داستان تیزر از گذشته تا به امروز

شاید برایتان جالب باشد که بدانید تیزر از دنیای جذاب سینما وارد میدان رقابتی تبلیغات شده است. در گذشته تیزر، ویدئوی کوتاهی از خلاصه فیلم سینمایی بود که قرار بود اکران شود. در این ویدئوی کوتاه، بخش‌هایی جذاب از فیلم را برای مخاطبان به نمایش درمی‌آوردند تا تماشاگران با دیدن این صحنه‌ها به دیدن کل فیلم و دنبال کردن داستان آن کنجکاو و علاقه‌مند شوند.

اما کم‌کم تیزر وارد دنیای تبلیغات شد و به یکی از مهم‌ترین ابزارهای تبلیغاتی در این صنعت تبدیل گردید. این روزها بازاریابان حرفه‌ای با کمی خلاقیت، از تیزرها برای معرفی محصولات و خدمات مختلف خود استفاده می‌کنند. در تیزر تبلیغاتی معمولا همه داستان به یکباره به مخاطب گفته نمی‌شود. اول قسمتی از پیام ارائه می‌شود تا با ایجاد سوال در ذهن مخاطب، او را وادار به دنبال کردن داستان شما و رسیدن به جواب کند.

این راه ایجاد کنجکاوی و سوال در ذهن مخاطبان، یکی از جذاب‌ترین راه‌ها برای معرفی محصولات و ویژگی‌های متمایز آن نسبت به رقبایتان است. با این استراتژی، محصول شما محبوب‌تر و برندتان برای همیشه در ذهن مخاطب ماندگارتر خواهد شد اما سوال اصلی و مهم این است که تیزر تبلیغاتی چیست؟ در ادامه این نوشته با ما همراه باشید تا درباره تیزر تبلیغاتی و انواع آن بیشتر توضیح دهیم.

تیزر تبلیغاتی چیست؟

تیزر، نوعی آگهی تبلیغاتی است که به‌صورت خلاقانه و حرفه‌ای از روش‌های بصری و صوتی تاثیرگذار استفاده می‌کند و به‌صورت هنرمندانه، با ایجاد حس کنجکاوی در مخاطب به‌صورت غیرمستقیم یک محصول یا برند خاص را به او معرفی می‌کند.

ریشه کلمه تیزر از لغت انگلیسی tease به دست آمده است که به معنی اذیت کردن کسی با پنهان کردن قسمتی از موضوع است؛ که در اصل باعث ایجاد حس کنجکاوی در فرد برای پی بردن به کل موضوع می‌شود. اگر خوب فکر کنید می‌بینید که درواقع تیزرهای تبلیغاتی که امروزه ساخته می‌شوند عمدتا بر این پایه و اساس هستند. اما اگر به‌دنبال معادل تیزر تبلیغاتی به انگلیسی هستید، بهتر است به‌جای جستجوی کلمه teaser، از معادل درست آن که همان promotional video است استفاده کنید.

دلیل اهمیت تیزر تبلیغات چیست؟

تیزر تبلیغاتی یکی از خلاقانه‌ترین و موفق‌ترین راه‌های جلب توجه مشتریان و افزایش فروش است. تیزر تبلیغاتی یکی از محبوب‌ترین شیوه‌های بازاریابی‌ ویدئویی است که نسبت به سایر روش‌ها در ذهن مخاطبان خود ماندگارتر است. این روش، معمولا با تحریک حس کنجکاوی و ایجاد سوال در ذهن مخاطبان و با ایجاد ارتباط موثر با مخاطب، تلاش می‌کند تا پیام خود را در کوتاه‌ترین زمان و به بهترین شکل منتقل کند.

ساخت تیزر تبلیغاتی یکی از راه‌هایی است که باعث معرفی برند و به‌دنبال آن، جلب اعتماد مخاطبان به آن می‌شود. وقتی مخاطبان شاهد دست به دست شدن تیزر تبلیغاتی شما در صفحات مختلف مجازی باشند و تیزر شما بتواند تاثیر خود را بر مخاطبان هدف داشته باشد، حتما به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم در کسب اعتبار برای برند شما هم موثر خواهد بود.

نکات ساخت تیزر تبلیغاتی

چرا باید با انواع تیزر آشنا باشید؟

همانطور که برای هر کاری نیاز دارید تا یک برنامه‌ریزی دقیق و منسجم داشته باشید، آشنایی با انواع کلیپ تبلیغاتی هم از این قاعده مستثنی نیست؛ فقط کافی‌ست بعد از سنجیدن همه جوانب و داده‌هایتان و آشنایی با ویژگی های تیزر تبلیغاتی حرفه ای، بهترین نوع تیزر را برای کسب‌وکارتان انتخاب کنید و برنامه‌ای مطابق با آن چیده و پیش بروید.

 •  اهداف و انتظارات‌تان، از ساخت تیزر را بشناسید: ابتدا باید هدف‌تان از ساخت انواع تیزر تبلیغاتی را مشخص کنید. اگر صرفا فقط می‌خواهید برند‌تان را تبلیغ کنید، مسیر اشتباهی را انتخاب کرده‌اید. زیرا، این هدف به صورت کلی است. اگر می‌خواهید نتیجه بهتری بگیرید باید جزئیات بیشتری از انتظارات‌تان را ارائه دهید.‌‌ با نوشتن و مشخص کردن آن‌ها می‌توانید علاوه‌بر رصد آن‌ها، چگونگی پیشبردشان را نیز ببینید.
 • پرسونا و مخاطبان هدف‌تان را مشخص کنید: بعد از مشخص شدن انتظارات، باید جامعه هدف تبلیغات‌تان را معلوم کنید. به‌طور مثال؛ چه گروهی از افراد جامعه مخاطب هدف شما هستند؟ کارآفرینان یا صاحبان کسب‌وکار؟ افرادی که در ابتدای مسیر شغلی‌شان هستند؟ و یا سایر موارد. حال نوبت آن است که با توجه به قیف بازاریابی‌تان مخاطبان‌تان را دسته‌بندی کنید. به‌طور مثال، دسته‌بندی پرسونای هدفی که قرار است از یک بازدیدکننده تبدیل به مشتری وفادار شود.
 • میزان بودجه‌ای که برای بازاریابی ویدیویی مشخص می‌کنید: فراموش نکنید انتخاب ساخت انواع تیزر تبلیغاتی، بدون هزینه کردن و اختصاص بودجه کافی امکان پذیر نیست. شما با در نظر گرفتن عوامل و فاکتورهای مختلفی که در تعیین هزینه ساخت تیزر تبلیغاتی نقش دارند و میزان بودجه‌ای که می‌توانید برای ساخت آن در نظر بگیرید نوع تیزر تبلیغاتی مناسب برای کسب‌وکارتان را بهتر می‌توانید انتخاب کنید.
 • لحن و مدت زمان مناسبی برای ویدیوتان با توجه به محتوای هدف‌تان در نظر بگیرید: از آن‌جایی که هدف از ساخت انواع تیزر تبلیغاتی انتقال محتوای هدف به پرسونای مدنظر است، بنابراین انتخاب درست لحن اهمیت بسیار ویژه‌ای دارد. می‌خواهید پیام‌تان چگونه منتقل شود؟ به‌صورت رسمی یا غیر رسمی؟ آهسته یا سریع؟ با تحریک احساسات یا درگیر کردن منطق مخاطبان؟ مورد بعدی، تعیین مدت‌زمان ویدئو است. برای این‌که بتوانید بهتر بر روی کارتان تمرکز کنید، مدت‌زمان تیزرتان را قبل از ساخت آن درنظر بگیرید. زیرا، مدت‌زمان ویدیو بر روی انتخاب نوع تیزر و برآورد هزینه آن تاثیر زیادی دارد.

انواع تیزرهای تبلیغاتی و ویژگی‌های هرکدام

همان‌طور که گفتیم تیزرهای تبلیغاتی انواع مختلفی دارند. تیم‌های تولید محتوا براساس نیاز، میزان بودجه و اهداف کلی‌تان، تیزر مناسب برای کسب‌وکارتان را می‌سازند. در این بخش به‌صورت تفکیکی هر کدام را توضیح داده‌ایم.

تیزر تبلیغاتی رئال

در تیزر تبلیغاتی رئال، از عناصر واقعی در صحنه تصویربرداری می‌شود. در این نوع تهیه تیزر می‌توان از صحنه‌های واقعی مانند محیط شرکت، کارخانه و سایر موارد استفاده کرد یا براساس سناریوی نوشته شده، از بازیگران واقعی بهره برد. بیشتر آگهی‌های تبلیغاتی پخش‌شده در تلویزیون و رسانه‌های مجازی، از نوع رئال هستند. این تعریف از ریشه کلمه Real به‌دست می‌آید که به معنی واقعی است.

با ساخت و تهیه یک تیزر تبلیغاتی رئال می‌توانید به‌راحتی برند و محصولات‌تان را به مخاطبان‌تان معرفی کنید. این نوع تیزرها، مانند یک فیلم کوتاه هستند و در مدت‌زمان کم تاثیرگذاری زیادی در مخاطب ایجاد می‌کنند. تاثیر این نوع تیزر به‌خاطر ایجاد حس هم‌زاد پنداری در مخاطبان بالاتر از انواع دیگر است. مخاطبان این نوع تبلیغات، از تمام اقشار جامعه و در رده‌های مختلف سنی هستند.

در ویدئو زیر یکی از نمونه کارهای تیزر تبلیغاتی یوتا را تماشا کنید:

مزایای استفاده از تیزر رئال عبارتند از؛

 • جامعه هدف آن بسیار گسترده است و می‌توانید برای تمام گروه‌های سنی از آن استفاده کنید.
 • باتوجه به پیشرفت فضای دیجیتال، از آن می‌توان برای معرفی کسب‌وکارها، حرفه و انواع محصولات در فضای مجازی استفاده کرد.

تیزر تبلیغاتی انیمیشنی

یکی دیگر از انواع تیزر تبلیغاتی، انیمیشن است. در انیمیشن، قاب‌های فیلم به‌صورت عکس روی کاغذ یا صفحات دیجیتالی طراحی ‌می‌شوند و سپس برای ایجاد توهم حرکت، به‌ترتیب از آن‌ها استفاده می‌کنند. باتوجه به غیر واقعی بودن تیزر انیمیشن، خلاقیت محدودی در آن وجود ندارد و می‌توان هر ایده‌ای را در ساخت آن پیاده‌سازی کرد. چراکه هر چیزی را که نمی‌توان از طریق تیزر رئال ساخت در این نوع تیزر می‌توان تجسم و اجرا کرد.

این نوع تیزرها با استفاده از نرم‌افزارهای کامپیوتری و در قالب انیمیشن ساخته می‌شوند. تمامی شخصیت‌های آن داستانی، تخیلی و کارتونی هستند. این نوع تیزر که بیشتر انتظار می‌رود برای تبلیغ محصولات مربوط به سنین کودک و نوجوان استفاده ‌شود، این روزها بیشتر موردتوجه کسب‌وکارها قرار گرفته و برندهای مختلف از آن برای تبلیغ محصولاتشان استفاده می‌کنند. دو نوع از این تیزرها که این روزها به‌طور گسترده مورداستفاده قرار گرفته‌اند، تیزر تبلیغاتی استاپ‌موشن و موشن‌گرافیک هستند.

 • تیزرهای موشن گرافیک:

اگر بخواهیم موشن‌ گرافیک را به زبان ساده مورد بررسی قرار دهیم، عبارتند از؛ حرکت دادن طرح‌های گرافیکی و نقاشی. هر چیز گرافیکی که حرکت می‌کند، یک موشن گرافی محسوب می‌شود. از این نوع تیزر تبلیغاتی برای اهداف مختلفی استفاده می‌شود. مانند؛ دیجیتال مارکتینگ. موشن گرافی در جذب بیشترین مخاطب برای تیزر و افزایش تاثیرگذاری آن موثر است.

یکی از پرطرفدارترین نوع تیزر تبلیغاتی است که برای معرفی و تبلیغات به‌طور گسترده در فضای مجازی و به‌خصوص اینستاگرام استفاده می‌شود. موشن‌گرافی را می‌توان جزو هفت نوع طراحی برتر در بازاریابی دانست که در آن از متن، گرافیک، رنگ و حرکت برای تولید محتوای ویدئویی بصری استفاده می‌شود و بیشتر برای لوگو انیمیشن‌ها، ویدئوهای انیمیشن محصول و اینفوموشن‌ها استفاده می‌شود.

در طراحی و تولید موشن‌گرافیک‌ها می‌توان از ابزارهایی مانند Adobe after effect و Adobe premiere  استفاده کرد. موشن‌ها می‌توانند به‌صورت آفلاین یا آنلاین روی کامپیوترها و یا موبایل‌ها به نمایش در بیایند و برای تاثیرگذاری بیشتر و انتقال بهتر پیام از این طریق بهتر است قبل از سفارش موشن گرافیک، با بررسی طرح‌های خلاقانه و مفید و بررسی رقبا، یک استراتژی دقیق برای دیده شدن برندتان و تاثیرگذاری آن انتخاب کنید.

در ویدئو زیر یکی از نمونه کارهای تیزر موشن گرافیک یوتا را تماشا کنید:

 • تیزرهای استاپ موشن:

یکی دیگر از ساخت انواع تیزرهای تبلیغاتی، استاپ موشن است. استاپ موشن نیز نوعی انیمیشن است، در این نوع تیزر، به‌جای استفاده از نقاشی از مدل‌های واقعی استفاده می‌شود. عروسک یا مدل را کمی حرکت می‌دهند سپس از آن عکس گرفته می‌شود. آنقدر این عمل را تکرار می‌کنند تا حرکت تصویر را به بیننده القا کنند. از این نوع تیزر در صنعت ویدیو مارکتینگ و تبلیغات به‌طور گسترده استفاده می‌شود.

این نوع تیزر تبلیغاتی را می‌توان گران‌ترین نوع انیمیشن در صنعت تبلیغات دانست. در این سبک که تمایل بیشتری به فیلم‌سازی هم دارد سوژه را فریم به فریم حرکت داده و تصویر آن را با دوربین ضبط می‌کنند و از نمایش توالی این تصاویر استاپ‌موشن تولید می‌شود که نوع حرفه‌ای موشن‌گرافیک هم گفته می‌شود.

قدمت این هنر به سال‌ها قبل برمی‌گردد؛ زمانی‌که کارگردانان فیلم‌های سینمایی به‌دنبال ایده و روشی برای حرکت بخشیدن به اجسام بودند. در سال 1897 بود که این ایده را برای اولین بار در فیلم Humpty Dumpty Circus استفاده کردند. از انواع استاپ‌ موشن‌ ها می‌توان به استاپ‌موشن‌های عروسکی، خمیری، مدلی و سایه‌روشن اشاره کرد که هر کدام کاربردهای مخصوص به‌خود را دارند.

 • تیزرهای تلفیقی:

تیزرهای تلفیقی، ترکیبی از تیزرهای رئال و موشن گرافیک هستند. یعنی بخشی از آن‌ها فیلم‌برداری می‌شوند و برخی دیگر نیز به وسیله نرم‌افزارهای گرافیکی طراحی موشن ساخته می‌شوند.

تیزرهای رئال-انیمیشن

همان‌طور که از اسمش هم پیداست، این نوع تبلیغات ترکیبی از عوامل انسانی و انیمیشن است. مثل مابقی تیزرها، این نوع تیزر هم داستان خاص خود را دارد و بیشتر برای معرفی خوراکی‌ها و یا محصولات آموزشی برای کودکان و نوجوانان استفاده می‌شود. به‌دلیل این‌که این سبک بیشتر مورد‌توجه نوجوانان است، مخاطبان آن را هم اکثرا نوجوانان تشکیل می‌دهند.

کدام نوع از تیزر تبلیغاتی برای کسب‌وکارتان مناسب است؟

هر کسب‌وکاری برای رسیدن به هدف خاصی به‌دنبال ساخت انواع تیزر تبلیغاتی است؛ کاربردهای تیزر طیف وسیعی دارد که هر کسب‌وکاری باتوجه به نیازش می‌تواند از آن استفاده کند. در ادامه چهار مورد از آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 • تیزرهایی که برندها را معرفی می‌کنند: به احتمال زیاد تبلیغات میان‌برنامه‌ای در تلویزیون یا در شبکه‌های اجتماعی را دیده‌اید. بعضی از آن‌ها آنقدر جذابند که بعد از دیدنشان، در طول روز دیالوگ‌های بامزه‌ آن‌ها را تکرار می‌کنید. در پشت صحنه این تکرارها و نقش بستن برند در ذهن مخاطب، استراتژی پیشرفته مارکتینگی نهفته است. یکی از ساخت انواع تیزرهای تبلیغاتی، تیزرهایی هستند که برای معرفی برند‌های مختلف و تقویت هویت آن‌‌ها به کار می‌رود. در این نوع تیزرها معمولا فقط به اهداف و موضوع خاصی می‌پردازند و تمام محتوا را نمایش نمی‌دهند. بیان محتوای هدف نیز به‌گونه‌ای انجام می‌شود که مخاطب را وادار به فکر کردن می‌کند. این تیزرها معمولا بین 30 تا 60 ثانیه هستند.
 • تیزرهایی که محصولات و خدمات کسب‌وکاری را معرفی می‌کنند: در تهیه این نوع تیزرها، تیم تولید محتوا ابتدا جزئیات پرسونای هدف را مانند رده و گروه‌های سنی مشخص می‌کند. سپس پلتفرم‌هایی را که قرار است در آن محصولات معرفی شوند، انتخاب می‌کند. این تیزرها معمولا زیر 1 دقیقه هستند و حالت رقابتی دارند. در این نوع می‌توان از سبک‌های رئال یا موشن گرافیک استفاده کرد.
 • تیزرهایی که شرکت‌ها و سازمان‌ها را معرفی می‌کنند: در این نوع تیزرها بهتر است در مدت‌زمان کوتاهی تمام امکانات و خدماتی که به مشتریان‌تان ارائه می‌دهید و در کنار آن برندتان را به سبک نوینی معرفی کنید. معمولا تیم تولید محتوا برای جلب نظر مخاطبان از تکنولوژی‌های جدید استفاده می‌کنند. تیزرهای سازمانی حدودا بین 30 الی 120 ثانیه هستند.
 • تیزرهایی که به معرفی رویداد‌ها و انواع کمپین‌ها می‌پردازند: در واقع هر کمپین تبلیغاتی یک استراتژی طراحی‌شده خاص است. هدف از طراحی کمپین‌ها، افزایش آگاهی از برند، افزایش فروش و ارتباط با یک بازار خاص می‌باشد. تیزرهای معرفی رویداد، از بقیه تیزرها ساده‌تر ساخته می‌شوند. این نوع تیزرها معمولا زیر 1 دقیقه هستند. در هنگام معرفی کمپین‌ها، کاربران‌تان به‌طور کامل باید هدف از ایجاد آن را دریابند.

تیزر چه فرقی با تریلر، آنونس، کلیپ و یا ویدئوهای تبلیغاتی دارد؟

همان‌طور که در تعریف تیزر هم اشاره کردیم هدف از ساخت انواع تیزر تبلیغاتی، تبلیغ یک محصول یا برند خاص است. در گذر زمان اصطلاحاتی برای ویدئوهای کوتاه‌مدت به کار رفته است که علارغم کاربردهای متفاوت نسبت به تیزر تبلیغاتی، در بعضی مواقع به‌جای آن استفاده می‌شود. در ادامه به معرفی برخی از این اصطلاحات می‌پردازیم.

 • ویدئوهای تبلیغاتی: بیشتر افراد تیزرهای تبلیغاتی را با ویدئوهای تبلیغاتی اشتباه می‌گیرند درحالی‌که زمان تیزر تبلیغاتی معمولا بین 30 ثانیه تا یک دقیقه است و این زمان برای ویدئوهای تبلیغاتی می‌تواند طولانی‌تر باشد. ویدئوهای تبلیغاتی طیف گسترده‌ای از مطالب را در بر می‌گیرند درحالی‌که تیزر معمولا برای موضوعات خاص تبلیغاتی استفاده می‌شود.
 • آنونس: آنونس Announce به‌معنای پیش‌‌پرده، یک اصطلاح سینمایی است. آنونس به فیلم کوتاهی گفته می‌شود که برای معرفی و تبلیغ یک فیلم و بدون لو دادن داستان اصلی آن ساخته می‌شود و در سینماها قبل از اکران فیلم اصلی، روی پرده می‌رود.
 • تریلر Trailer: تریلر، اصطلاح بعدی است که کارکرد مشابه آنونس را در صنعت فیلم و سینما دارد. تریلر هم مثل آنونس فیلمی کوتاه و خلاصه از فیلم اصلی است اما برخلاف آنونس که در اول فیلم پخش می‌شود، تریلر در گذشته در آخر فیلم‌ها به نمایش درمی‌آمد. علت نام‌گذاری آن هم به همین دلیل بود اما چندان مورد استقبال تماشاگران قرار ‌نگرفت و سینماگران تصمیم گرفتند آن را هم مثل آنونس در اول فیلم به نمایش درآورند.
 • کلیپ: کلیپ‌ها که برشی از یک فیلم یا ویدئو هستند و یا فتوکلیپ‌ها که مجموعه تصاویر به همراه موسیقی هستند، معمولا با هدف سرگرمی و یا اطلاع‌رسانی در گزارشات و مستندها استفاده می‌شوند و در برخی موارد هم برای معرفی برند به‌کار می‌روند. مهم‌ترین تفاوت آن‌ها با تیزرهای تبلیغاتی در این است که تیزرهای تبلیغاتی از ابتدا با یک هدف و استراتژی خاص طرح‌ریزی می‌شوند و یک سناریوی خاص و ایده خلاقانه برای انتقال موثر پیام آن به مخاطب دارند.

مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی پربازدید

ساخت تیزرهای تبلیغاتی یک فرایند پیچیده است. برای اینکه بتوانید تیزر باکیفیت تولید کنید، در قدم اول باید برنامه‌ریزی و استراتژی داشته باشید. اینکه چه پیامی را برای چه گروه هدفی می‌خواهید ارسال کنید، برای انتقال این پیام از چه روش‌های خلاقانه و حرفه‌ای می‌توانید استفاده کنید هم باید در استراتژی شما طرح‌ریزی شده باشد. در ادامه به مراحلی که منجر به تولید یک تیزر تبلیغاتی موفق می‌شوند اشاره می‌کنیم:

 • داشتن برنامه‌ریزی و استراتژی برای تولید تیزر
 • انجام تحقیقات برای شناخت مخاطبان هدف
 • تعیین نوع تیزر تبلیغاتی متناسب با کسب‌وکار و اهدافتان
 • نوشتن سناریوی ساده و مفید و در عین حال خلاقانه برای انتقال پیام به مخاطبان
 • انتخاب یک تیم باتجربه
 • تولید تیزر شامل مراحل فیلم‌برداری، صداگذاری و کارگردانی تیزر
 • تدوین دقیق و حرفه‌ای تیزر
 • انتشار تیزر تبلیغاتی در بستر فضای مجازی

مزایای تیزر تبلیغاتی؛ تیزر کجاها کاربرد دارد؟

بعد از تولید تیزر، نوبت به انتشار آن می‌رسد. در این مرحله مهم شما می‌توانید نتیجه زحماتی را که برای ساخت و طراحی تیزر کشیده‌اید برداشت کنید. این‌که تیزر را در چه بسترهایی و برای چه کسانی و در چه زمانی به نمایش بگذارید، همه عوامل مهم و تاثیرگذار در میزان بازدید آن خواهد بود. در ادامه به برخی از این موقعیت‌ها که برای ارائه تیزر مناسب هستند اشاره می‌کنیم.

 • انتشار در صفحه اینستاگرام
 • استفاده در نمایشگاه‌های داخلی و بین‌المللی
 • نمایش در جلسات داخل و خارج شرکتی و قرارهای کاری
 • پخش در بین سریال‌های تلویزیونی و یا مسابقات ورزشی
 • بارگذاری در وب‌سایت شرکت برای معرفی محصول جدید یا بهبود محصولات و خدمات قبلی
 • استفاده از تیزر در کمپین‌ها و همایش‌های مختلف مرتبط با حوزه کاری

بهترین نرم افزار برای ساخت تیزر تبلیغاتی

برای ساخت جذاب‌ترین و باکیفیت‌ترین تیزرها، علاوه بر عواملی مانند ایده فوق‌العاده، سناریوی خلاقانه و عوامل ساخت باتجربه، استفاده از نرم افزار ساخت تیزر تبلیغاتی مناسب هم بسیار مهم است. اما چه نرم‌افزاری برای ساخت تیزر شما و کسب‌وکارتان می‌تواند بیشتر مفید باشد؟ برای پاسخ این سوال بهتر است اول نرم‌افزارهای مختلف ساخت تیزر را یاد بگیرید و با ویژگی‌ها و کاربردهای هرکدام آشنا شوید. بعد از مدتی استفاده از آن پی خواهید برد که این نرم‌افزار به درد شما می‌خورد یا نه.

در ادامه به معرفی برخی از بهترین نرم افزار ساخت تیزر تبلیغاتی اشاره کردیم:

 • Adobe After Effect: یکی از نرم‌افزارهای بسیار قدرتمند است که علاوه بر ساخت تیزر تبلیغاتی، برای ساخت انواع انیمیشن و تصاویر متحرک، تغییر نورهای موجود در صحنه فیلم‌برداری و کار برروی تصاویر دوبعدی، سه‌بعدی و موشن‌گرافیک مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • Fusion: این نرم‌افزار یکی از زیرمجموعه‌های شرکت اتودسک است که برخلاف نرم‌افزار افکت با لایه‌ها کار نمی‌کند و به صورت خطی است و برای خلق جلوه‌های خاص و سه‌بعدی که اکثرا در فیلم‌های هالیوودی شاهد آن هستیم به کار می‌رود.
 • Camtasia: یکی از ویژگی‌های این نرم‌افزار سهولت استفاده از آن است و امکاناتی دارد که باعث می‌شود شما دیگر نیاز به نرم‌افزارهای دیگر نداشته باشید. از Camtasia برای ساخت فیلم‌های آموزشی و تیزر تبلیغاتی استفاده کرد چون یکی از بهترین برنامه‌ها برای ضبط صفحه نمایش و جلوه دادن به تیزرهاست.
 • HitFilm: یک ویرایشگر ویدئوی تمام عیار که می‌تواند جایگزین مناسب برای افترافکت باشد. از آن برای افزودن افکت‌ها و تصاویر سه‌بعدی به تیزر می‌توان استفاده کرد. HitFilm بیش از 870 افکتِ بصری آماده دارد که می‌توانید به کلیپ خود اضافه کنید.

ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام؛ سکوی پرتاب کسب‌وکار شما به سوی موفقیت

ویژگی که باعث ورود تیزر به دنیای تجارت شد، مهارت آن در ایجاد حس کنجکاوی در مخاطب بود. این حس کنجکاوی باعث می‌شد تا مخاطبان با اشتیاق، جذب تیزر شوند و سازنده آن با مهارت تمام نام تجاری موردنظر و محصولات و خدماتش را به آن‌ها در قالب یک داستان معرفی کند. اما تنها ساخت یک تیزر قدرتمند کافی نیست؛ انتشار درست آن عامل مهم دیگری است که باعث خواهد شد نام برند شما بر سر زبان‌ها بیفتد.

اینستاگرام، پلتفرمی است که این روزها هم مخاطب زیادی دارد و هم در دسترس همه قرار گرفته است و بستر مناسبی برای معرفی برندهای مختلف از طریق محتواهای ویدئویی فراهم کرده که تیزر هم جزو بهترین‌های آن است. اگر تیزر شما مورد توجه کاربران اینستاگرام قرار گیرد حتما آن را با دوستان و اطرافیانشان به اشتراک خواهند گذاشت.

ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام جزو پربازده‌ترین روش‌های بازاریابی در دنیاست. شما می‌توانید با استفاده از امکانات جدید اینستاگرام با عنوان Reels، ویدئوی تبلیغاتی خودتان را تا 90 ثانیه تولید و منتشر کنید. ویدئوها را می‌توانید مستقیما با اپلیکیشن‌های ساخت تیزر برای گوشی بسازید و یا با نرم‌افزارهای مخصوص ساخت تیزر تولید و سپس در اینستاگرام آپلود کنید.

ساخت تیزر تبلیغاتی با گوشی؛ برای گوشی اندروید و آیفون

تا اینجا با مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی و نرم‌افزارهای ساخت آن آشنا شدید؛ شاید شما هم مثل خیلی از افراد کنجکاوید تا بدانید که آیا با گوشی همراه هم می‌شود تیزر تبلیغاتی ساخت یا نه؟ خوشبختانه باید بگوییم بله. برنامه‌های زیادی هم برای گوشی‌های اندروید و هم آیفون ساخته شده‌اند که به شما این امکان را می‌دهند تا در کوتاه‌ترین زمان و از هر مکانی بتوانید تیزر تبلیغاتی برای معرفی برندتان را بسازید و به‌راحتی در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

همان‌طور که می‌دانید نرم‌افزار ساخت تیزر برای کامپیوترها معمولا اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های سنگینی هستند که قابل اجرا در گوشی نیستند؛ بنابراین برنامه‌هایی طراحی و ساخته شدند تا کاربران بتوانند در سیستم‌های اندروید و ios استفاده کنند. اگر شما هم بی‌صبرانه منتظر معرفی این برنامه‌ها هستید تا دست به کار شوید و اولین تجربه خودتان را از ساخت تیزر با گوشی به‌دست بیاورید، با ما همراه باشید. همچنین برای آشنایی بیشتر با جزئیات ساخت تیزر با گوشی مقاله مربوط به ساخت تیزر تبلیغاتی با گوشی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

بهترین نرم افزار ساخت تیزر تبلیغاتی اندروید

 • inshot
 • moshow
 • kine master
 • quik
 • majistro
 • viva video

بهترین نرم افزار ساخت تیزر تبلیغاتی آیفون

 • boosted
 • imovie
 • splash
 • filmic pro
 • movie pro

ویژگی‌ یک تیزر تبلیغاتی باکیفیت چیست؟

امروزه تیزرهای متنوع با اهداف و کیفیت‌های مختلف برای برندهای گوناگون در سرتاسر دنیا ساخته شده است اما در این میان بعضی از این تیزرها ماندگارتر از بقیه هستند و در ذهن مخاطبان حک شده‌اند. شاید از خودتان بپرسید راز این ماندگاری چیست؟ بیایید با هم چند نکته مهم را که باعث ماندگاری این تیزرها شده‌اند مرور کنیم.

 • مخاطب‌پسند بودن: پشت هر تیزر تاثیرگذار و موفق در دنیا، یک سناریوی مخاطب‌محور وجود دارد. سناریویی که قبل از هر کاری نیاز مخاطبش را شناخته و با هدف کمک به او نوشته شده است. تیزر تبلیغاتی که براساس سلیقه مخاطب باشد نه کارفرما قطعا توجه مخاطب را هم به خود جلب خواهد کرد.
 • استفاده از ایده‌های خلاقانه و مفهومی: تیزرهای کلیشه‌ای و ساده که پیام را مستقیما به مخاطب می‌رسانند دیگر جایی در بین مخاطبان به‌خصوص نسل جوان ندارند. امروزه مخاطبان بیشتر به‌دنبال چالش و ایجاد حس کنجکاوی و هیجان هستند. با کمی خلاقیت می‌توانید از ایده‌های چالش‌برانگیز در ساخت تیزرهایتان استفاده کنید.
 • استفاده از جذابیت‌های ظاهری: جذابیت‌های ظاهری یکی دیگر از عواملی است که باعث جذب مخاطبان به تیزر تبلیغاتی شما می‌شود. به کمک ابزارهای مختلف می‌توانید این جذابیت‌ها را ایجاد کنید و به کیفیت تصاویر و ویدئوهای تیزرتان اضافه کنید.
ویژگی‌ های یک تیزر تبلیغاتی باکیفیت

سایت ساخت تیزر تبلیغاتی رایگان

تیزرها جزو بهترین ابزارها برای معرفی و تبلیغ برند شما به‌حساب می‌آیند، اما شاید برخی به خاطر هزینه‌های بالای آن از سفارش ساخت تیزر به شرکت‌های متخصص در این زمینه منصرف شوند و بخواهند تیزر خود را به‌صورت رایگان بسازند. ساخت تیزر به کمک اپلیکیشن‌های گوشی و یا با استفاده از سایت‌هایی که به‌صورت رایگان این کار را برایتان انجام می‌دهند شاید از نظر هزینه به صرفه‌تر باشد اما قطعا کیفیت آن با نوع سفارشی یکسان نخواهد بود.

در ادامه تعدادی از سایت‌هایی را که به شما در ساخت رایگان تیزر کمک خواهند کرد معرفی کردیم. این سایت‌ها برای شروع کار می‌تواند گزینه خوبی برایتان باشد.

 • سایت PowToon
 • سایت VidiWood
 • Flatrender
 • Viditor
 • Renderforest
 • Animaker

قیمت ساخت تیزر تبلیغاتی چگونه محاسبه می‌شود؟

برای کسانی که تیزر تبلیغاتی را به‌عنوان یک استراتژی بازاریابی برای کسب‌وکارشان انتخاب کرده‌اند، یکی از دغدغه‌هایی که ممکن است مثل خیلی از افراد برایشان ایجاد شود هزینه‌ای‌است که باید برای ساخت تیزر بپردازند. قیمت ساخت تیزر تبلیغاتی که سفارش داده می‌شود به فاکتورها و عوامل مختلفی بستگی دارد مانند عوامل و تجهیزات فیلم‌برداری، تعداد روزهای فیلم‌برداری و سایر عوامل مهمی که هر کدام به نوبه خود در قیمت نهایی تیزر تاثیرگذار هستند. عواملی مانند:

 • ایده سناریو، خلاقیت و تجربه تیم تولیدکننده تیزر
 • تجهیزات و عوامل موردنیاز
 • نوع تیزر تبلیغاتی و سبک ویدئو مانند انیمیشن دوبعدی/سه‌بعدی و لایو اکشن
 • مدت‌زمان تیزر
 • زمان تحویل تیزر تبلیغاتی

با تیزر تبلیغاتی، کسب‌وکارتان را از رقبا متمایز کنید

هر کسب‌وکاری برای شناخته شدن و افزایش فروش خود، نیاز به تبلیغات و بازاریابی دارد. موفقیت در بازاریابی هم بدون داشتن یک استراتژی دقیق و خلاقانه امکان‌پذیر نیست. تولید تیزر تبلیغاتی، یکی از راه‌های موفق در جذب مشتریان است که با ایجاد حس کنجکاوی در مخاطبان، ذهن آن‌ها را درگیر می‌کند تا برای شناخت شما و برندتان مشتاق‌تر باشند.

در این مقاله درباره اینکه تیزرهای تبلیغاتی چیست و نحوه ساخت تیزر تبلیغاتی صحبت کردیم. همچنین انواع تیزرهای تبلیغاتی را معرفی کرده و تمام موارد مرتبط به آن را بررسی کردیم. همانطورکه توضیح داده شد، مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی راحت نیست و حتما باید توسط یک تیم حرفه‌ای طراحی و اجرا شود و از آنجایی که تاثیر تیزر تبلیغاتی بر برندسازی کسب‌وکارتان بسیار زیاد است؛ بنابراین بهتر است در طراحی از یک متخصص کمک بگیرید.

ولی تیزر تبلیغاتی خود را به کدام تیم تولید محتوا بسپاریم؟ برای سفارش ساخت انواع تیزر تبلیغاتی حتما به نکات زیر توجه کنید؛

 • تجربه و نمونه‌کارهای قبلی تیم تولید محتوا
 • مهارت نیروهای انسانی و تجهیزات فنی
 • توانایی حل چالش‌ها
 • نوآوری و ایده‌پردازی خلاقانه
 • شناخت درست از بازار و مخاطبان هدف

ما در تیم یوتا، در حوزه‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ فعالیت می‌کنیم و شما می‌توانید با خیال راحت پروژه ساخت تیزر تبلیغاتی خود را به تیم حرفه‌ای ما بسپارید.

سوالات متداول

تيزر تبليغاتي چيست؟

تیزر، نوعی آگهی تبلیغاتی است که به‌صورت خلاقانه و حرفه‌ای از روش‌های بصری و صوتی تاثیرگذار استفاده می‌کند و به‌صورت هنرمندانه، با ایجاد حس کنجکاوی در مخاطب به‌صورت غیرمستقیم یک محصول یا برند خاص را به او معرفی می‌کند.

انواع تیزر تبلیغاتی کدامند؟

تیزرها به سه دسته مختلف رئال، انیمیشن و رئال-انیمیشن تقسیم می‌شوند.

نام دیگر تیزر تبلیغاتی چیست؟

گاهی اوقات به جای تیزر از واژه آگهی (Advertisement) استفاده می‌شود و به تیزر تبلیغاتی، آگهی بازرگانی (Business Advertisement) می‌گویند ولی در ایران این واژه کاربردی ندارد.

ساخت تیزر تبلیغاتی چقدر زمان می‌برد؟

زمان ساخت تیزرها براساس پیچیدگی سناریو، لوکیشن فیلم‌برداری و روزهای فیلم‌برداری متفاوت است. برای تیزرهای رئال و یا تیزرهای ساخته شده برای اینستاگرام معمولا 3 الی 4 روز زمان کافی است اما برای تیزرهایی که در آن از جلوه‌های ویژه و تصاویر سه‌بعدی استفاده می‌شود ممکن است زمان پروژه تا 1 ماه هم به طول انجامد.

اصول طراحی تیزر تبلیغاتی چیست؟

اصول طراحی تیزر تبلیغاتی شامل استفاده از تصاویر باکیفیت، پیام مختصر و واضح، ساختار داستانی جذاب، المان‌های تحریک‌کننده، ارتباط مستقیم با مخاطبین و فراخوان به اقدام است.

تیزر تبلیغاتی خود را به کدام تیم تولید محتوا بسپاریم؟

تیم تولید محتوایی که دارای ویژگی‌های؛ شناخت درست بازار هدف، توانایی حل چالش‌ها، ایده‌پردازی خلاقانه و تجربه و نمونه‌کارهای حرفه‌ای هستند.