تولید محتوای تصویری و ویدیویی , تاثیر انواع محتوای بصری در بازاریابی محتوا

تولید محتوای تصویری و ویدئویی چیست ؟ , انواع محتوای بصری , ابزارهای تولید محتوای ویدئویی و بصری و روش های تولید محتوای تصویری : ازاریابی محتوا یکی از زیرمحموعه های اصلی دیجیتال مارکتینگ می باشد. با بازاریابی محتوا ، می توان مشتریان را بدون فشار برای خرید جذب کرد. تولید محتوای متنی بخش اصلی بازاریابی محتوا می باشد. با تولید محتوای با کیفیت می توان مخاطبان بیشتری جذب کرد و ترافیک سایت را بالا برد.

محتوای تصویری ، راه رسیدن به موفقیت در دنیای دیجیتال را هموارتر می کند. محتوای تولید شده باید متناسب با محتوای متنی باشد. اهمیت محتوای تصویری برای وارد کردن اطلاعات به مغز غیر قابل انکار می باشد. چرا که ؛ تقریبا 90 درصد اطلاعات از طریق دید بصری وارد مغز می شود. و حدود 65 درصد افراد با مطالعه اطلاعات را وارد مغز می کنند.

تولید محتوای تصویری

تولید محتوای تصویری

کافه کانتنت : محتوای تصویری در انواع متفاوتی تولید می شود ، که عبارتند از : تصویر، ویدئو ، اسلاید ، اینفوگرافیک ، اسکرین شات و اسلاید . در ادامه این مقاله در رابطه با محتوای تصویری و انواع مختلف آن اطلاعات بیشتری ارائه می کنیم. پس در ادامه ما را همراهی کنید.

انواع محتوای بصری

تولید محتوای تصویری ، یکی از اصلی ترین روش های بالا بردن ترافیک سایت می باشد. درسته که اهمیت تولید محتوای متنی غیرقابل انکار می باشد، اما محتوای تصویری برای تکمیل و اثربخشی بیشتر آن ضروری می باشد.

انواع محتوای تصویری عبارتند از:

تصویر و عکس

انتخاب تصاویر جذاب برای محتوای تصویری ، اهمیت زیادی دارد. انتخاب تصاویری با کیفیت بالا و مرتبط با متن ، مخاطبان زیادی را جذب می کند. مطابق با آخریت تحقیقات ، محتواهایی با تصاویر جذاب حدود 94 درصد بازدید بیشتری دارند و این موفقیت در سئوسایت را نشان می دهد.

در صورتی که مسئول سایت ، توانایی تولید تصاویر را داشته باشد. بهتر است ، شخصا این کار را انجام دهد. چراکه تصاویر تولید شده ، موفقیت محتوا و وب سایت را به همراه خواهد داشت. تصاویری که منحصرا برای کسب و کار شما تولید شده اند، به آن هویت می بخشند.

تولید محتوای بصری باکیفیت به هزینه و زمان بیشتری نیاز دارد. استفاده از تصاویر تکراری ، بازدید سایت را پایین می آورد. و این یک نکته منفی برای سئو سایت می باشد. پس توصیه ما به شما این است که ؛ از تصاویر تکراری استفاده نکنید.

ویدیو

یکی دیگر از راه های موفقیت وب سایت از نظر سئو ، تولید ویدئوهای مرتبط با محتوای متنی می باشد. تولید محتوای ویدئویی در بازاریابی محتوا نیز به عنوان یک استراتژی مهم به شمار می رود.

با تولید ویدئوی متناسب می توان ، اهمیت محصول مد نظر برای حل مشکلات احتمالی را نشان داد . با استفاده از ویدئو می توان ، مخاطب را قانع کرد که این محصول همان چیزی است که او می خواهد.

در حال حاضر اکثر کسب و کار ها ، اهمیت تولید محتوای تصویری در موفقیتشان را در نظر می گیرند. و متناسب با کسب و کار خود یک محتوای بصری ویدئویی تولید می کنند. با کمک این ویدئو ها ، کاربران زیادی جذب محصول می شوند .

در حال حاضر ، محتوای ویدئویی جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. روزانه حدود یک میلیون نفر ویدئوهای یوتیوب را بازدید می کنند.

با کمک ویدئوها می توان ویژگی ها و قابلیت های کسب و کار یا محصول را به زبانی ساده و قابل درک در اختیار مخاطبین قرار داد. ویدئو ها در میان مخاطبان از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد.

ویدئو ها به عنوان یکی از روش های تولید محتوای تصویری، به دلیل استفاده از کلمات ، تصاویر، و موسیقی تاثیر بیشتری روی مخاطبان دارند. اطلاعات از دید بصری راحت تر وارد مغز می شود و به مدت طولانی در ذهن باقی می ماند.

مهم ترین عیبی که ویدئوها دارند این است که ، تولید این محتوا به زمان و هزینه ی بالایی نیاز دارد.

انواع محتوای بصری

انواع ویدئوها

ویدئوها در انواع مختلفی تولید می شوند. هرکدام از این ها کارایی خاصی دارند و باعث موفقیت کسب و کار می شوند. برخی از آن ها عبارتند از:

  • Demo Video
  • Brand Video
  • Event Video
  • Expert Interview
  • Educational or How to Videos
  • Explainer Videos

اینفوگرافیک

تولید محتوای تصویری در قالب اینفوگرافیک ، تاثیر فوق العاده ای برای محتوای متنی دارد. اینفوگرافیک برای نشان دادن اطلاعات و آمارهای پیچیده ، بسیار موثر می باشد. با کمک این محتوا می توان پیام را سریع تر به مخاطب انتقال داد.

مزیت اینفوگرافیک در تولید محتوای تصویری

  • در اینفوگرافیک بخش عمده ای از اطلاعات به شکل بصری به کاربران منتقل می شود. می دهیم.
  • انتقال اینفوگرافیک و به اشتراک گذاشتن آن از طریق شبکه های اجتماعی بسیار آسان می باشد.
  • تهیه و تولید اینفوگرافیک ها بسیار راحت می باشد.

اینفوگرافیک یک بخش جدا نشدنی از بازاریابی محتوا می باشد. و با کمک آن ، می توان مفاهیم و اطلاعات پیچیده را به شکلی ساده در اختیار مخاطبان قرارداد.

با کمک تولید محتوای تصویری به شکل اینفوگرافیک می توان حجم زیادی از داده ها را در یک نگاه به مخاطب انتقال داد. در تولید محتوا بر روی موضوعاتی که ارزش بالایی دارند، تمرکز می شود.

طراحی اینفوگرافیک باید متناسب باشد و از خلاقیت بیشتری در آن استفاده شود. برای انتقال مفاهیم در آن از قابلیت های بصری استفاده می شود. برای تاثیرگذاری بیشتر اینفوگرافیک ، بهتر است جنبه ی تبلیغاتی آن کم باشد و تنها برای معرفی یک برند باشد.

اسلاید

با کمک اسلاید ها می توان اطلاعات ارزشمندی را به مخاطب انتقال داد . در گذشته ای نه چندان دور ، از اسلاید ها برای انتقال آمارها و اطلاعات کسب و کار در قالب صورت جلسه استفاده می شد. درحال حاضر با تولید محتوای تصویری در قالب اسلاید ها می توان تمامی مطالب و موارد قابل ارائه را به کل جهان ارائه کرد.

اسلایدها باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند، تا بتوانند با مخاطب ارتباط موثری برقرار کنند .و اطلاعات را به راحتی و بدون هیچ مشکلی انتقال دهند. عملکرد اسلایدها همانند اینفوگرافیک ها می باشد. برای تاثیرگذاری بیشتر اسلایدها و جذب بیشتر مخاطب ، باید از رنگ و طراحی جذاب در آن استفاده شود. و در تولید آن نهایت دقت و حوصله را به خرج داد.

اسکرین شات

اسکرین شات تصویری از از صفحه نمایش (دسکتاپ یا تلفن همراه) می باشد. با کمک آن می توان مفاهیم فنی را راحت تر توضیح داد. اسکرین شات یکی از ابزارهای موثر در تولید محتوای تصویری می باشد. در مواردی که تمرکز محتوا روی بازاریابی محتوا مختص اپلیکیشن های خاصی باشد، اسکرین شات بسیارموثر عمل خواهد کرد.

با کمک اسکرین شات از فضای برنامه می توان کاربران را با تائیدیه های بصری مواجه کرد تا بتوانند ادعای مطرح شده در وب سایت را باور داشته باشند. با کمک حاشیه نویسی در اسکرین شات ها می توان کاربران را به شکل ساده تری راهنمایی کرد و مفاهیم را به صورت ساده و قابل درک در اختیار آن ها قرار داد.

مطالب مرتبط

نظرات کاربران:

پیام خود را وارد کنید