طراحی سایت مجله اینترنتی، امکانات طراحی سایت مجله اینترنتی

مجله اینترنتی در میان سایت های مختلف، سایت هایی که مطالب جدید و بروز ارائه می دهند مورداستقبال بیشتری قرار می گیرند. این سایت ها با عنوان سایت مجله اینترنتی شناخته می شوند. مجله های اینترنتی تعریف خاص خود را دارند یک تعریف ساده از آن را می توان بدین گونه شرح داد که مجله اینترنتی یک سایت با ساختار مشابه همان مجله های کاغذی است که شامل دسته بندی های گوناگون و مخصوص به خود است و مطالب زیادی را درمورد مسائل و اتفاقات مختلف بیان می کند. ممکن است از دیدگاه های مختلف ظاهر یک مجله اینترنتی، سایت تجاری نباشد ولی به طرز فوق العاده ای پولساز می باشند.

موارد استفاده از سایت مجله اینترنتی

موارد استفاده از سایت مجله اینترنتی در دنیای امروزی و با افزایش روز افزون امکانات، طراحی سایت مجله اینترنتی می تواند به عنوان یک فرصت شغلی مناسب به خصوص برای کسانی که به دنبال شغل می گردند و می خواهند از طریق اینترنت کسب درآمد کنند موردتوجه قرار گیرد. علاوه بر آن عده ای از افراد در ابتدا مجله اینترنتی را به عنوان یک سرگرمی و یا یک رسانه ارائه می دهند.  

نقش گرافیک در طراحی سایت مجله اینترنتی

نقش گرافیک در طراحی سایت مجله اینترنتی ما در ابتدا باید متناسب با نوع و جنس مطالب خود، یک طراحی گرافیک خوب را به وجود بیاوریم. به همین دلیل داشتن یک قالب گرافیک خوب مجله اینترنتی مثلا در زمینه فناوری با قالب گرافیکی، مجله اینترنتی در زمینه زیبایی و یا پزشکی بسیار مهم می باشد. همچنین باید درمورد رنگ بندی سایت، تقسیم بندی صفحات سایت، ستون های کناری سایت، اسلاید شو، محل بنرهای سایت، مطالب برگزیده و جدیدترین مقالات نیز دقت لازم را داشته باشیم.  

دسته‌بندی‌ها در طراحی سایت مجله اینترنتی

دسته‌بندی‌ها در طراحی سایت مجله اینترنتی علاوه بر این که باید سعی کنیم در مجله اینترنتی گرافیکی زیبایی را به وجود بیاوریم بایستی نوع چینش دسته بندی ها و به طور کلی دسته بندی موضوعات به گونه ای واضح و سرراست باشد تا کاربر به راحتی بتواند بدون سردرگمی با سر زدن به بخش های مختلف موضوع موردنظر خود را پیدا کرده و از آن ها بهره مند شود.  

امکان جست وجو در طراحی سایت مجله اینترنتی

امکان جست وجو در طراحی سایت مجله اینترنتی در یک مجله اینترنتی مطالب بسیار متنوع و زیادی وجود دارد که کاربر با مراجعه به آن ها می توند در مورد موضوعات مختلف تحقیق به عمل آورده و به نتیجه برسد. در این میان ممکن است کاربری بخواهد در میان مطالب ارائه شده و یا مقالات شما، یک موضوع خاص را جست وجو کند، به همین دلیل به منظور جلوگیری از نقص در طراحی وب سایت بهتر است از امکانات بهتری ازجمله جست وجوی پیشرفته هنگام طراحی سایت مجله اینترنتی بهره مند شویم.  

آرشیو مطالب در طراحی سایت مجله اینترنتی

آرشیو مطالب در طراحی سایت مجله اینترنتی با به وجود آوردن بخشی به نام آرشیو در مجله اینترنتی می توانیم به کاربرانمان این امکان را بدهیم تا بتوانند مطلب موردنظرخود را که مربوط به یک دوره زمانی است، با سرعت بیشتر و در طی زمان کمتر ببینند و یا بتوانند آن ها را به راحتی پیدا کنند. علاوه بر آن می توانیم امکانات گوناگونی را نیز بر آن بیافزاییم، مثلا می توانیم بخشی را به وجود بیاوریم که کاربران بتوانند این آرشیو را دانلود کنند و حتی از آن پرینت بگیرند.

موقعیت‌های بنر در طراحی سایت مجله اینترنتی

موقعیت‌های بنر در طراحی سایت مجله اینترنتی زمانی که تصمیم به طراحی سایت می گیرید باید در نظر داشته باشید که شما به عنوان یک طراح سایت باید با استفاده از ظرافت کاری، از موقعیت های خوب و در دیدرس به عنوان موقعیت های بنر در طراحی سایت بهره مند شوید. قبلا در مورد پول ساز بودن مجله های اینترنتی بحث کردیم، بله با استفاده از موقعیت های بنر می توان در مجله های اینترنتی به شدت کسب درآمد کرد. بنابراین علاوه بر طراحی های زیبا و جذاب برای کاربرانتان درمورد انتخاب مکان مناسب برای قرار دادن بنر نیز سرمایه گذاری نمایید. مجله های اینترنتی به دلیل دارا بودن مطالب متعدد موجب زودتر دیده شدن توسط موتورهای جست وجو می شوند و صفحات آن ها نیز به صورت ایندکس در می آید. پیشنهاد ما برای بهتر دیده شدن کارتان و موفقیت روزافزون این است که بعد از طراحی سایت خود از سئو و بهینه سازی وب سایت نیز بهره مند شوید زیرا سئو سایت این امکان را برای شما فراهم می کند تا در نتایج جست وجوی گوگل ظاهر شوید و کاربران با جست وجوی مطالب موردنظر خود از گوگل، شما را پیدا کنند.

اهمیت طراحی سایت مجله اینترنتی

اهمیت طراحی سایت مجله اینترنتی می توان گفت یکی از سرگرمی های ما انسان ها و به طور کلی یکی از وابستگی های بسیاری از افراد، خواندن مجلات می باشد. یکی از دلایل جلب نظر مخاطبان نیز پوشش خبرهای جذاب و متنوع می باشد. در این میان استفاده از اینترنت و به وجود آوردن یک سایت به منظور ایجاد دسترسی به نسخه الکترونیکی مجلات باعث به وجود آمدن حس رضایت کاربران شده است. سایت مجله اینترنتی به دلیل عدم انباشتگی مجلات در کتابخانه های شخصی خوانندگان و نیز دسترسی آسان کاربران به این سایت ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به علاوه بهره مند شدن از مجله اینترنتی باعث صرفه جویی در هزینه هایی مانند چاپ و مصرف کاغذ شده و همچنین هزینه های ارسال را نیز تا حدودی کاهش داده و مانع از تردد در شهر ها شده است.

امکانات طراحی سایت مجله اینترنتی

امکانات طراحی سایت مجله اینترنتی در طراحی سایت مجله اینترنتی بخشی به عنوان درباره مجله وجود دارد که در آن به معرفی گروه تحریریه، سوابق و اطلاعات تماس پرداخته می شود. از دیگر بخش های مهم مجله اینترنتی پیاده سازی بخش دسته بندی مطالب است. در صورت داشتن یک دسته بندی منسجم و مناسب از مطالب، بازدیدکنندگان به کاربران همیشگی و دائمی سایت تبدیل می شوند. بخش دیگری به نام آرشیو در طراحی سایت مجله اینترنتی وجود دارد که با مراجعه به آن می توان به مطالب گذشته دسترسی پیدا کرد. برای افرادی که نیازمند چاپ صفحات برای ارائه ارجاع هستند می توان بخشی را طراحی کرد که بتواند نسخه پی دی اف را دانلود کرده ونیز چاپ کند. بخش دیگری به نام ثبت نام و خرید اینترنتی نیز وجود دارد که به صورت اشتراک از دیگر بخش های سایت مجله اینترنتی می باشد. از دیگر بخش های ضروری در طراحی مجله اینترنتی این است که می توانبخشی را با عنوان نظر سنجی و درج امتیاز از مطالب در سایت خود قرار داد. با استفاده از تجزیه و تحلیل نظرات و انتقادات و پیشنهادات کاربران می توانید علایق و سلیقه های آن ها را دریابید تا برای تهیه مطالب بعدی دچار مشکل نشوید. برای طراحی وب سایت مجله اینترنتی می توانید از یک شرکت معتبر طراحی سایت نظیر یوتا کمک بگیرید.