مشخصات سایت شرکتی

سایت‌های شرکتی به‌دلایل مختلفی راه‌اندازی می‌شوند. از جمله اهداف ایجاد این سایت‌ها می‌توان به به‌روزرسانی کاتالوگ، ایجاد سایت با ارائه سرویس‌هایی که همیشه در دسترس هستند و همچنین سیستم‌هایی که وظیفه پشتیبانی و خدمات‌رسانی را برعهده دارند، اشاره کرد.

طراحی سایت شرکتی به‌عنوان یک ستون حضور آنلاین یک شرکت در عرصه تجارت و توسعه آن است. لازم به ذکر است که نباید سایت شرکتی با یک وب‌سایت تبلیغاتی اشتباه گرفته شود، به‌عبارتی دیگر رویکرد وب‌سایت شرکتی این است که به جای تمرکز بر روی یک محصول یا یک مارک فرعی، یک شرکت را به‌طور کلی تبلیغ کند در صورتی‌که وب‌سایت‌های تبلیغاتی فقط بر روی محصولات و یا خدمات خاص تمرکز دارند.

می‌توان چنین بیان کرد که وب‌سایت شرکتی به تبلیغ و یا بازاریابی محصولات اکتفا نمی‌کند بلکه هدف اصلی آن تاکید بر عملکرد کسب‌وکار، اخبار شرکت، کارکنان و مسئولیت اجتماعی می‌باشد.

از جمله اهداف اصلی طراحی وب‌سایت شرکتی، بازتاب موفقیت شرکت، تقویت شهرت آن، ایجاد اعتماد و اطلاع‌رسانی درباره خدملات و محصولات می‌باشد. شرکت یوتا در زمینه طراحی سایت شرکتی با استفاده از بالاترین خلاقیت و شناخت نیازهای مشتریان آماده ارائه خدمات تخصصی می‌باشد.

مراحل طراحی وب‌سایت شرکتی

به‌طور معمول طراحی سایت شرکتی چند مرحله دارد؛ به‌خصوص زمانی‌که بخواهیم این خدمات را برون سپاری کنیم. در این قسمت به مراحل اصلی طراحی وب‌سایت شرکتی اشاره می‌کنیم.

1- کشف

یکی از مراحل اولیه طراحی وب سایت، کشف است که شامل خلاصه طراحی، تحقیقات مخاطبان و تجزیه و تحلیل رقباست.

 2- وایر فریمینگ

از مهم‌ترین مراحل توسعه وب سایت‌ها، اپلیکیشن و یا مراحل دیگر می‌باشد. این مرحله به‌عنوان استخوان‌بندی پروژه در بسیاری از طرح‌های بزرگ و پیچیده به کار می‌رود با این هدف که همه چیز از اول معلوم شود. برای مثال با استفاده از وایرفریم به‌سرعت و بدون ایجاد دردسر می‌توان فهمید که تک تک عناصر در کجا قرار داشته و هدف از طراحی آن‌ها چیست.

3- طراحی، توسعه و تکرار

پس از این‌که قالب موردنظر مشخص و تایید شد، طراحان وب‌سایت یک راه حل مناسب و کامل ارائه می‌دهند. به‌دنبال مرحله طراحی به مرحله توسعه خواهیم رسید که در این مرحله توسعه دهندگان وب، براساس طراحی‌های انجام شده یک وب‌سایت بهتر طراحی می کنند که کاملا کاربردی می باشد، بعد از این مرحله تغییرات لازم و تنظیم دقیق وب‌سایت انجام می گیرد که همان مرحله تکرار است.

4- بهینه‌سازی و راه‌اندازی

در قسمت بهینه‌سازی، طراحان وب‌سایت سعی می‌کنند از وب‌سایتی که برای جست‌وجوهای بالا طراحی شده است، اطمینان حاصل نمایند و در پایان راه‌اندازی وب‌سایت انجام می‌گیرد که در این مرحله وب‌سایت برای راه‌اندازی کاملا آماده است و نتایج بهتری می‌توان از آن دریافت نمود.

وب‌سایت‌های شرکتی فقط مخصوص مشتریان و مصرف‌کنندگان نیست بلکه باید از آن‌ها به‌عنوان ابزاری استفاده شود که ارزش، ماموریت و دستاوردهای شرکت را به سهام‌داران، سرمایه‌گذاران و شرکای تجاری منتقل کنند.

5- بهینه‌سازی به همراه طراحی وب‌سایت شرکتی

بهینه‌سازی سایت شرکتی درمورد موتورهای جست‌وجو اهمیت بالایی دارد که خود موجب پیشرفت و ارتقا و بازدهی سایت‌ها و افزایش میزان بازدیدکنندگان و حضور کاربران می‌شود.

 اهمیت بهینه‌سازی در دیزاین سایت شرکتی

امروزه اکثر افراد برای یافتن مطالب موردنیاز خود از موتورهای جست‌وجو استفاده می‌نمایند و وقتی در صفحه جست‌وجو قرار می‌گیرند فقط به صفحه اول گوگل متمرکز می‌شوند در این صورت مسئله سئو و بهینه سازی وب سایت به میان آمده و در سایت‌های شرکتی بسیار موردتوجه قرار می‌گیرد.

بنابراین اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که فقط به صفحه اول گوگل فکر می‌کنید و نیازمند ورود کاربران بیشتری به سایت خود می‌باشید، توجه به بهینه‌سازی و سئو برایتان ضروری و واجب است. این کار همچنین می‌تواند برای کسب درآمد نیز مفید واقع شود.

طراحی سایت شرکتی ارزان

قطعا شرکت‌هایی در انجام امور خود موفق می‌شوند که در بازار اینترنتی کسب‌وکار خود تصمیمات عاقلانه و هوشمند می‌گیرند و از ابزارهای بازاریابی و تبلیغاتی مناسب‌تری استفاده می‌کنند. به‌منظور این‌که در نتایج گوگل، هر وب‌سایت شرکتی بهتر دیده شود لازم است همه قوانین سئو به بهترین و صحیح‌ترین شکل ممکن اجرا شود.

علاوه‌بر موارد گفته‌شده هر سایتی باید از نظر ظاهر و گرافیک مناسب باشد و همه اصول مربوط به طراحی وب‌سایت از جمله تجربه کاری و وایرفریمینگ کاملا رعایت شده باشد زیرا این امر موجب افزایش جذب کاربران می‌شود. با پیشرفت تکنولوژی بیشتر افراد با استفاده از موبایل و یا تبلت به جست‌وجوی سایت‌ها می‌پردازند که به‌دلیل به وجود آوردن ظاهری مناسب در گوشی‌ها، نیازمند طراحی سایت شرکتی ارزان هستیم.

مزایای طراحی سایت شرکتی

امروزه بیشتر شرکت‌هایی که در حال فعالیت هستند، برای رشد و توسعه در کسب‌وکار خود سایت شرکتی طراحی می‌کنند. این شرکت‌ها لزوم داشتن سایت را درک کرده‌اند و از تاثیرات آن بر کسب‌وکارشان رضایت کامل دارند و سعی می‌کنند سایت خود را ارتقا و توسعه دهند.

طراحی سایت شرکتی چند مزیت مهم دارد: 

  • سایت شرکتی بدون در نظر گرفتن محدودیت‌های مکانی و زمانی، خدمات خود را ارائه داده و به معرفی محصولات و خدمات شما در نتایج گوگل می‌پردازد.
  • این سایت‌ها بازارهای داخلی و خارجی را افزایش داده و باعث به وجود آمدن کسب‌وکارهای جدید می‌شود.
  • در سایت‌های شرکتی می‌توان نمایندگی‌های شرکت را معرفی کرد و حتی می‌توان فرم آنلاین را برای دریافت نمایندگی ارسال نمود.
  • به‌دلیل طراحی سایت شرکتی به‌صورت چند زبانه این امکان به وجود آمده است که شرکت شما حالت بین‌المللی داشته باشد.
  • با استفاده از طراحی سایت شرکتی می‌توانید دستاوردها و تاریخچه شرکت را معرفی کنید و همچنین رزومه جذاب و حرفه‌ای را ارائه دهید.
  • طراحی سایت شرکتی باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود و به علت عدم نیاز به نیروی کار در بخش‌های مختلف شرکت، موجب تسهیل روند کار شرکت‌ها شده است.

برای طراحی سایت شرکتی با امکانات کامل و یا برای اطلاع از شرایط و ویژگی‌های این نوع سایت با تیم یوتا در ارتباط باشید و پاسخ تمام سوالاتتان را در این زمینه دریافت کنید.