داستان تیزر از گذشته تا به امروز

شاید برایتان جالب باشد که بدانید تیزر از دنیای جذاب سینما وارد میدان رقابتی تبلیغات شده است. در گذشته تیزر، ویدئوی کوتاهی از خلاصه فیلم سینمایی بود که قرار بود اکران شود. در این ویدئوی کوتاه، بخش‌هایی جذاب از فیلم را برای مخاطبان به نمایش درمی‌آوردند تا تماشاگران با دیدن این صحنه‌ها به دیدن کل فیلم و دنبال کردن داستان آن کنجکاو و علاقه‌مند شوند.

اما کم‌کم تیزر وارد دنیای تبلیغات شد و به یکی از مهم‌ترین ابزارهای تبلیغاتی در این صنعت تبدیل گردید. این روزها بازاریابان حرفه‌ای با کمی خلاقیت، از تیزرها برای معرفی محصولات و خدمات مختلف خود استفاده می‌کنند. در تیزر تبلیغاتی معمولا همه داستان به یکباره به مخاطب گفته نمی‌شود. اول قسمتی از پیام ارائه می‌شود تا با ایجاد سوال در ذهن مخاطب، او را وادار به دنبال کردن داستان شما و رسیدن به جواب کند.

این راه ایجاد کنجکاوی و سوال در ذهن مخاطبان، یکی از جذاب‌ترین راه‌ها برای معرفی محصولات و ویژگی‌های متمایز آن نسبت به رقبایتان است. با این استراتژی، محصول شما محبوب‌تر و برندتان برای همیشه در ذهن مخاطب ماندگارتر خواهد شد.

trailer

تیزر تبلیغاتی چیست؟

ریشه کلمه تیزر از لغت انگلیسی tease به دست آمده است که به معنی اذیت کردن کسی با پنهان کردن قسمتی از موضوع است؛ که در اصل باعث ایجاد حس کنجکاوی در فرد برای پی بردن به کل موضوع می‌شود. اگر خوب فکر کنید می‌بینید که درواقع تیزرهای تبلیغاتی که امروزه ساخته می‌شوند عمدتا بر این پایه و اساس هستند.

تیزر، نوعی آگهی تبلیغاتی است که به‌صورت خلاقانه و حرفه‌ای از روش‌های بصری و صوتی تاثیرگذار استفاده می‌کند و به‌صورت هنرمندانه، با ایجاد حس کنجکاوی در مخاطب به‌صورت غیرمستقیم یک محصول یا برند خاص را به او معرفی می‌کند.  

اما اگر به‌دنبال معادل انگلیسی تیزر؛ در مفهوم اصطلاحی که اکنون داریم درموردش صحبت می‌کنیم در سایت‌های خارجی هستید، بهتر است به‌جای جستجوی کلمه teaser، از معادل درست آن که همان promotional video است استفاده کنید.

چرا تیزر تبلیغاتی؟

تیزر تبلیغاتی یکی از خلاقانه‌ترین و موفق‌ترین راه‌های جلب توجه مشتریان و افزایش فروش است. تیزر تبلیغاتی یکی از محبوب‌ترین شیوه‌های بازاریابی‌ ویدئویی است که نسبت به سایر روش‌ها در ذهن مخاطبان خود ماندگارتر است. این روش، معمولا با تحریک حس کنجکاوی و ایجاد سوال در ذهن مخاطبان و با ایجاد ارتباط موثر با مخاطب، تلاش می‌کند تا پیام خود را در کوتاه‌ترین زمان و به بهترین شکل منتقل کند.

ساخت تیزر تبلیغاتی یکی از راه‌هایی است که باعث معرفی برند و به‌دنبال آن، جلب اعتماد مخاطبان به آن می‌شود. وقتی مخاطبان شاهد دست به دست شدن تیزر تبلیغاتی شما در صفحات مختلف مجازی باشند و تیزر شما بتواند تاثیر خود را بر مخاطبان هدف داشته باشد، حتما به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم در کسب اعتبار برای برند شما هم موثر خواهد بود.

promotional video

تیزر چه فرقی با تریلر، آنونس، کلیپ و یا ویدئوهای تبلیغاتی دارد؟

همان‌طور که در تعریف تیزر هم اشاره کردیم هدف از ساخت تیزر، تبلیغ یک محصول یا برند خاص است. در گذر زمان اصطلاحاتی برای ویدئوهای کوتاه‌مدت به کار رفته است که علارغم کاربردهای متفاوت نسبت به تیزر تبلیغاتی، در بعضی مواقع به‌جای آن استفاده می‌شود. در ادامه به معرفی برخی از این اصطلاحات می‌پردازیم.

ویدئوهای تبلیغاتی

بیشتر افراد تیزرهای تبلیغاتی را با ویدئوهای تبلیغاتی اشتباه می‌گیرند درحالی‌که زمان تیزر تبلیغاتی معمولا بین 30 ثانیه تا یک دقیقه است و این زمان برای ویدئوهای تبلیغاتی می‌تواند طولانی‌تر باشد. ویدئوهای تبلیغاتی طیف گسترده‌ای از مطالب را در بر می‌گیرند درحالی‌که تیزر معمولا برای موضوعات خاص تبلیغاتی استفاده می‌شود.

آنونس

آنونس Announce به‌معنای پیش‌‌پرده، یک اصطلاح سینمایی است. آنونس به فیلم کوتاهی گفته می‌شود که برای معرفی و تبلیغ یک فیلم و بدون لو دادن داستان اصلی آن ساخته می‌شود و در سینماها قبل از اکران فیلم اصلی، روی پرده می‌رود.

announce

تریلر Trailer

تریلر، اصطلاح بعدی است که کارکرد مشابه آنونس را در صنعت فیلم و سینما دارد. تریلر هم مثل آنونس فیلمی کوتاه و خلاصه از فیلم اصلی است اما برخلاف آنونس که در اول فیلم پخش می‌شود، تریلر در گذشته در آخر فیلم‌ها به نمایش درمی‌آمد. علت نام‌گذاری آن هم به همین دلیل بود اما چندان مورد استقبال تماشاگران قرار ‌نگرفت و سینماگران تصمیم گرفتند آن را هم مثل آنونس در اول فیلم به نمایش درآورند.

کلیپ

کلیپ‌ها که برشی از یک فیلم یا ویدئو هستند و یا فتوکلیپ‌ها که مجموعه تصاویر به همراه موسیقی هستند، معمولا با هدف سرگرمی و یا اطلاع‌رسانی در گزارشات و مستندها استفاده می‌شوند و در برخی موارد هم برای معرفی برند به‌کار می‌روند. مهم‌ترین تفاوت آن‌ها با تیزرهای تبلیغاتی در این است که تیزرهای تبلیغاتی از ابتدا با یک هدف و استراتژی خاص طرح‌ریزی می‌شوند و یک سناریوی خاص و ایده خلاقانه برای انتقال موثر پیام آن به مخاطب دارند.

انواع تیزر تبلیغاتی و ویژگی‌های هرکدام

تیزرها براساس اینکه با چه هدفی و برای چه قشری از جامعه هدف ساخته می‌شوند، به 3 نوع مختلف تقسیم می‌شوند. در ادامه با ویژگی‌های این سه نوع تیزر بیشتر آشنا می‌شوید.

تیزرهای رئال

این تعریف از ریشه کلمه Real به‌دست می‌آید که به معنای واقعی است. برای ساخت این تیزرها اغلب از بازیگرانی استفاده می‌شود که در حال معرفی یا مصرف یک محصول هستند. فیلم‌برداری از عوامل در فضای رئال انجام می‌شود و بیشتر از این نوع تبلیغات در فضای تبلیغات تلویزیونی یا برای ساخت فیلم‌های کوتاه استفاده می‌شود.

تاثیر این نوع تیزر به‌خاطر ایجاد حس هم‌زاد پنداری در مخاطبان بالاتر از انواع دیگر است. مخاطبان این نوع تبلیغات، از تمام اقشار جامعه و در رده‌های مختلف سنی هستند.

تیزر رئال

تیزرهای انیمیشن

در این نوع تیزر که با استفاده از نرم‌افزارهای کامپیوتری و و در قالب انیمیشن ساخته می‌شود، تمامی شخصیت‌های داستانی، تخیلی و کارتونی هستند. این نوع تیزر که بیشتر انتظار می‌رود برای تبلیغ محصولات مربوط به سنین کودک و نوجوان استفاده ‌شود، این روزها بیشتر موردتوجه کسب‌وکارها قرار گرفته و برندهای مختلف از آن برای تبلیغ محصولاتشان استفاده می‌کنند. دو نوع از این تیزرها که این روزها به‌طور گسترده مورداستفاده قرار گرفته‌اند، تیزر تبلیغاتی استاپ‌موشن و موشن‌گرافیک هستند.

موشن‌گرافیک

یکی از پرطرفدارترین نوع تیزر تبلیغاتی است که برای معرفی و تبلیغات به‌طور گسترده در فضای مجازی و به‌خصوص اینستاگرام استفاده می‌شود. موشن‌گرافیک تلفیقی از گرافیک و انیمیشن و متحرک‌سازی تصاویر است.

موشن‌گرافی را می‌توان جزو هفت نوع طراحی برتر در بازاریابی دانست که در آن از متن، گرافیک، رنگ و حرکت برای تولید محتوای ویدئویی بصری استفاده می‌شود و بیشتر برای لوگو انیمیشن‌ها، ویدئوهای انیمیشن محصول و اینفوموشن‌ها استفاده می‌شود.

در طراحی و تولید موشن‌گرافیک‌ها می‌توان از ابزارهایی مانند Adobe after effect و Adobe premiere  استفاده کرد. موشن‌ها می‌توانند به‌صورت آفلاین یا آنلاین روی کامپیوترها و یا موبایل‌ها به نمایش در بیایند و برای تاثیرگذاری بیشتر و انتقال بهتر پیام از این طریق بهتر است قبل از ساخت موشن‌گرافیک، با بررسی طرح‌های خلاقانه و مفید و بررسی رقبا، یک استراتژی دقیق برای دیده شدن برندتان و تاثیرگذاری آن انتخاب کنید.

استاپ‌موشن

این نوع تیزر تبلیغاتی را می‌توان گران‌ترین نوع انیمیشن در صنعت تبلیغات دانست. در این سبک که تمایل بیشتری به فیلم‌سازی هم دارد سوژه را فریم به فریم حرکت داده  و تصویر آن را با دوربین ضبط می‌کنند و از نمایش توالی این تصاویر استاپ‌موشن تولید می‌شود که نوع حرفه‌ای موشن‌گرافیک هم گفته می‌شود.

قدمت این هنر به سال‌ها قبل برمی‌گردد؛ زمانی‌که کارگردانان فیلم‌های سینمایی به‌دنبال ایده و روشی برای حرکت بخشیدن به اجسام بودند. در سال 1897 بود که این ایده را برای اولین بار در فیلم Humpty Dumpty Circus استفاده کردند. از انواع استاپ‌موشن‌ها می‌توان به استاپ‌موشن‌های عروسکی، خمیری، مدلی و سایه‌روشن اشاره کرد که هر کدام کاربردهای مخصوص به‌خود را دارند.

تیزرهای رئال-انیمیشن

همان‌طور که از اسمش هم پیداست، این نوع تبلیغات ترکیبی از عوامل انسانی و انیمیشن است. مثل مابقی تیزرها، این نوع تیزر هم داستان خاص خود را دارد و بیشتر برای معرفی خوراکی‌ها و یا محصولات آموزشی برای کودکان و نوجوانان استفاده می‌شود. به‌دلیل این‌که این سبک بیشتر مورد‌توجه نوجوانان است، مخاطبان آن را هم اکثرا نوجوانان تشکیل می‌دهند.

مراحل مختلف ساخت تیزر تبلیغاتی پربازدید

ساخت تیزرهای تبلیغاتی یک فرایند پیچیده است. برای اینکه بتوانید تیزر باکیفیت تولید کنید، در قدم اول باید برنامه‌ریزی و استراتژی داشته باشید. اینکه چه پیامی را برای چه گروه هدفی می‌خواهید ارسال کنید، برای انتقال این پیام از چه روش‌های خلاقانه و حرفه‌ای می‌توانید استفاده کنید هم باید در استراتژی شما طرح‌ریزی شده باشد. در ادامه به مراحلی که منجر به تولید یک تیزر تبلیغاتی موفق می‌شوند اشاره می‌کنیم:

 • داشتن برنامه‌ریزی و استراتژی برای تولید تیزر
 • انجام تحقیقات برای شناخت مخاطبان هدف
 • تعیین نوع تیزر تبلیغاتی متناسب با کسب‌وکار و اهدافتان
 • نوشتن سناریوی ساده و مفید و در عین حال خلاقانه برای انتقال پیام به مخاطبان
 • انتخاب یک تیم باتجربه
 • تولید تیزر شامل مراحل فیلم‌برداری، صداگذاری و کارگردانی تیزر
 • تدوین دقیق و حرفه‌ای تیزر
 • انتشار تیزر تبلیغاتی در بستر فضای مجازی

نکات مهمی که در ساخت تیزر تبلیغاتی باید به آن توجه کرد:

 • انتخاب یک شرکت باتجربه و حرفه‌ای در زمینه ساخت تیزر تبلیغاتی
 • توافق درمورد داستان تیزر و هزینه ساخت آن با کارفرما
 • استفاده از برند شرکت در تیزر
 • انتخاب لوکیشن مناسب برای تهیه تیزر
 • انتخاب بازیگران برای تیزرهای رئال و گوینده مناسب و هماهنگ برای تیزر
 • استفاده از ابزارها و المان‌های مختلف برای زیبایی‌بخشی و افزایش جذابیت‌های ظاهری

تیزر تبلیغاتی کجاها کاربرد دارد؟

بعد از تولید تیزر، نوبت به انتشار آن می‌رسد. در این مرحله مهم شما می‌توانید نتیجه زحماتی را که برای ساخت و طراحی تیزر کشیده‌اید برداشت کنید. این‌که تیزر را در چه بسترهایی و برای چه کسانی و در چه زمانی به نمایش بگذارید، همه عوامل مهم و تاثیرگذار در میزان بازدید آن خواهد بود. در ادامه به برخی از این موقعیت‌ها که برای ارائه تیزر مناسب هستند اشاره می‌کنیم.

events
 • انتشار در صفحه اینستاگرام
 • استفاده در نمایشگاه‌های داخلی و بین‌المللی
 • نمایش در جلسات داخل و خارج شرکتی و قرارهای کاری
 • پخش در بین سریال‌های تلویزیونی و یا مسابقات ورزشی
 • بارگذاری در وب‌سایت شرکت برای معرفی محصول جدید یا بهبود محصولات و خدمات قبلی
 • استفاده از تیزر در کمپین‌ها و همایش‌های مختلف مرتبط با حوزه کاری

ویژگی‌های تیزر تبلیغاتی باکیفیت

امروزه تیزرهای متنوع با اهداف و کیفیت‌های مختلف برای برندهای گوناگون در سرتاسر دنیا ساخته شده است اما در این میان بعضی از این تیزرها ماندگارتر از بقیه هستند و در ذهن مخاطبان حک شده‌اند. شاید از خودتان بپرسید راز این ماندگاری چیست؟ بیایید با هم چند نکته مهم را که باعث ماندگاری این تیزرها شده‌اند مرور کنیم.

مخاطب‌پسند بودن

پشت هر تیزر تاثیرگذار و موفق در دنیا، یک سناریوی مخاطب‌محور وجود دارد. سناریویی که قبل از هر کاری نیاز مخاطبش را شناخته و با هدف کمک به او نوشته شده است. تیزر تبلیغاتی که براساس سلیقه مخاطب باشد نه کارفرما قطعا توجه مخاطب را هم به خود جلب خواهد کرد.

استفاده از ایده‌های خلاقانه و مفهومی

تیزرهای کلیشه‌ای و ساده که پیام را مستقیما به مخاطب می‌رسانند دیگر جایی در بین مخاطبان به‌خصوص نسل جوان ندارند. امروزه مخاطبان بیشتر به‌دنبال چالش و ایجاد حس کنجکاوی و هیجان هستند. با کمی خلاقیت می‌توانید از ایده‌های چالش‌برانگیز در ساخت تیزرهایتان استفاده کنید.

استفاده از جذابیت‌های ظاهری

 جذابیت‌های ظاهری یکی دیگر از عواملی است که باعث جذب مخاطبان به تیزر تبلیغاتی شما می‌شود. به کمک ابزارهای مختلف می‌توانید این جذابیت‌ها را ایجاد کنید و به کیفیت تصاویر و ویدئوهای تیزرتان اضافه کنید.

در این مقاله به سه مورد از مهم‌ترین ویژگی‌های تیزر اشاره کردیم اما اگر می‌خواهید بهترین و کم‌نقص‌ترین تیزر را داشته باشید مقاله ویژگی‌های تیزر تبلیغاتی حرفه‌ای را از دست ندهید.

ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام؛ سکوی پرتاب کسب‌وکار شما به سوی موفقیت

ویژگی که باعث ورود تیزر به دنیای تجارت شد، مهارت آن در ایجاد حس کنجکاوی در مخاطب بود. این حس کنجکاوی باعث می‌شد تا مخاطبان با اشتیاق، جذب تیزر شوند و سازنده آن با مهارت تمام نام تجاری موردنظر و محصولات و خدماتش را به آن‌ها در قالب یک داستان معرفی کند. اما تنها ساخت یک تیزر قدرتمند کافی نیست؛ انتشار درست آن عامل مهم دیگری است که باعث خواهد شد نام برند شما بر سر زبان‌ها بیفتد.

اینستاگرام، پلتفرمی است که این روزها هم مخاطب زیادی دارد و هم در دسترس همه قرار گرفته است و بستر مناسبی برای معرفی برندهای مختلف از طریق محتواهای ویدئویی فراهم کرده که تیزر هم جزو بهترین‌های آن است. اگر تیزر شما مورد توجه کاربران اینستاگرام قرار گیرد حتما آن را با دوستان و اطرافیانشان به اشتراک خواهند گذاشت.

ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام جزو پربازده‌ترین روش‌های بازاریابی در دنیاست. شما می‌توانید با استفاده از امکانات جدید اینستاگرام با عنوان Reels، ویدئوی تبلیغاتی خودتان را تا 90 ثانیه تولید و منتشر کنید. ویدئوها را می‌توانید مستقیما با اپلیکیشن‌های ساخت تیزر برای گوشی بسازید و یا با نرم‌افزارهای مخصوص ساخت تیزر تولید و سپس در اینستاگرام آپلود کنید.

بهترین نرم‌ افزار ساخت تیزر تبلیغاتی را بشناسید!

برای ساخت جذاب‌ترین و باکیفیت‌ترین تیزرها، علاوه بر عواملی مانند ایده فوق‌العاده، سناریوی خلاقانه و عوامل ساخت باتجربه، استفاده از نرم‌افزار ساخت تیزر مناسب هم بسیار مهم است. اما چه نرم‌افزاری برای ساخت تیزر شما و کسب‌وکارتان می‌تواند بیشتر مفید باشد؟ برای پاسخ این سوال بهتر است اول نرم‌افزارهای مختلف ساخت تیزر را یاد بگیرید و با ویژگی‌ها و کاربردهای هرکدام آشنا شوید. بعد از مدتی استفاده از آن پی خواهید برد که این نرم‌افزار به درد شما می‌خورد یا نه.

در ادامه به معرفی برخی از بهترین نرم‌افزارهای ساخت تیزر اشاره کردیم:

 • Adobe After Effect:

یکی از نرم‌افزارهای بسیار قدرتمند است که علاوه بر ساخت تیزر تبلیغاتی، برای ساخت انواع انیمیشن و تصاویر متحرک، تغییر نورهای موجود در صحنه فیلم‌برداری و کار برروی تصاویر دوبعدی، سه‌بعدی و موشن‌گرافیک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • Fusion:

این نرم‌افزار یکی از زیرمجموعه‌های شرکت اتودسک است که برخلاف نرم‌افزار افکت با لایه‌ها کار نمی‌کند و به صورت خطی است و برای خلق جلوه‌های خاص و سه‌بعدی که اکثرا در فیلم‌های هالیوودی شاهد آن هستیم به کار می‌رود.

 • Camtasia:

یکی از ویژگی‌های این نرم‌افزار سهولت استفاده از آن است و امکاناتی دارد که باعث می‌شود شما دیگر نیاز به نرم‌افزارهای دیگر نداشته باشید. از Camtasia برای ساخت فیلم‌های آموزشی و تیزر تبلیغاتی استفاده کرد چون یکی از بهترین برنامه‌ها برای ضبط صفحه نمایش و جلوه دادن به تیزرهاست.

 • HitFilm

یک ویرایشگر ویدئوی تمام عیار که می‌تواند جایگزین مناسب برای افترافکت باشد. از آن برای افزودن افکت‌ها و تصاویر سه‌بعدی به تیزر می‌توان استفاده کرد. HitFilm بیش از 870 افکتِ بصری آماده دارد که می‌توانید به کلیپ خود اضافه کنید.

Adobe After Effect

ساخت تیزر تبلیغاتی با گوشی

تا اینجا با مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی و نرم‌افزارهای ساخت آن آشنا شدید؛ شاید شما هم مثل خیلی از افراد کنجکاوید تا بدانید که آیا با گوشی همراه هم می‌شود تیزر تبلیغاتی ساخت یا نه؟ خوشبختانه باید بگوییم بله. برنامه‌های زیادی هم برای گوشی‌های اندروید و هم آیفون ساخته شده‌اند که به شما این امکان را می‌دهند تا در کوتاه‌ترین زمان و از هر مکانی بتوانید تیزر تبلیغاتی برای معرفی برندتان را بسازید و به‌راحتی در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

همان‌طور که می‌دانید نرم‌افزار ساخت تیزر برای کامپیوترها معمولا اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های سنگینی هستند که قابل اجرا در گوشی نیستند؛ بنابراین برنامه‌هایی طراحی و ساخته شدند تا کاربران بتوانند در سیستم‌های اندروید و ios استفاده کنند. اگر شما هم بی‌صبرانه منتظر معرفی این برنامه‌ها هستید تا دست به کار شوید و اولین تجربه خودتان را از ساخت تیزر با گوشی به‌دست بیاورید، با ما همراه باشید.همچنین برای آشنایی بیشتر با جزئیات ساخت تیزر با گوشی مقاله مربوط به ساخت تیزر تبلیغاتی با گوشی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

بهترین برنامه‌های ساخت تیزر برای گوشی اندروید

 • inshot
 • moshow
 • kine master
 • quik
 • majistro
 • viva video

بهترین برنامه‌های ساخت تیزر برای گوشی آیفون

 • boosted
 • imovie
 • splash
 • filmic pro
 • movie pro

ساخت تیزر تبلیغاتی چقدر زمان می‌برد؟

زمان ساخت تیزرها براساس پیچیدگی سناریو، لوکیشن فیلم‌برداری و روزهای فیلم‌برداری متفاوت است. برای تیزرهای رئال و یا تیزرهای ساخته شده برای اینستاگرام معمولا 3 الی 4 روز زمان کافی است اما برای تیزرهایی که در آن از جلوه‌های ویژه و تصاویر سه‌بعدی استفاده می‌شود ممکن است زمان پروژه تا 1 ماه هم به طول انجامد.

قیمت ساخت تیزر تبلیغاتی چگونه محاسبه می‌شود؟

برای کسانی که تیزر تبلیغاتی را به‌عنوان یک استراتژی بازاریابی برای کسب‌وکارشان انتخاب کرده‌اند، یکی از دغدغه‌هایی که ممکن است مثل خیلی از افراد برایشان ایجاد شود هزینه‌ای‌است که باید برای ساخت تیزر بپردازند. قیمت تیزری که سفارش داده می‌شود به فاکتورها و عوامل مختلفی بستگی دارد مانند عوامل و تجهیزات فیلم‌برداری، تعداد روزهای فیلم‌برداری و سایر عوامل مهمی که هر کدام به نوبه خود در قیمت نهایی تیزر تاثیرگذار هستند. عواملی مانند:

 • ایده سناریو، خلاقیت و تجربه تیم تولیدکننده تیزر
 • تجهیزات و عوامل موردنیاز
 • نوع تیزر تبلیغاتی و سبک ویدئو مانند انیمیشن دوبعدی/سه‌بعدی و لایو اکشن
 • مدت‌زمان تیزر
 • زمان تحویل تیزر تبلیغاتی

ساخت تیزر تبلیغاتی رایگان

تیزرها جزو بهترین ابزارها برای معرفی و تبلیغ برند شما به‌حساب می‌آیند، اما شاید برخی به خاطر هزینه‌های بالای آن از سفارش ساخت تیزر به شرکت‌های متخصص در این زمینه منصرف شوند و بخواهند تیزر خود را به‌صورت رایگان بسازند. ساخت تیزر به کمک اپلیکیشن‌های گوشی و یا با استفاده از سایت‌هایی که به‌صورت رایگان این کار را برایتان انجام می‌دهند شاید از نظر هزینه به صرفه‌تر باشد اما قطعا کیفیت آن با نوع سفارشی یکسان نخواهد بود.

در ادامه تعدادی از سایت‌هایی را که به شما در ساخت رایگان تیزر کمک خواهند کرد معرفی کردیم. این سایت‌ها برای شروع کار می‌تواند گزینه خوبی برایتان باشد.

 • سایت PowToon
 • سایت VidiWood
 • Flatrender
 • Viditor
 • Renderforest
 • Animaker

با تیزر تبلیغاتی، کسب‌وکارتان را از رقبا متمایز کنید

هر کسب‌وکاری برای شناخته شدن و افزایش فروش خود، نیاز به تبلیغات و بازاریابی دارد. موفقیت در بازاریابی هم بدون داشتن یک استراتژی دقیق و خلاقانه امکان‌پذیر نیست. تولید ویدئوهای تبلیغاتی، یکی از راه‌های موفق در جذب مشتریان است که با ایجاد حس کنجکاوی در مخاطبان، ذهن آن‌ها را درگیر می‌کند تا برای شناخت شما و برندتان مشتاق‌تر باشند.

برای مطالعه مطالب بیشتر درمورد تیزر تبلیغاتی، بر روی لینک‌های زیر کلیک کنید:

 1. ساخت انواع تیزر تبلیغاتی برای انواع کسب‌وکارها
 2. معرفی 2 نرم‌افزار کاربردی برای ساخت تیزر تبلیغاتی با گوشی
 3. آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی

مشاوران ما در شرکت یوتا با کمال‌ افتخار با بیش از 15سال تجربه در این زمینه، آماده ارائه مشاوره رایگان به‌شما هستند.

سوالات متداول

تیزر تبلیغاتی چیست؟

تیزر، نوعی آگهی تبلیغاتی است که به‌صورت خلاقانه و حرفه‌ای از روش‌های بصری و صوتی تاثیرگذار استفاده می‌کند و به‌صورت هنرمندانه، با ایجاد حس کنجکاوی در مخاطب به‌صورت غیرمستقیم یک محصول یا برند خاص را به او معرفی می‌کند.

چند نوع تیزر تبلیغاتی وجود دارد؟

تیزرها به سه دسته مختلف رئال، انیمیشن و رئال-انیمیشن تقسیم می‌شوند.

مدت‌زمان لازم برای ساخت تیزر تبلیغاتی چقدر است؟

زمان لازم برای تولید یک تیزر ممکن است بسته به کیفیت و سختی پروژه از 3 روز تا 1 ماه متغیر باشد.

بهترین نرم‌افزارهای موجود برای ساخت تیزر چیست؟

Adobe After Effect، Fusion، Camtasia و HitFilm از جمله بهترین نرم‌افزارها هستند.

تیزر تبلیغاتی چه کاربردهایی دارد؟

ساخت تیزر برای معرفی برند، تاثیرگذاری روی مخاطب و جلب اعتماد مشتریان به کار می‌رود.