ویژگی های سایت شرکتی

طراحی سایت شرکتی، محیطی است برای حضور شما در اینترنت؛ شما در این فضا می‌توانید ارتباطات خود با مشتریان هدفتان را افزایش دهید و از طرفی هم این حضور، می‌تواند ایفاکننده نقش تبلیغات باشد و در نتیجه، هزینه‌های تبلیغات شما را کاهش دهد. خودتان قضاوت کنید! وقتی می‌خواهید اقدام به خرید محصول یا دریافت خدمات کنید، به احتمال بسیار بالا، ابتدا به اینترنت مراجعه می‌کنید و درمورد موضوع خود، بررسی‌های لازم را انجام می‌دهید، اطلاعات کامل درمورد کسب‌وکارهای فعال در زمینه موردنیازتان را مطالعه و بهترین‌ها را انتخاب می‌کنید؛ بنابراین می‌توان گفت که در دسترس نبودن سایت شرکتی در این شرایط، انتخاب‌های مشتری را محدود می‌کند و کسب‌وکار شما را از رشد و پیشرفت باز می‌دارد.

این نوع سایت می‌تواند در رشد و توسعه کسب‌وکار شما بسیار موثر باشد اما خوب است بدانیم ویژگی های سایت شرکتی چه مواردی هستند:


اطلاعات تماس

هنگام طراحی سایت شرکتی یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید موردتوجه قرار گیرد، اطلاعات تماس است. برای اینکه مشتریان با شما ارتباط برقرار کنند، لازم است یک شماره تلفن یا آدرس ایمیل در سایت درج کنید. شماره تماس و آدرس ایمیل را به‌صورتی در سایت قرار دهید که مشتریان با یک کلیک بر روی آن بتوانند با شما تماس بگیرند و یا آن را کپی کنند. (این اطلاعات نباید به‌صورت عکس در سایت قرار گیرند)


جستجوی آسان در سایت شرکتی

یکی دیگر از ویژگی های سایت شرکتی تجربه کاربری است. در واقع کاربران باید بتوانند به‌راحتی سایت را جستجو کنند و آنچه را که به دنبال آن هستند به راحتی پیدا کنند. در صورت نبودن این امکانات در سایت شرکتی می‌توان گفت که وب‌سایت تاثیرات مفیدی ندارد. بهتر است با در نظر گرفتن خود به‌عنوان یک کاربر سعی کنید وب‌سایت را طراحی کنید. این سایت به‌راحتی نیاز مخاطب را برآورد می‌کند و قابلیت دسترسی به صفحات مختلف را دارد.


ادغام کردن سایت با سایر رسانه‌های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر، اینستاگرام، واتساپ و یوتیوب

این رسانه‌ها ابزار بازاریابی هستند و همه افراد روزانه حداقل از یک یا دو مورد از این رسانه‌ها استفاده می‌کنند. علاوه‌بر آن انجام تبلیغات سایت با استفاده از این پلتفرم‌ها بهتر انجام می‌شود.

امنیت سایت شرکتی

در طراحی سایت شرکتی، ایمن کردن سایت با استفاده از تایید دو مرحله‌ای هنگام ورود به آن و استفاده از گواهی SSL برای خریداران، این اطمینان را به شما می‌دهد که سایت شما موردحمله مجرمان سایبری قرار نمی‌گیرد. هم‌چنین مکالمه بین شما و مشتریان شما رمزنگاری می‌شود. موضوع امنیت از مهم‌ترین نکات قابل‌توجه در طراحی سایت شرکتی است. این نکته بیشتر مختص کسب‌وکارهایی است که کالای خود را به‌صورت آنلاین به فروش می‌رسانند.


ریسپانسیو بودن سایت شرکتی

ریسپانسیو بودن، یکی دیگر از ویژگی های سایت شرکتی است که این امکان را به شما می‌دهد که سایت شما علاوه‌بر کامپیوتر در هر سیستم و نمایشگر دیگر که به اینترنت متصل است در دسترس باشد. امروزه استفاده از تلفن‌های همراه و دسترسی به آن‌ها افزایش یافته و همچنین ترافیک ناشی از آن‌ها همچنان در حال افزایش است. ریسپانسیو کردن سایت شرکتی، چیدمان صفحه و تصاویر را طوری تنظیم می‌کند که کاربر بتواند از هر صفحه نمایشی به این سایت دسترسی پیدا کند. این آیتم از مهم‌ترین ویژگی‌های سایت شرکتی است.


کوتاه بودن آدرس وب سایت شرکتی

از دیگر ویژگی های سایت شرکتی، داشتن یک نام مناسب و کوتاه است که به‌راحتی به خاطر سپرده شود. در واقع این آدرس باید به‌گونه‌ای باشد که مشتریان، آن را از یاد نبرند. از آنجا که آدرس سایت در نتایج موتور جستجو موثر است سعی کنید کلمات مناسبی را انتخاب کنید.
در نظر گرفتن قوانین سئو برای سایت شرکتی از عواملی است که سایت شما را در رتبه‌های برتر گوگل قرار می‌دهد. این امر باعث می‌شود محتوای سایت شما به نتایج برتر تبدیل شود و آن را به صفحه اول گوگل منتقل کند.
یکی از موضوعات مهم درباره ویژگی‌های سایت شرکتی، برخورد اول کاربر با سایت شماست. این سایت را به‌گونه‌ای طراحی کنید که قالب آن زیبا و در عین حال ساده باشد. شکل ظاهری سایت در جذب مخاطب تاثیر دارد. این موضوع می‌تواند نشانه‌ای باشد بر اینکه شما برای مخاطبان خود ارزش قائل هستید.

نکات مهم در طراحی سایت شرکتی

نکات مهم در طراحی سایت شرکتی

طراحی لوگو

یکی از مهم‌ترین المان‌های طراحی وب سایت و امکانات سایت شرکتی، طراحی لوگو است که اکثر کسب‌وکارها اهمیت این موضوع را نادیده می‌گیرند. با طراحی لوگو برای سایت شرکتی خود می‌توانید چهره تجاری شرکت را به مشتریان معرفی کنید. علاوه‌بر طراحی اصولی لوگو، محل قرارگیری آن نیز بسیار اهمیت دارد. طراحی غیراصولی لوگو در کاهش بازدید مخاطبان شما تاثیرگذار است. محل صحیح قرارگیری لوگو در صفحه سایت، قسمت بالا و در سمت راست صفحه است. قرار گرفتن لوگو در این نقطه از صفحه سایت در معرض دید مخاطب است و به محض ورود به سایت، کاربر آن را مشاهده خواهد کرد.

افزودن صفحه سوالات

این ویژگی، سایت شما را به یک سایت قوی تبدیل می‌کند. افزودن این صفحه برای سایت باعث می‌شود مخاطبان شما، اطلاعات موردنیاز را در این صفحه پیدا کنند. با طراحی صحیح سوالات متداول، مخاطبان می‌توانند تمامی اطلاعات موردنیاز را در این صفحه پیدا کنند. این امر در نتیجه باعث افزایش مخاطبان صفحه شما می‌شود.

مواردی که در ادامه ذکر می‌شود را در طراحی لیست سوالات متداول در نظر بگیرید؛ ابتدا یک لیست کامل از سوالات مکرر مخاطبان طراحی کنید، طراحی سوالات ساده و مرتب باشد، سوالات مرتبط با برند شرکت طراحی کنید؛ زیرا صفحه سوالات متداول به‌دلیل بازدید زیادی که از سوی مخاطبان دارد می‌تواند در گوگل رتبه بالایی به دست آورد.

در برخی مواقع لازم است به کسب‌وکار و سایت خود چهره‌ای متفاوت اضافه کنید. این امر باعث جذب مخاطبان بیشتر و اعتماد کردن مشتریان به شما می‌شود. یعنی علاوه‌بر موارد فنی، توجه به این ویژگی‌ها راهی موثر برای گسترش سایت می‌باشد.


افزودن مکانیزم بازخورد از مشتریان

افزودن یک برگه بازخورد کوچک در لبه وب سایت مشتریان و مخاطبان شما، می‌تواند نظرات و پیشنهادات آن‌ها را در اختیار شما قرار دهد. این قابلیت با نصب ابزار Get An Insight امکان‌پذیر است.

سرعت بارگذاری بالا

همان‌طور که گفته شد امروزه بیشتر افراد از طریق تلفن همراه در اینترنت جستجو می‌کنند و بیشترین اتصال‌ها از طریق اتصال 3G یا LTE صورت می‌گیرد. ممکن است تقریباً نیمی از مخاطبان به‌دلیل بارگیری نشدن وب سایت در چند ثانیه اول ناامید شوند و سایت شما را ترک کنند. این موضوع برای سایت شما تاثیر منفی دارد. در این مورد چند راه ساده وجود دارد مثل فشرده کردن تصاویر و پایین آوردن حجم آن‌ها.

امکانات سایت شرکتی

می‌توان گفت مهم‌ترین بخش یک کسب‌وکار آنلاین وب سایت آن است. سایت انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن‌ها از جهات مختلف باهم تفاوت‌هایی دارند مثلا در نوع طراحی، امکانات سایت و غیره. در واقع انواع سایت‌های مختلف با کاربردهای مختلف، یکسری امکانات و ویژگی های عمومی دارند که در طراحی همه سایت ها از جمله سایت شرکتی وبسایت فروشگاهی رعایت می‌شود اما دسته دیگر از امکانات برای هر صنعت و طراحی سایت متفاوت است. آیتم‌هایی که در ادامه ذکر می‌شود لیست امکانات سایت شرکتی است که ترجیحاً باید در این نوع سایت رعایت شود.

 • صفحه ثبت نام در سایت
 • صفحه درباره ما
 • راهنمای استفاده از محصولات
 • صفحه تماس با ما ( نظیر تماس با شرکت آدرس ایمیل آدرس فیزیکی شرکت)
 • درج صفحه جدا برای گارانتی محصول
 • صفحه خبرها و اطلاعات شرکت
 • گالری تصویر
 • صفحه نظر سنجی محصولات
 • صفحه تاریخچه شرکت و سایر اطلاعات آن
 • نمونه محصولات و خدمات شرکت
 • خدمات قابل ارائه شرکت و ویژگی‌های محصولات یا خدمات

سخن پایانی

در این مقاله به‌صورت خلاصه درمورد ویژگی‌ها و امکانات سایت شرکتی بحث کردیم اما آن‌ها ویژگی‌ها و امکانات یک سایت شرکتی ساده است. هر کسب‌وکاری دارای ویژگی‌هایی است که آن را از سایر کسب‌وکارها متمایز می‌کند. بنابراین، باید برای هر کسب‌وکاری سایت شرکتی اختصاصی طراحی شود.


تیم متخصص یوتا با تکیه بر نیرو‌های انسانی حرفه‌ای و تجربه چندین ساله خود در زمینه طراحی سایت شرکتی در خدمت شما مشتریان عزیز است. اگر به فکر طراحی سایت شرکتی برای کسب‌وکارتان هستید یا می‌خواهید سایت شرکتی‌تان را ارتقا دهید، کافی‌ست با امور مشتریان یوتا در ارتباط باشید.

یوتا کسب‌وکاری پایدار برایتان آرزومند است.

سوالات متداول

در این‌ قسمت به برخی از سوالات مهم درمورد ویژگی‌ها و امکانات سایت شرکتی پاسخ داده‌‌ایم؛

ویژگی‌های مهم سایت شرکتی چیست؟

برخی از ویژگی‌ها عبارتند از؛ اطلاعات تماس، جستجوی آسان، ادغام سایت با سایر رسانه‌های اجتماعی، امنیت سایت، ریسپانسیو بودن سایت، کوتاه بودن آدرس سایت.

از امکانات سایت شرکتی به چه مواردی می‌توان اشاره کرد؟

صفحه ثبت نام در سایت، صفحه درباره ما، راهنمای استفاده از محصولات، صفحه تماس با ما،
درج صفحه جدا برای گارانتی محصول، صفحه خبرها و اطلاعات شرکت، گالری تصویر، صفحه نظر سنجی محصولات، صفحه تاریخچه شرکت و سایر اطلاعات آن، نمونه محصولات و خدمات شرکت، خدمات قابل ارائه شرکت و ویژگی‌های محصول

آیا سایت شرکتی را می‌توان ارتقا داد؟

بله، بعد از نیازسنجی ویژگی‌های جدید و انتخاب زبان مناسب برنامه‌نویسی برای تبدیل سایت شرکتی به فروشگاهی اقدام کرد.