تاثیر محتوای طولانی بر سئو سایت، تعداد کلمات محتوا در سئو سایت

  در سایت یوتا چند مقاله وجود دارد که بر اهمیت طولانی بودن محتوا تاکید می کنند. اصولا مقالاتی که طولانی تر هستند از شانس بیشتری برای کسب جایگاه برخوردارند زیرا می توانند به سوالات زیادی پاسخ دهند و همچنین در شبکه های اجتماعی به راحتی به اشتراک گذاشته شده و لینک دهی به آن ها به آسانی صورت گیرد. مطالب گفته شده به این معنا نیست که هر مقاله ای که طولانی باشد حتما یک مقاله مفید است و مقاله ها همیشه باید طولانی و کامل باشند بلکه دلیل اصلی این است که طولانی بودن مقاله به گونه ای نمایانگر تلاش شما برای پاسخ دادن به بیشترین تعداد سوالات کاربران سایت می باشد اما از طرفی هم می توان گفت طولانی کردن مقالات باعث کاهش کیفیت آن ها و عامل بی حوصلگی مخاطبان نخواهد شد.  

محتوا باید چند کلمه باشد؟

  محتوا باید چند کلمه باشد؟   تعداد کلمات مقاله شما مهم نیست، مورد مهم این است که محتوای مقاله تا چه اندازه قادر است به نیاز مخاطبان پاسخ دهد. طبق تحقیقات صورت گرفته یک محتوای مفید و کامل باید شرایط زیر را داشته باشد: برخی از سوالات جانبی که درباره موضوع اصلی مطرح شده اند را پاسخ داده و باعث دسترسی آسان مخاطب به هدف شود. خوانایی و کاربرد آن در هر دستگاه و هر سایزی که صفحه نمایش دارد مناسب باشد. مطالب و اطلاعات دقیق و تایید شده را در دسترس کاربران بگذارد. بتواند تمامی موارد بالا را نسبت به سایت های رقیب دیگررعایت کند.  

تاثیر محتوای طولانی بر سئو سایت

  تاثیر محتوای طولانی بر سئو سایت   تولید محتوایی که شما بعد از طراحی وب سایت خود انجام می دهید با در نظر گرفتن صفحات سایت شما متفاوت خواهد بود، برخی از صفحات سایت که دسته بندی نشده اند نیاز به داشتن محتوای طولانی ندارند اما صفحات مهم سایت از جمله صفحه اصلی و صفحه لندینگ باید دارای محتوای کامل و جامع تری باشد و بتواند به نیاز مخاطب پاسخ دهد. هنگامی که در طراحی سایت محتوای طولانی تری را تولید می کنید بدون شک شانس خود را برای کسب جایگاه مناسب در گوگل افزایش می دهید. با تولید یک محتوای طولانی می توانید هرچه که مخاطب نیاز دارد در اختیار او قرار داده و به پرسش هایی که او در زمینه های مخلتف در ذهن دارد پاسخ دهید. با قرار دادن محتوای تولید شده خود در شبکه های اجتماعی می توانید از این طریق ترافیک سایت خود را نیز افزایش دهید. تاثیر محتوای طولانی بر سئو سایت غیرقابل انکار است. با در دست داشتن محتوای طولانی می توانید لینک های بیشتری را ثبت کنید و در مقابل آن نیز لینک های بیشتری را دریافت کنید. این کار کمک زیادی نیز به سئوی سایت شما می کند زیرا لینک شما مورداستقبال کاربران زیادی قرار خواهد گرفت و این یعنی شما قدم های مهم و اساسی را در صفحه اول قرار گرفتن گوگل برداشته اید.  

راه بهینه کردن طول محتوا

  راه بهینه کردن طول محتوا   یکی از مهم ترین اقدامات در سئو و بهینه سازی وب سایت بهینه کردن طول محتوا می باشد. برای این که بتوانیم طول محتوای تولید شده را بهینه کنیم باید در ابتدا مطالب باکیفیت برای مقالات، صفحات، منوها و صفحه اصلی سایت خود به وجود بیاوریم. این مطالب باید به گونه ای باشند که بتوانند به راحتی برای کاربر قابل درک بوده و از خوانا بودن کافی برخوردار باشد و همچنین ساختار غیرتکراری و جدید داشته باشند.  

آیا مطالب طولانی تر رنک بالاتری هم دارند؟

  آیا مطالب طولانی تر رنک بالاتری هم دارند؟   از آن جایی که گوگل یک موتور جست وجوی متن محور است و متن را ایندکس می کند، کاملا منطقی است که وقتی شما از محتوای متنی بیشتری در سایت خود استفاده می کنید، درمورد داشتن عبارات متنی متنوع شانس بیشتری خواهید داشت. پس می توان به تاثیر محتوای طولانی بر سئو سایت پی برد. متن های طولانی معتبرتر و جذاب تر به نظر می آیند. بنابراین این که می گویند مطالب طولانی رنک بالاتری کسب می کند کاملا درست می باشد ولی این به آن معنی نیست که شما باید برای این امر کلمه بسازید، اگر 100 کلمه در موضوع اصلی وجود دارد، مطلب شما نیز باید حاوی 100 کلمه باشد. در نتیجه سعی کنید پس از این که مطلب شما به اتمام رسید در داخل پست یا مقاله درباره سایر عبارات کلیدی استفاده شده در متن توضیحاتی را نیز ارائه دهید تا هم متن طولانی تر شود و هم موردرضایت مشتری و حتی گوگل واقع شود.  

حجم مناسب محتوای سایت در سئو به چه میزان است؟

  حجم مناسب محتوای سایت در سئو به چه میزان است؟   زمانی که بحث وبلاگ نویسی به میان می آید، یکی از سوالات رایج که اکثر مواقع پرسیده می شود این است که چگونه یک وبلاگ ایده آل برای افزایش سئو و تعامل با کاربر بنویسیم؟ بهترین حجمی که یک وبلاگ می تواند داشته باشد بستگی به دو عامل دارد که عبارتند از: ارزش و مشارکت کاربر. درمورد تعیین حجم مقالات ملاحظات زیادی وجود دارد که به عوامل مختلف و همچنین پست های خود که هر کدام دارای مزایا و معایب خاص خود هستند بستگی دارد.  

چرا حجم محتواها در سایت اهمیت دارد؟

  چرا حجم محتواها اهمیت دارد؟   از نظر طراحان سایت محتوای طولانی برای تقویت سئوی سایت بسیار مهم است زیرا روی رتبه بندی بالاتر در موتورهای جست وجویی مثل گوگل، یاهو و... تاثیر زیادی می گذارد. گوگل همیشه سعی می کند محتوایی با بالاترین کیفیت را در رتبه بندی خود در رتبه بهتری جای دهد، در نتیجه قصد دارد نتیجه بهتری را از این کار برای مخاطبان رقم بزند. بسیاری از مخاطبان ممکن است برای یافتن سوالات ساده خود به دنبال پست های طولانی تر باشند. به خصوص برای سوالات ساده تمایل دارند از مطالب طولانی تری استفاده کنند. بنابراین طولانی بودن در جست وجو به حدی است که مقالاتی را در پیش روی کاربر قرار می دهد که بیشتر باب میل بوده و بلندتر است. در سال های گذشته حجم مقالات زیاد مهم نبود. بسیار مشاهده می شد که حجم مقالات توصیه شده خیلی کوتاه بود مثلا کلمه را طولانی در نظر می گرفتند در حالی که امروزه این حجم از مقاله دارای کمترین حجم می باشد. دلیل این امر نیز پیشرفت روزافزون گوگل و الگوریتم های آن می باشد.

جمع بندی

در این مقاله سعی ما بر آن بود تا به سوال شما درباره تاثیر محتوای طولانی بر سئو سایت پاسخ دهیم. نتیجه ای که می توان از این بحث گرفت این است که محتوای طولانی یکی از مهم ترین و لازم ترین موارد برای رسیدن به بهترین رتبه در گوگل و همینطور جذب مخاطبان بیشتری می باشد. داشتن محتوای طولانی می تواند موضوعات بیشتری را پوشش دهد و همچنین می توان کلمات کلیدی بیشتری را در آن به کار برد. در نتیجه گوگل توانایی تشخیص مقاله ارزشمند را خواهد داشت و به کاربر پیشنهاد جست وجوهای متنوع در سایت و محتوای شما را خواهد داد.