1- هدف خود را از راه‌اندازی سایت مشخص کنید

یکی از اولین و مهم‌ترین تدابیری که در طراحی وب سایت باید اندیشید این است که هدف ما از را‌ه‌اندازی سایت و تجارت آنلاین چیست؟ پس مهم است که ابتدا هدف خود را تعیین کنیم. برای مثال وقتی سایت ما یک فروشگاه اینترنتی است، تمرکز بر بازگشت سرمایه‌، تغییر بازار فروش و حفظ مشتریان از جمله اهداف ما خواهد بود و باید درمورد آن تمرکز لازم را داشته باشیم.

علاوه‌بر آن اگر تمایل داریم یک کمپانی جدید راه‌اندازی کنیم و از طرفی نیز نیازمند معرفی برند خود هستیم، سایت ما باید دارای اطلاعات و مطالبی باشد که با محصولات و خدمات ارائه‌شده مرتبط است و همچنین باید بتوانیم راه‌های ارتباط با مشتریان جدید و قدیمی را پیدا کرده و با آن‌ها در تماس باشیم.

درمورد انجام کار در این مرحله باید قبل از در نظر گرفتن هر چیزی هدف خود را از طراحی وب‌سایت مشخص کنیم سپس از شرکت طراحی سایت در اثبات توانایی‌هایش کمک بگیریم. شرکت موردنظر باید یک نمونه از کارهای موفقیت‌آمیز خود را که باعث رفع نیازی شده است به ما نمایش دهد و همچنین روش‌هایی را که برای رسیدن به موفقیت استفاده کرده است در اختیار ما قرار دهد.

2- هزینه‌ طراحی سایت را در نظر داشته باشید

ضرب المثل "هرچقدر پول دهی همان قدر آش می خوری" در دنیای طراحی سایت هم کاربرد دارد. اگر یک شرکت طراحی سایت قیمت بسیار پایینی را به شما پیشنهاد دهد، ممکن است با انجام کار اشتباه وقت و هزینه‌ شما را به هدر بدهد البته این به آن معنی نیست که برای طراحی سایت مناسب حتما باید هزینه‌ زیادی پرداخت کنیم بلکه باید ارزش واقعی سایت خود را در نظر بگیریم و متناسب با آن هزینه نماییم.

و اما چطور باید هزینه‌ پروژه را تخمین بزنیم؟ برای این‌که بتوانیم در این مورد حساب و کتاب کنیم باید ابتدا بسنجیم که سال گذشته چقدر درمورد تبلیغات و بازاریابی هزینه کرده‌ایم و همچنین درباره‌ هزینه‌ پنج سال گذشته نیز می‌توانیم تحقیق کنیم و از این راه هزینه پروژه را تخمین بزنیم.

در این مرحله باید از شرکت طراحی سایت بخواهیم تا دلیل ارزش کار که در نتیجه آن حاصل می‌شود و همچنین قیمت طراحی سایت را به ما بگوید. باید به این مورد توجه کنیم که درباره ارزش و پیچیدگی کار صحبت می‌کنیم و زمان را در نظر نمی‌گیریم.

3- سابقه شرکت طراحی سایت را بررسی کنید

وقتی از سابقه یک شرکت حرف می‌زنیم منظورمان این نیست که یک شرکت طراحی سایت حتما باید چندین سال سابقه داشته باشد، بلکه شرکت‌هایی وجود دارند که در عین این‌که تازه تاسیس شده‌اند ایده‌های درخشان و تکنیک‌های مدرن را نسبت به شرکت‌های قدیمی ارائه می‌دهند.


کاری که ما باید در این زمینه انجام دهیم این است که از شرکت طراحی سایت بخواهیم تکنولوژی‌هایی که برای کارهای خود استفاده کرده و موفق شده‌اند را به ما معرفی کنند و همچنین چگونگی داشتن مشتریان موفق و راه حل‌های انتخابی خود را نیز در اختیار ما قرار دهند. وقتی نمونه کارهای انجام‌گرفته توسط شرکت طراحی سایت را بررسی کنیم می‌توانیم به نتیجه قطعی برسیم.

4- با شرکت طراحی سایت در تعامل باشید و از آنان یاد بگیرید

به دلیل تغییراتی که در وب‌سایت‌ها و تکنولوژی‌ها به وجود می‌آید، باعث می‌شود همه چیز برایمان سخت شود زیرا در دنیای امروز، ما حتی با وب‌سایت نفس می‌کشیم و زندگی می‌کنیم به همین دلیل آگاهی داشتن از این‌که شرکت موردنظر ما درمورد چه چیزی صحبت می‌کند و چه کاری انجام می‌دهد بسیار ضروری است.

هنگامی که می‌خواهیم با یک شرکت طراحی سایت مذاکره نماییم باید آن‌ها حتما در کنار ما باشند و به ما کمک کنند و درمورد این‌که چه کاری انجام می‌دهند و چگونه کار را انجام می‌دهند و مهم‌تر از آن چرا این کار را انجام می‌دهند، ما را مطلع سازند.
علاوه‌بر آن ما باید از شرکت طراحی سایت بخواهیم درباره روند و روش کارشان به ما بگویند و همچنین درباره دلیل توصیه‌ها و تصمیماتشان با ما صحبت کنند. اگر در بخشی از پروژه دچار مشکل شدیم باید از آن‌ها سوال کنیم.

سخن پایانی

اینکه کدام شرکت و مجموعه برای طراحی سایت انتخاب بهتری است به معیارهای زیادی بستگی دارد؛ مثلا سابقه و تخصص مجموعه بسیار مهم است. برای آگاهی از میزان تخصص مجموعه کافیست با مشتریان قبلی آن‌ها در ارتباط باشید و میزان رضایت آن‌ها را از سایتی که از مجموعه موردنظر شما تحویل گرفته‌اند تشخیص دهید.

شما در جلسه یا جلسات مشاوره قبل از سفارش سایت می‌توانید از کم و کیف ایده‌های مدنظر شرکت طراحی سایت برای مجموعه شما، باخبر شوید. یک شرکت حتی اگر سابقه کاری یا مدت فعالیت طولانی نداشته باشد، ممکن است با ایده‌های جذابی که برای شما در نظر گرفته است، خیلی بهتر از یک شرکت باسابقه برای شما کار کند و سایت شما بشود یک نمونه کار قوی برای آن‌ها.

قیمتی که شرکت طراحی سایت برای سایت مدنظر شما به‌تناسب سلیقه و اهداف و خواسته‌هایتان در نظر می‌گیرد نیز می‌تواند یک معیار خوب باشد برای تشخیص مناسب یا نامناسب بودن مجموعه.

به‌طور کلی می‌توانیم بگوییم چیزی به نام بهترین شرکت طراحی سایت نه در ایران و نه در هیچ کجای جهان وجود ندارد. زیرا دلیل اصلی موفقیت، تعامل مناسب و دسترسی به دیدگاه مشترک با طراح است. یک شرکتی امکان دارد تمامی موارد بالا را در خود داشته باشد ولی شما درباره طرز برخورد آن ها و نگاهشان به مشتری رضایت نداشته باشید.

پس در نتیجه همیشه باید چندین گزینه را در ذهن خود در نظر بگیریم و بعد از بررسی موارد بالا بهترین شرکت طراحی سایت را انتخاب نماییم. شرکت طراحی سایت یوتا یکی از بهترین شرکت‌هایی است که می‌تواند نیازهای شما را درمورد طراحی سایت برآورده کند.