اهمیت طراحی سایت مجله اینترنتی

با خبر شدن از اخبار مهم دنیا، همواره یکی از کارهای موردعلاقه و یا حتی ضروری و روزمره‌ی افرادی است که نمی‌خواهند از اخبار روز دنیا بی‌خبر باشند. خیلی از افراد به این کار وابسته‌اند و باید روزانه به چند روزنامه یا مجله خبری سر بزنند. در گذشته، برای این کار مجبور بودیم به دکه‌های روزنامه برویم و روزنامه یا مجله بخریم اما امروزه در سایه پیشرفت چشم‌‌گیر تکنولوژی، می‌توانیم در خانه بنشینیم و بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای، به‌صورت لحظه‌ای اخبار دنیا را در معتبرترین سایت‌ها بخوانیم و حتی عکس‌ها و ویدیوهای باکیفیت و متنوعی را درمورد همان اخبار مشاهده کنیم.

حالا خودتان قضاوت کنید! داشتن یک سایت پر از اخبار به‌روز و جذاب که می‌تواند پای بسیاری از کاربران اینترنت را به سایت شما باز کند و شاهد انبوهی از کلیک‌ها در آن باشید، چقدر می‌تواند جذاب باشد؟! اصلا می‌دانید با ارائه اخبار معتبر، جذاب و به‌روز برای جستجوگران اینترنت، می‌توانید چه اعتباری برای خودتان کسب کنید و محبوبیت سایتتان را تا کجا بالا ببرید؟

با پوشش‌دهی خبرهای جذاب و متنوع دنیا، نظر مخاطب را جلب و در دل او جا خوش کنید. افزایش استفاده از اینترنت توسط مردم و برجسته شدن نقش آن در طول زندگی مردم، شما را در مسیر رشد و موفقیت یاری خواهد کرد. به دلیل همین نیاز مرم به دریافت به‌روزترین اخبار، طراحی سایت مجله اینترنتی، اهمیت پیدا کرده است و به وجود آوردن یک سایت به‌منظور ایجاد دسترسی به نسخه الکترونیکی مجلات باعث به وجود آمدن حس رضایت در کاربران می‌شود.

سایت مجله اینترنتی به‌دلیل عدم انباشتگی مجلات در کتابخانه‌های شخصی خوانندگان و نیز دسترسی آسان کاربران به این سایت‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به‌علاوه بهره‌مند شدن از مجله اینترنتی، باعث صرفه‌جویی در هزینه‌هایی مانند چاپ و مصرف کاغذ شده و همچنین هزینه‌های ارسال را نیز تا حدودی کاهش داده و مانع از تردد در شهرها شده است.

این نوع سایت آنقدر محبوب و پرطرفدار است که امروزه خبرگزاری‌های مختلف، در کنار ارائه نسخه چاپی اخبار، یک نسخه الکترونیکی هم در بستر اینترنت به اشتراک می‌گذارند تا مخاطبان اینترنتی خود را از دست ندهند و از مزایایی که سایت مجله اینترنتی برای آن‌ها خواهد داشت محروم نباشند و اعتبار خود را چند برابر کنند.

مزایای طراحی سایت مجله اینترنتی

مزایا طراحی سایت مجله اینترنتی

طراحی سایت مجله اینترنتی می‌تواند برای دو طرف کاربر و صاحب سایت مفید باشد به این شکل که کاربران می‌توانند از محتواهای موجود در مجله اینترنتی در موضوعات مختلفی مثل علمی، ورزشی، هنری، پزشکی و سایر موضوعات، بهره ببرند و همیشه از این نوع سایت به‌عنوان منبع مطالعاتی استفاده کنند. این نوع سایت می‌تواند به‌عنوان یک رسانه و یا حتی منبع سرگرمی نیز در دسترس کاربران قرار گیرد.

از طرفی هم، کسانی که در دنیای امروز، دنبال کار می‌گردند می‌توانند با ایجاد و مدیریت درست سایت مجله اینترنتی، یک منبع درآمد خوب برای خودشان دست و پا کنند. با توجه به اینکه امروزه کاربران فضای مجازی در طول شبانه‌روز به تعداد مکرر به این سایت‌ها مراجعه می‌کنند و مطالب موردنظر خود را در موضوعات مختلف جستجو می‌کنند، این نوع سایت می‌تواند از سایت‌های پرطرفدار باشد و مخاطبان زیادی را جذب کند.

این محبوبیت و کاربردی بودن سایت مجله اینترنتی، می‌تواند برای صاحب سایت سود زیادی داشته باشد و یقین داشته باشید که اگر بتوانید درمورد سلیقه مخاطب به شناخت درستی برسید و مطالب سایتتان را بر اساس آن پیش ببرید و به‌طور مداوم روی سئوی سایتتان کار کنید، قطعا درآمد و سود بالایی از این راه به دست خواهید آورد. در واقع طراحی سایت مجله اینترنتی و همچنین مدیریت سایت مجله اینترنتی می‌تواند یک فرصت شغلی مناسب در اینترنت به حساب بیاید.

5 نکته مهم در طراحی سایت مجله اینترنتی

رعایت کردن چند نکته در این مورد بسیار مهم است و هر کسی که می‌خواهد در حوزه سایت مجله اینترنتی فعالیت کند باید آن‌ها را بداند. ما در این قسمت به چند مورد از این موضوعات مهم در طراحی سایت اینترنتی اشاره می‌کنیم:

نقش گرافیک در طراحی سایت مجله اینترنتی

آنچه درمورد گرافیک سایایجاد کنیم. به همین دلیل داشتن یک قالب گرافیکی خوب برای مجله اینترنتی که مثلا در زمینه فناوری یا زیبایی و یا پزشکی است، بسیار مهم به نظر می‌آید. همچنین باید درمورد رنگ‌بندی سایت، تقسیم‌بندی صفحات سایت مجله اینترنتی، ستون‌های کناری آن، اسلاید شو، محل بنرهای سایت، مطالب برگزیده و جدیدترین مقالات نیز دقت لازم را داشته باشیم.

برای اینکه در طول مسیر طراحی گرافیکی سایت، دچار مشکل نشویم بهتر است از همان ابتدای کار، تخصصی جاو برویم و امور گرافیکی سایت را به یک گرافیست کاربلد بسپاریم و یا خودمان در این مورد متخصص شویم تا سایت‌مان از همان ابتدا گرافیک مناسبی داشته باشد و بعدا مجبور به جبران نشویم.

دسته‌بندی‌ها در طراحی سایت مجله اینترنتی

علاوه‌بر اینکه باید سعی کنیم در مجله اینترنتی گرافیکی زیبایی را به وجود بیاوریم بایستی نوع چینش دسته‌بندی‌ها و به‌طور کلی دسته‌بندی موضوعات هم به گونه‌ای واضح و سرراست باشد که کاربر به‌راحتی بتواند بدون سردرگمی یا جست‌وجو کردن بخش‌های مختلف سایت، موضوع موردنظر خود را پیدا کرده و از آن‌ها بهره‌مند شود.

سردرگم شدن کاربر در سایت می‌تواند او را وادار به ترک سایت کند و حتما می‌دانید که این کار چقدر می‌تواند به سئوی سایتتان ضربه بزند و سایت شما را تا پایین‌ترین رتبه‌های گوگل نزول دهد.

بحث دسته‌بندی در طراحی سایت مجله اینترنتی و هر سایت دیگری مربوط به UI سایت یا همان تجربه کاربری است که در این قسمت طراح سایت تمام تلاشش را می‌کند تا بخش‌های موردنیاز برای کاربر در سایت در دسترس‌ترین حالت ممکن برای او باشد، نه اینکه او را وادار به صرف زمان زیاد و جست‌وجو در موضوع دل‌خواه خود باشد سایت کنید.

امکان جست‌وجو در طراحی سایت مجله اینترنتی

در سایت مجله اینترنتی مطالب بسیار متنوع و زیادی وجود دارد که کاربر با مراجعه به آن‌‌ها می‌تواند درمورد موضوعات مختلف تحقیق کند و به نتیجه برسد. ممکن است یک کاربر بخواهد در میان مطالب ارائه‌شده و یا مقالات شما، یک موضوع خاص را جست‌وجو کند. به همین دلیل به‌منظور جلوگیری از نقص در طراحی وب سایت بهتر است از امکانات بهتری از جمله جست‌وجوی پیشرفته، هنگام طراحی سایت مجله اینترنتی بهره ببریم.

ایجاد امکان جستجو به مخاطب در طراحی سایت مجله اینترنتی می‌تواند موجب رسیدن هر چه سریع‌تر به مطالب موردنظر کاربر در سایت و در نتیجه جلب رضایت او شود.

آرشیو مطالب در طراحی سایت مجله اینترنتی

با ایجاد بخشی به نام آرشیو در سایت مجله اینترنتی می‌توانیم به کاربران خود این امکان را بدهیم که بتوانند مطلب موردنظر خود را که مربوط به یک دوره زمانی است، با سرعت بیشتر و در طی زمان کمتری ببینند و یا بتوانند آن‌ها را به‌راحتی پیدا کنند. علاوه‌بر آن می‌توانیم امکانات گوناگونی را نیز به آن اضافه کنیم مثلا بخشی را به وجود بیاوریم که کاربران بتوانند این آرشیو را دانلود کنند و یا حتی از آن پرینت بگیرند.

موقعیت‌های بنر در طراحی سایت مجله اینترنتی

زمانی‌که تصمیم به طراحی سایت می‌گیرید باید در نظر داشته باشید که شما به‌عنوان یک طراح سایت باید با استفاده از ظرافت کاری، از موقعیت‌های خوب و در دیدرس به‌عنوان موقعیت‌های بنر در طراحی سایت بهره‌مند شوید.

قبلا درمورد پول‌ساز بودن مجله‌های اینترنتی بحث کردیم. حالا باید بگوییم که بله با استفاده از موقعیت‌های بنر می‌توان در مجله‌های اینترنتی به‌صورت قابل‌توجهی درآمد کسب کنید. بنابراین علاوه‌بر طراحی‌های زیبا و جذاب برای کاربرانتان، درمورد انتخاب مکان مناسب برای قرار دادن بنر نیز می‌توانید سرمایه‌گذاری کنید.

مجله‌های اینترنتی به‌دلیل دارا بودن مطالب متعدد، زودتر توسط موتورهای جست‌وجو دیده می‌شوند و صفحات آن‌ها نیز ایندکس می‌شوند. پیشنهاد ما برای بهتر دیده‌شدن کسب‌وکار و موفقیت روزافزون شما این است که بعد از طراحی سایت خود به سئو و بهینه سازی وب سایت هم توجه ویژه داشته باشید چون سئو سایت، این امکان را برای شما فراهم می‌کند که در نتایج جست‌وجوی گوگل ظاهر شوید و در رتبه‌های اول گوگل قرار بگیرید و کاربران با جست‌وجوی مطالب موردنظر خود از گوگل، شما را پیدا کنند.

امکانات طراحی سایت مجله اینترنتی

باید برای سایت مجله اینترنتی امکاناتی را در نظر بگیریم که با نیازمندی‌های کاربران هدف ما کاملا مطابقت داشته باشند و رضایت آن‌ها را جلب کنند. این امکانات عبارتند از:

در طراحی سایت مجله اینترنتی بخشی به‌عنوان درباره مجله وجود دارد که در آن به معرفی گروه تحریریه، سوابق و اطلاعات تماس پرداخته می‌شود. از دیگر بخش‌های مهم مجله اینترنتی، پیاده‌سازی بخش دسته‌بندی مطالب است. در صورت داشتن یک دسته‌بندی منسجم و مناسب از مطالب، بازدیدکنندگان از حضور در سایت شما لذت می‌برند و به کاربران همیشگی و دائمی سایت تبدیل می‌شوند.

بخش دیگری به نام آرشیو در طراحی سایت مجله اینترنتی وجود دارد که با مراجعه به آن می‌توان به مطالب گذشته دسترسی پیدا کرد. برای افرادی که نیازمند چاپ صفحات برای ارائه ارجاع هستند می‌توان بخشی را طراحی کرد که بتوانند نسخه پی دی اف را دانلود و چاپ کنند.

بخش دیگری به نام ثبتنام و خرید اینترنتی نیز وجود دارد که به‌صورت اشتراک از دیگر بخش‌های سایت مجله اینترنتی است. از دیگر بخش‌های ضروری در طراحی مجله اینترنتی این است که می‌توان بخشی را با عنوان نظرسنجی و درج امتیاز برای مطالب در سایت خود قرار داد.

با استفاده از تجزیه و تحلیل نظرات و انتقادات و پیشنهادات کاربران می‌توانید علایق و سلیقه‌های آن‌ها را دریابید تا برای تهیه مطالب بعدی دچار مشکل نشوید.

در ضمن، مخاطب‌شناسی درست درمورد سایتتان نیز تا حد زیادی می‌تواند به دیده شدن بهتر سایتتان کمک کند.

با استفاده از تجزیه و تحلیل نظرات و انتقادات و پیشنهادات کاربران می‌توانید علایق و سلیقه‌های آن‌ها را دریابید تا برای تهیه مطالب بعدی دچار مشکل نشوید.

جمع‌بندی

با توجه به مزایایی که طراحی سایت مجله اینترنتی دارد، طرفداران این نوع از سایت هم روزبه‌روز در حال افزایش است و حتی خبرگزاری‌های بزرگ و قدیمی هم برای داشتن حضور موثر در دنیای اینترنت و از دست ندادن مخاطبین خود در این بستر، در کنار نسخه‌های چاپی اخبار و گزارش‌های خود، از طریق سایت، به ارائه آنلاین و الکترونیکی آن‌ها هم اقدام می‌کنند. این بستر به اعتبار خبرگزاری‌ها می‌افزاید و می‌تواند در برند شدن آن‌ها نقش مهمی ایفا کند. امکاناتی که در این نوع سایت وجود دارد، اشتیاق به طراحی آن‌ را افزایش داده است.

طراحی سایت خبری چه ضرورتی دارد؟

با توجه به اینکه استفاده از اینترنت افزایش قابل‌توجهی داشته است، بسیاری از افرادی که می‌خواهند از اخبار روز دنیا مطلع شوند، به سایت‌های خبری مراجعه می‌کنند و به همین دلیل می‌توان با طراحی سایت خبری، هم برند شد و هم به درآمد بالایی نیز دست یافت.

مزایای طراحی سایت خبری چیست؟

صرفه‌جویی در هزینه‌های چاپ- حضور در دنیای پرطرفدار اینترنت- برند شدن- داشتن رقابت اصولی با رقبا در این زمینه

امکانات طراحی سایت خبری چیست؟

درباره مجله (معرفی کامل تیم و سایر موارد)- آرشیو اخبار- امکان بارگذاری عکس، فیلم، صوت- ثبت‌نام آنلاین- خرید اینترنتی