تولید محتوای اینستاگرام , ایده برای پیج اینستاگرام , بهترین ایده تولید محتوا برای اینستاگرام , آموزش تولید محتوا برای پیج اینستاگرام : درحال حاضر ، شبکه های اجتماعی در رشد و توسعه یک کسب و کار نقش مهمی بر عهده دارند. اینستاگرام، یکی از پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی می باشد. در صورتی که شما بخواهید از محیط اینستاگرام برای توسعه کسب و کار خود استفاده کنید. باید بتوانید محتوای ارزشمندی تولید کنید.

شما باید بتوانید مخاطبان زیادی را جذب کنید. رمز موفقیت شما تولید محتوای با کیفبیت می باشد. اما سوالی که مطرح می شود این است که ؛ چگونه می توان با جذب مخاطبان بیشتر کسب و کار خود را توسعه داد؟ چگونه می توان در محیط اینستاگرام محتوای ارزشمندی تولید کرد؟ در ادامه این مقاله نحوه تولید محتوای اینستاگرام را به شما آموزش می دهیم. پس با ما همراه باشید.

تولید محتوای اینستاگرام

تولید محتوای اینستاگرام

اینستاگرام تاکنون مخاطبان زیادی را به خود جذب کرده است. با تولید محتوای با کیفیت به صورت هدفمند و برنامه ریزی شده ، می توانید مخاطبان زیادی را به صفحه خود علاقه مند کنید. با این کار می توانید کسب و کار خود را توسعه دهید.

محتوا می تواند در قالب متن ، صوت ، تصویر و ویدئو باشد. در ادامه این مقاله چگونگی تولید محتوای متنی در اینستاگرام را برای شما آموزش می دهیم.

چگونه می توان در اینستاگرام محتوای با کیفیتی تولید کرد؟

برای تولید محتوا در اینستاگرام می توانید از یکی از شرکت های پیشرو در این زمینه کمک بگیرید. با تولید محتوای اینستاگرام در کافه کانتنت تجربه ای متفاوت در زمینه بازاریابی محتوا و توسعه کسب و کار در محیط اینستاگرام خواهید داشت.

مراحل تولید محتوای ارزشمند در اینستاگرام

۱. توجه به الگوهای آماده

تصویر پست ، اولین چیزی که یک مخاطب در اینستاگرام با آن مواجه می شود. تصویر می تواند مخاطب را به خواندن ادامه مطلب ترغیب کند یا او را منصرف کند.

با کمک یکسری ابزارها ، می توانید تصاویر عالی برای پست های اینستاگرام تولید کنید. به عنوان مثال شما می توانید از ابزارهای طراحی آنلاین برای طراحی نقاشی‌ها و عکس‌های جذاب استفاده کنید. پس اولویت اول شما یادگیری و استفاده از این برنامه ها می باشد.

برای تولید محتوای اینستاگرام ، یک فایل پرازعکس های باکیفیت از محصولات، بسیار به شما کمک خواهد کرد. با یک عکس ساده و باکیفیت از محصول خود می توانید مخاطبانتان را حیرت زده کنید.

۲. به کارگیری عکس‌های موجود با کیفیت

درسته که استفاده از عکس های موجود کار چندان درستی نیست. اما این بدین معنا نیست که شما به هیچ عنوان نباید از عکس های موجود استفاده کنید. در یکسری موارد شما می توان از میان عکس های موجود، عکس های باکیفیتی انتخاب کنید.

شما می توانید از میان عکس های موجود، عکس های باکیفیتی انتخاب کنید. و یک فیلد متفاوت در حوزه کاری خود به آن اضافه کنید و یک محتوای با کیفیتی تولید کنید. به عنوان مثال در تولید محتوای اینستاگرام، شما می توانید لوگوی شرکت خود را در گوشه ای از عکس بزارید.

شما می توانید از سایت های موجود، عکسی را که توسط برندهای دیگر استفاده نشده را استفاده کنید. سایز عکس در اینستاگرام *1080 px 1080می باشد.

۳. ترکیب فرمت‌های مختلف

برای فعالیت در اینستاگرام ، شما باید قادر به تولید محتوا در انواع فرمت ها باشید. برای انجام این کار شما می توانید حداکثر ده پست را به اشتراک بگذارید، یک آلبوم درست کنید، یا با کمک یک فیلم 60 ثانیه ای محصولات خود را نشان دهید.

استفاده زیاد از عکس های محصول ، کار درستی نمی باشد. در تولید محتوای اینستاگرام سعی کنید؛ با تنوع دادن به مضامین محتوای عکسی مخاطبین را به خواندن ادامه مطلب ترغیب کنید.

شما می توانید یک گام جلوتر رفته و گیف ایجاد کنید. اینستاگرام، گیف ها را مانند ویدیو در نظر می گیرد، این گیف ها، راه حلی آسان و مناسب برای برقراری ارتباط با کاربران می باشد.چرا که کاربران به این گیف ها علاقه مند می باشند.

۴. بازنویسی محتوا از روی برندهای موجود

در صورتی که شما زمان کافی برای تولید محتوا در اینستاگرام نداشته باشید. می توانید با رعایت حقوق قانونی ، از محتوای سایر پیج ها که محصولات و مخاطبان مشابه ای دارند، استفاده کرده و بازدید خود را بالا ببرید

مواردی که برای تولید محتوای اینستاگرام می توان از برند های دیگر برای تولید محتوا استفاده کرد، به شرح زیر می باشد:

الف ) جستجوی هشتگ و حساب کاربری فعال در حوزه کسب و کارتان

برای این کار با جستجوی هشتگ های مرتبط با حوزه کسب و کارتان می توانید به حساب های اینستاگرام کاربران معروف ، یا کابرانی که مخاطبانی مشابه شما دارند، دسترسی پیدا کنید.

برای تولید محتوای اینستاگرام باید لیستی از پیج های برند یا افرادی که بهترین مطالب را در حوزه بیزینس شما تولید می کنند را فالو کنید. از پست های جدید آن ها استفاده کنید. پستی که به نظرتان جالب است را ذخیره کنید. تا به راحتی بتوانید به آن دسترسی یابید. هشتگ های جستجو شده باید مربوط به کسب و کارتان باشد؛ در غیراینصورت دچار سردرگمی خواهید شد.

ب ) اجازه گرفتن از کاربر پیج برای استفاده مجدد از پست

ممکن است در مواردی شما بخواهید پست یک صفحه را عینا اشتراک گذاری کنید. برای این کار باید از آن پیج اجازه بگیرید. برای تولید محتوای اینستاگرام می توانید پست را از طریق فلش زیر آن به دایرکت فرستاده و اجازه بگیرید. شما با این کار علاقه مندی خود را به آن پست نشان می دهید.

با منتشر کردن ، آن پست بیشتر در معرض بازدید قرار می گیرد. از این رو صاحب آن پیج از این کار خوشحال خواهد بود.

۵. تولید محتوای با کیفیت توسط کاربر(UGC)

برای این کار می توانید کاربران را به تولید محتوا تشویق کنید. اما سوالی که مطرح می شود، این است که چگونه می توان این کار را انجام داد؟ یکی از راه ها برای تولید محتوای اینستاگرام این است که؛ از کاربر درخواست کنید، که در مورد یک موضوع خاص، در حوزه کسب و کارتان نظر دهد. یا اینکه یک سوالی مطرح کنید، تا کاربران به آن پاسخ دهند.

تولید محتوا به این روش ، محتوای تولید شده توسط کاربر می باشد.به محتوایی که توسط کاربران برای یک محصول یا خدمت خاص، با یا بدون تشویق تولید می شود، برند نیز می گویند. درحال حاضر اکثر برندها از UGC استفاده می‌کنند، به عنوان مثال شما می توانید با برگزاری یک مسابقه و جایزه ، به بهترین جمله درباره عکس یا برند خاص، از طریق کاربر تولید محتوا کنید.

به عنوان مثال دیگر ،در تولید محتوای اینستاگرام شما می توانید با ارائه هدیه یا تخفیف محصولات به کاربران، انگیزه کاربران را برای استفاده از هشتگ خودتان افزایش دهید؛ اساساً دریافت این کلمه به عنوان هشتگ از کاربران می‌تواند شروع کننده خوبی، برای کارها باشد.

در نظر داشته باشید که محتوای درخواستی شما از کاربر نباید محدود کننده باشد و باعث اذیت او شود. این محتوا باید محتوای شما را تکمیل کند.استفاده زیاد یا ازمحتوای کاربر باعث عدم اعتماد او به شما برای تسلط در حوزه کاریتان می شود.

۶. همکاری کردن با اینفلوئنسرها و برندهای برتر

در صورتی که؛ شما بخواهید کنترل بیشتری در حوزه کاری خود داشته باشید و یا اینکه جریان مداوم از محتوای اینستاگرام بر روی برند خود داشته باشید، باید با اینفلوئنسرها (تأثیر گذاران) در خواست همکاری کنید.

برای تولید محتوای اینستاگرام ، سعی کنید با اینفلوئنسرهایی که درحوزه کسب و کار شما فعالیت می کنند، ارتباط برقرار کنید. با همکاری آنها ، فالور های پیج اینستاگرام خود را افزایش دهید. در صورتی که شما یک بیزینس کوچک با بودجه محدودی دارید، می‌توانید از میکرو اینفلوئنسرها با فالور های ۱۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ درخواست همکاری کنید.

بازاریابی اینستاگرام

نکات قابل توجه برای طراحی عکس در اینستاگرام

قبلا نیز اشاره کردیم که ، مهم ترین بخش یک محتوا، تولید عکسی مرتبط با آن می باشد . در انتخاب تصویر بایستی به یکسری نکات دقت کرد. برخی از این نکات، عبارتند از:

۱. تعریف یک نقطه کانونی واضح

هدف از تولید محتوای اینستاگرام ، تمرکز کاربر روی پست و درگیر شدن با آن می باشد. یکی از راه های جذب کاربر، تمرکز بر نکته کانونی عکس می باشد. تصاویر شلوغ ؛ کاربر را گیج خواهد کرد و نتیجه برعکسی خواهد داشت. مغز به طور خودکار این عکس العمل را نشان می دهد. از این رو در تولید محتوا تمرکز و دقت حرف اول را می زند.

۲ .در نظر گرفتن قانون یک سوم در عکاسی

در عکاسی باید به قانون یک سوم توجه کنید. این یک قانون کلاسیک می باشد. شما با کمک گرفتن از هر عکاسی می‌توانید ، این قانون را یاد بگیرید.

در هنگام عکاسی برای تولید محتوای اینستاگرام ، با رعایت این قانون ، می توانید تصویر را به 9 قسمت تقسیم کنید. جالب ترین ویژگی های عکس باید در تقاطع خطوط افقی و عمودی قرار داشته باشد. شما می توانید، نکته کانونی را در یک سوم تصویر در نظر بگیرید و عکسی جذاب تهیه کنید.

۳. قرار دادن حاشیه سفید در عکس اینستاگرام

عکس های حاشیه دار با لبه‌های سفید در مقایسه با عکس های بدون حاشیه در جذب مخاطب موفق تر عمل می کنند. استفاده از حاشیه ها برای عکس های شلوغ بسیار موثر می باشد. حاشیه ها عکس ها را از شلوغی دور می کنند.

در تولید محتوای اینستاگرام ، استفاده از حاشیه سفید در کنار رعایت قانون یک سوم و نقطه کانونی می‌تواند مخاطبان زیادی را علاقه مند کند.

۴. در نظر داشتن تضادها و برقراری تعادل بین آن ها

یکی از فاکتورهای موثر برای جذب مخاطبان بیشتر به اینستاگرام ،ایجاد تضاد بین اجزای عکس می باشد. تضاد می‌تواند شامل رنگ‌ها، اشکال، مقیاس، فونت، نور و… باشد.

برای انجام این کار می‌توانید از فیلترها و برنامه‌های ویرایش عکسی موجود در اینستاگرام استفاده کنید. برای ویرایش عکس می توانید از برنامه های حرفه ای مختلفی استفاده کنید. ولی با ویرایشگر خود اینستاگرام نیز می توانید به بهترین نتایج دست یابید. اکثر عملیات ویرایش برای تولید محتوای اینستاگرام مربوط به تغییر در نور و ایجاد تضاد می باشد.

تضاد در عکس یک گام مهم برای جذب مخاطب می باشد.

نکات قابل توجه برای تولید محتوای متنی اینستاگرام

با در نظر گرفتن یکسری نکات می توانید محتوای ارزشمندی تولید کنید. برخی از این نکات عبارتند از:

۱. توجه به عنصر داستان سرایی

بعد از تهیه عکس ، نوبت به تولید محتوای متنی باکیفیت می رسد. استفاده از عنصر داستان سرایی در تولید متن بسیار موثر خواهد بود. داستان و متنی که می نویسید باید متناسب با عکس باشد. شما می توانید با شخصیت پردازی در رابطه با تصاویر، یک داستان مرتبط با برند بنویسید. که برای مخاطب بسیار جذاب خواهد بود.

۲. برنامه ریزی در رابطه با پست

یکی از فاکتورهای مهم برای تولید محتوای اینستاگرام ، برنامه ریزی کردن برای محتوای هر پست و انتشار آن می باشد. با این کار شما می توانید مخاطبان بسیار زیادی را جذب کنید.

با ارتباط دادن پست ها به یکدیگر و ذکر نکته مهم در پست قبلی( با کمک هشتگ )، می توانید همبستگی پیج را نشان دهید و بهترین محتوا را تولید کنید.

یکی از نکات حائز اهمیت ، برنامه ریزی موثر برای انتشار پست می باشد. این کار از قسمت insights خود اینستاگرام یا ابزارهای دیگر مخصوص این کار امکان پذیر می باشد.

با انتشار پست در زمان های معین ، در جذب مخاطب موفق تر خواهید بود

۳. در نظر داشتن مخاطبین هدف

یکی دیگر از نکات مهم در تولید محتوای اینستاگرام، در نظر گرفتن مخاطبین هدف می باشد. برای این کار باید پاسخ سوالات زیر را بیابید. اینکه مخاطبین شما در چه گروه سنی قرار دارند؟ به چه چیزی علاقه مند می باشند؟ با مشخص کردن پاسخ این سوالات می توانید شخصیت مخاطبین خود را تشخیص دهید. و محتوایی متناسب با آن ها تولید کنید.

به عنوان مثال محتوای تولید شده در یک پیج آشپزی که بیشتر فالورهای آن خانم های خانه دار می باشند ، متفاوت تر از محتوای تولید شده برای یک یک پیج فروش لوازم ورزشی با فالورهای ورزشکار می باشد.

۴. استفاده از جملات جذاب پر انرژی

یکی از فاکتورهای موثر برای جذب مخاطب ، استفاده از عناوین پرانرژی و حاوی جملات انگیزشی می باشد . برای تولید محتوای اینستاگرام باید یک عکس با کیفیت انتخاب کنید، با در نظر گرفتن معیارهای انتخاب عکس ، می توانید پستی با جنبه ی بصری عالی و محتوای بی نظیر تولید کنید.

۵. توجه به کامنت ها و دایرکت ها

یکی از نکات قابل توجه برای مخاطبان ، نظرات کاربران دیگر در رابطه با محصولات شما می باشد. شما می توانید از کامنت های زیر پست و دایرکت ها استفاده کنید.

شما می توانید با کمک نظرات و سوالات مخاطبان محتوا تولید کنید . به این صورت که ، پاسخ سوالات مخاطبان را به صورت عمومی در پست ها قرار دهید.

۶. مصاحبه با افراد مشهور

یکی از روش های تولید محتوای اینستاگرام مصاحبه با افراد مشهور می باشد. برای این کار می توانید محصولات خود را به این افراد ارسال کنید و از آن ها بخواهید که نظرشان را در رابطه با محصول در قالب یک مصاحبه ویدئویی ، ارائه دهند.

در برخی از موارد، برای مصاحبه باید مبلغی را به این افراد پرداخت کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله در رابطه با تولید محتوای ارزشمند در اینستاگرام توضیحاتی ارائه دادیم . شما می توانید برای تولید محتوا از کافه کانتنت نیز کمک بگیرید. هدف کافه کانتنت ارائه بهترین محتوا برای برند مطرح می باشد.