهش پیدا کند و روند جست‌وجو به‌سرعت انجام گیرد.

علاوه بر آن می‌توان گزینه‌های فیلتر را در نوار جست‌وجو قرار داد تا کاربران بتوانند بر اساس قیمت، خدمات، محبوبیت و موارد دیگر، جست‌وجوی خود را انجام دهند.

با به کار بردن ابزار تجزیه و تحلیل مناسب می‌توان اطلاعات ارزشمندی درباره‌ هدف جست‌وجوی کاربران جمع‌آوری نمود. این‌گونه تجزیه و تحلیل‌ها به شما کمک می‌کنند تا ویژگی‌های وب‌سایت خود را با توجه به خواسته‌ای که کاربران دارند تنظیم نمایید. می‌توان گفت قابلیت جست‌وجوی سایت فقط یک گوشه از تعامل بین شما و مشتریانتان می‌باشد.