تاثیر تیزر تبلیغاتی خوب در موفقیت کسب‌و‌کار شما

قطعا عوامل زیادی در موفقیت یک کسب‌وکار نقش دارند اما در عصر تکنولوژی که کسب‌وکارهای مختلف با بازاریابی‌های مدرن، سعی در بیش‌تر شناخته‌شدن و پیشی گرفتن از رقبایشان دارند، تبلیغات خوب می‌تواند شما را سریع‌تر، ساده‌تر و کم‌هزینه‌تر به قله‌های موفقیت و رشد برساند. تیزر تبلیغاتی، یکی از این تبلیغات خلاقانه است که پیام شما را غیرمستقیم اما حرفه‌ای به مخاطبانتان می‌رساند.

در واقع یک تیزر تبلیغاتی تاثیرگذار، باعث بهتر و بیشتر دیده شدن کسب‌وکار شما خواهد شد. هرچقدر این تبلیغات خلاقانه و هدفمند باشد، حتما به محبوبیت برند کسب‌وکار شما هم کمک خواهد کرد. یکی دیگر از تاثیرات مهم تیزر تبلیغاتی قدرتمند، متمایز کردن شما از رقبایتان است. با یک معرفی خوب از محصولات و خدمات خود در تیزر تبلیغاتی، به‌راحتی می‌توانید مخاطبان را مجاب کنید که از شما خرید کنند.

وجه تمایز مهمی که اکثر برندهای معتبر دنیا با برندهای معمولی دارند، داشتن تیزرهای تبلیغاتی تاثیرگذار است. ممکن است هر دو طیف، محصولات باکیفیتی تولید کنند اما این قدرت تبلیغات است که آن‌ها را از هم متمایز می‌کند و به فروش چندبرابری می‌رساند. این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که نداشتن تیزر تبلیغاتی، خیلی بهتر از داشتن یک تیزر معمولی یا بی‌کیفیت است.

ما در مقاله آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی به شرح کامل از مراحل مهمی که در ساخت تیزر باید طی شود، اشاره کرده‌ایم. اگر شما هم علاقه دارید با صفر تا صد ساخت تیزر تبلیغاتی آشنا شوید، مطالعه آن را از دست ندهید. در ادامه به مهم‌ترین ویژگی های تیزر تبلیغاتی حرفه ای اشاره کرده‌ایم:

مهم‌ترین ویژگی های تیزر تبلیغاتی حرفه ای

تیزر تبلیغاتی، امروزه یکی از ابزارهای قدرتمند کسب‌وکارها برای معرفی محصولات و خدماتشان به‌شمار می‌آید که می‌تواند با تاثیرگذاری روی احساسات مخاطبان باعث تبدیل آن‌ها به مشتریان شود. اما ساخت این نوع تیزرها کار چندان راحتی هم نیست و نیاز به یک تیم حرفه‌ای و کاربلد دارد تا با استفاده از ایده‌های خلاقانه و به کمک تجربه بالا تیزری باکیفیت تولید کند تا بتواند به جذب مشتریان و افزایش فروش کمک کند. با ما همراه باشید تا با مهم‌ترین ویژگی های تیزر تبلیغاتی حرفه ای بیشتر آشنا شوید.

ویژگی های تیزر تبلیغاتی حرفه ای


استفاده از ایده‌های خلاقانه و مفهومی

تیزرهای موفق، همیشه با ایده‌های ناب و قوی پشتیبانی می‌شوند. این قدرت ایده شماست که ذهن مخاطب را به چالش و تکاپو می‌کشد و باعث تحریک حس کنجکاوی او برای دنبال کردن برند شما خواهد شد. استفاده از ایده‌های خلاقانه، یکی از ویژگی های تیزر تبلیغاتی حرفه ای است. بنابراین، برندهای معتبر و شناخته‌شده دنیا همیشه از متخصصین خلاق برای طراحی و اجرای ایده‌ها استفاده می‌کنند. برندهایی مانند نایک، لنوو، پورشه و پپسی که موفق‌ترین تیزرهای تبلیغاتی را توانسته‌اند بسازند؛ همیشه از ایده‌های حاصل از اتاق فکر خود برای ساخت این تیزرها استفاده کرده‎‌اند.

در نظر گرفتن نیاز مخاطبان مهم‌تر از هر چیز

موفقیت تیزر تبلیغاتی شما مشروط به جلب‌نظر مخاطبانتان است. هدف شما از تولید انواع مختلف تیزر، معرفی برندتان به بهترین و موثرترین شکل ممکن است. در نظر گرفتن سلیقه مخاطبان و رفع نیاز آن‌ها در استراتژی ساخت تیزر تبلیغاتی، باعث جذب مخاطبان بیشتر خواهد شد هرچند سلیقه مشتریان شما با سلیقه صاحبان کسب‌وکار متفاوت باشد اما اولویت همیشه با مشتریان است.

بهره‌مندی از جذابیت‌های ظاهری

استفاده از لوکیشن‌های خاص و جذاب، نورپردازی‌های حرفه‌ای، رنگ‌بندی‌های مناسب، همه باعث افزایش جذابیت‌های ظاهری تیزر تبلیغاتی شما خواهد شد. استفاده از این جذابیت‌های بصری در کنار موسیقی مناسب می‌تواند تاثیر تیزر تبلیغاتی شما را بر مخاطب دوچندان کند و آن را به یک تیزر تبلیغاتی حرفه‌ای تبدیل کند.

رازآلود بودن داستان

ذهن انسان‌ همیشه به دنبال کشف راز و رمزهای نهفته در داستان‌ها بوده است. سناریوهای تیزرهای موفق همیشه توام با کمی ابهام و معما بوده است تا بتواند ذهن مخاطب را درگیر کند و نفوذ بیشتری بر ذهن او داشته باشد. داستان تیزر باید به‌گونه‌ای طراحی شود که مخاطب به‌راحتی نتواند در همان ابتدا موضوع را حدس بزند بلکه او باید کنجکاو شود و با دنبال کردن سرنخ‌ها تا انتهای داستان پیش برود.

سرعت مناسب برای انتقال پیام

یکی از ویژگی های تیزر تبلیغاتی حرفه ای، انتقال غیرمستقیم پیام به مخاطب است. سرعت انتقال این پیام و مدیریت زمان آن، یکی از نکات مهم در ساخت تیزر است. این سرعت باید نه آنقدر کند باشد که مخاطب از دنبال کردن داستان منصرف شود و نه آنقدر سریع که مجال تفکر از او گرفته شود. انتفال پیام با سرعت مناسب، این امکان را به مخاطب می‌دهد تا داستان شما را دنبال و به‌راحتی جذب آن شود.

برقراری تعامل با مخاطب، مهم‌ترین نکته در موفقیت تیزرهای حرفه‌ای

مخاطبان همیشه درگیر شدن با موضوع داستان را دوست دارند؛ هرچیزی که کنجکاوی را در آن‌ها برانگیزد، آن‌ها را به چالش بکشاند و در رسانه‌های اجتماعی قابل اشتراک باشد باعث جلب توجه آن‌ها خواهد شد. پس سعی کنید مخاطبانتان را با خود همراه کنید و حتی گاهی با ارائه جوایز برای کسانی که هدف و پیام تیزر شما را به‌درستی حدس می‌زنند باعث ایجاد حس خوب و تعامل دوطرفه در آن‌ها شوید.

Professional promotional teaser features

ویژگی های تیزر تبلیغاتی حرفه ای، براساس کاربردی که دارند متفاوت است

تیزرها براساس کاربردهای مختلفی منتشر شده‌اند اما وجه اشتراک همه آن‌ها تبلیغ و شناساندن نام کسب‌وکار شما به مخاطبان و کمک به افزایش فروش شماست. تیزرها براساس اهداف برندها می‌توانند برای معرفی خدمات و محصولات، برندها، مجموعه‌ها یا رویدادهای مختلف به‌کار روند. در ادامه به توضیح ویژگی‌های مهم هرکدام پرداخته‌ایم. در مقاله انواع تیزر تبلیغاتی برای انواع کسب‌وکارها هم بیشتر در این‌باره صحبت کرده‌ایم.

تیزر با هدف معرفی خدمات و محصولات

در ساخت این نوع تیزر که هدف نهایی آن فروش است، یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در نظر بگیرید پرسونای هدف و ویژگی‌های آن است تا بتوانید با شناخت درست از نیاز و سلیقه مخاطبانتان، بهترین محصول را به آن‌ها ارائه دهید. نکته بعدی انتخاب مناسب‌ترین رسانه برای انتشار تیزر است. این نوع تیزرها معمولا کمتر از 1 دقیقه هستند و به دلیل رقابت شدیدی که وجود دارد باید در انتخاب ایده، سناریو و عوامل ساخت آن حساسیت ویژه‌ای به خرج دهید. تیزرهای رئال و موشن‌گرافیک از پرکاربردترین انواع تیزر برای این منظور هستند.

تیزر با هدف معرفی برند

برای معرفی بهتر هویت و برند یک شرکت، شما نیاز دارید ذهن مخاطب درگیر شود

و به چالش بکشانید. در سناریوی این نوع تیزرها معمولا همه محتوا و موضوع به یکباره به مخاطب ارائه نمی‌شود تا مخاطب را وادار به فکر کردن کند. این نوع تیزرها که بیشتر روی اهداف کسب‌وکارها تمرکز می‌کنند، با تاثیرگذاری غیرمستقیم بر مخاطبان، در ذهن آن‌ها هم ماندگارتر می‌شوند. زمان این تیزرها معمولا حدود 30 ثانیه است.

تیزر با هدف معرفی مجموعه‌ها

مجموعه‌های مختلف با هدف معرفی و نشان دادن امکانات خود به مخاطبان این نوع تیزرها را سفارش می‌دهند. استفاده از خلاقیت و بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز دنیا برای معرفی امکانات مجموعه به‌طور تاثیرگذار در این نوع تیزر از مهم‌ترین نکات قابل توجه است. زمان این نوع تیزرها معمولا حدود 30 ثانیه الی 120 ثانیه است.

تیزر با هدف معرفی رویدادها

در تیزر معرفی رویدادها، مخاطبان شما از قبل با برند شما و محصولاتتان آشنا هستند و تولید این تیزر صرفا برای اطلاع‌رسانی انجام می‌شود. مدت‌زمان آن معمولا کمتر از یک دقیقه است. در ساخت این نوع تیزر معمولا از سبک رئال و یا موشن‌گرافیک استفاده می‌شود و چون محدود به زمان خاص و رویداد خاصی است، معمولا از بقیه تیزرها ساده‌تر طراحی و ساخته می‌شود.

ساخت تیزر تبلیغاتی حرفه‌ای، یک گام بزرگ در مسیر موفقیت کسب‌وکار شما

تیزرهای تبلیغاتی از جمله روش‌های مدرن برای بازاریابی و جذب مخاطبان هستند. تیزرهایی که به‌طور خلاقانه و حرفه‌ای ساخته می‌شوند، می‌توانند تاثیر بیشتری روی مخاطبان داشته باشند. ما در این مقاله به ویژگی‌های مهم تیزرهای موفق اشاره کردیم اما ساخت تیزر حرفه‌ای به همین آسانی نیست و بهتر است برای ساخت آن، به شرکت‌های معتبر و باتجربه در این کار مراجعه کنید و از آن‌ها مشاوره دریافت کنید.

ما در تیم یوتا، در حوزه‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ فعالیت می‌کنیم و شما می‌توانید با خیال راحت صفر تا صد پروژه ساخت تیزر تبلیغاتی خود را به تیم حرفه‌ای ما بسپارید.

سوالات متداول

تیزر تبلیغاتی حرفه‌ای چه ویژگی‌هایی دارد؟

داشتن ایده خلاقانه، در نظر گرفتن نیاز مخاطبان، جذابیت‌های ظاهری و رازآلود بودن داستان از ویژگی‌های مهم یک تیزر تبلیغاتی خلاقانه و حرفه‌ای است.

تیزرهای مختلف با چه اهدافی برای کسب‌وکارها ساخته می‌شوند؟

با هدف معرفی برند، محصولات، رویدادها و مجموعه‌ها.

تعرفه ساخت تیزر تبلیغاتی چگونه محاسبه می‌شود؟

تعرفه یک تیزر براساس نوع تیزر تبلیغاتی و سناریوی نوشته شده برای تیزر مشخص می‌شود. برای اطلاع از سایر عواملی که بر تعرفه تیزرهای تبلیغاتی تاثیر می‌گذارند، پیشنهاد می‌کنیم مقاله مربوط به تعرفه تیزر تبلیغاتی را مطالعه کنید.