اهمیت تولید فتوکلیپ

درست است ساختن کلیپ‌تصویر کار سختی نیست ولی نباید از اهمیت بالای آن غافل شد. همان‌طور که اشاره کردیم این نوع کلیپ در مجموعه ویدئو‌مارکتینگ قرار می‌گیرد که برای وب‌سایت‌ها, شبکه‌های اجتماعی و غیره در رشد کاربرانشان بسیار تاثیرگذار است.

پلتفرم‌هایی مثل یوتیوب و آپارات، محتواهای ویدئویی فراوانی را با موضوعات مختلف در اختیار کاربران قرار می‌دهد؛ اما وقتی ویدئویی را خودتان آماه می‌کنید، می‌توانید با خیال راحت هر تغییری را براساس سلیقه خودتان اعمال کنید. یکی از ویژگی‌های مهم این ویدئوها این است که کپی نیستند و منحصربه‌فرد ساخته شده‌اند و می‌توانید این ویدئوها را در پلتفرم‌ها بارگذاری کنید تا دیگران هم استفاده کنند.

ساخت ویدئوکلیپ و یا فتوکلیپ، برای معرفی برند شما و شناساندن آن به هزاران مخاطب که در فضای مجازی و یا در اجتماع‌عای دیگر حضور دارند بسیار موثر خواهد بود.

فتوکلیپ و کاربردهای جذاب آن

فتوکلیپ‌ها را می‌توان در موقعیت‌های مختلف به‌کار برد؛ گاهی در جمع صمیمانه خانوادگی و یا گاهی در ارائه برنامه‌های جدید در محل کار. از کاربردهای جالب و موثر کلیپ‌تصویرها می‌توان به نمایش محصولات متنوع کارخانه‌ها، ساخت نماهنگ جذاب و به‌یادماندنی از عکس‌های خانوادگی در مناسبت‌های مختلف و یا حتی استفاده از آن برای نشان دادن تصاویر در همایش‌ها اشاره کرد.

کلیپ‌عکس

امروزه یکی از کاربردهای پرطرفدار آن، استفاده از ویدئوکلیپ یا کلیپ‌تصویر در فضای مجازی به‌خصوص اینستاگرام است. در ادامه توضیحاتی را در زمینه این کاربرد مهم و رایج ارائه دادیم.

کاربرد بالای فتوکلیپ در فضای مجازی (اینستاگرام)

وقتی حرف از فضای مجازی و تولید محتوا در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی می‌شود، اولین گزینه اینستاگرام است.
اینستاگرام بزرگ‌ترین شبکه تولید تصویر و کلیپ تصویری یا همان فتوکلیپ را در فضای مجازی به خود اختصاص داده است و هر روز با اضافه شدن کاربران به این فضا، کاربران به‌صورت گسترده‌ای اقدام به تولید و پخش انواع کلیپ عکس در این شبکه اجتماعی می‌کنند.

ادمین و تولید محتوا (کلیپ‌تصویر) در اینستاگرام

پایه و اساس اینستاگرام بر تصویر (عکس) استوار است و با پیشرفت و افزایش روزبه‌روز کاربرانش، امکاناتی را به امکانات قبلی خود اضافه می‌کند. ولی همچنان بر هدف خود استوار است و کلیپ و تصویر مهم‌ترین شاخصه آن محسوب می‌شود.

اینستاگرام امروزه تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین فضای کسب‌وکار شده است. از این رو برای اینکه در این شبکه اجتماعی بتوانید بهترین باشید؛ نیاز به افراد متخصص برای تولید محتوا اینستاگرام دارید که در اصطلاح ادمین پیج خوانده می‌شوند.

کار ادمین تولید تصویر, کلیپ عکس (ویدئو کلیپ), نوشتن محتوای مناسب و هشتگ‌گذاری مناسب برای بالا بردن تعداد فالوورها است.

photo clip

قواعد تولید کلیپ‌عکس

قواعد ساخت کلیپ‌تصویر شامل دو بخش است:

  1. استراتژی تولید ویدئو (هدف)
  2. رعایت اصول فنی تولید کلیپ و تدوین آن

در ادامه مهم‌ترین بخش‌ها را به زبان ساده برای شما شرح می‌دهیم.

موضوع فتوکلیپ

قبل از اینکه بخواهیم اقدام به ساخت یک ویدئو کلیپ کنیم باید موضوع کار را در نظر بگیریم. موضوعات زیادی برای تولید کلیپ‌تصویر وجود دارد. از عکس های مجالس عروسی, تصاویر کلینیک‌ها و سالن‌های زیبایی تا مسائل سیاسی و صنعتی و غیره.

مخاطب کیست؟

قبل از اینکه استارت تولید یک فیلم را بزنید، بهتر است مخاطب آن را در نظر بگیرید. هدف ویدئو اقتصادی باشد یا غیراقتصادی، باید بعد از تعریف موضوع برای ساخت کلیپ عکس مخاطبان آن را مشخص کنید.

آیا مخاطب دانش آموزان هستند یا جامعه معلمان، زنان خانه‌دار و یا حتی جامعه مهندسین و پزشکان؟

تصاویر و عکس کلیپ

عنصر اصلی برای تولید ویدئو‌کلیپ، تصویر است. برای ساخت یک کلیپ‌تصویر حرفه‌ای و تاثیرگذار مهم‌ترین کار انتخاب عکس است. برای انتخاب تصاویر مناسب، باید دو قاعده اول را در نظر بگیرید: موضوع کلیپ و مخاطب کلیپ.

موسیقی در کلیپ‌عکس

فاکتور مهم دیگر، انتخاب موزیک مناسب برای کلیپ عکس است. اگر بتوانید در تولید کلیپ‌تصویر یک موسیقی خوب انتخاب کنید و به‌صورت حرفه‌ای با ریتم موسیقی, افکت تصاویر را جایگزین کنید. در این‌صورت، تاثیر ویدئوی شما بیشتر خواهد شد. موسیقی به کلیپ روح می‌دهد و در انتقال مقصود شما با تصاویر کمک می‌کند.

music

با چه ابزارهایی فتوکلیپ برای خودمان بسازیم؟

تا اینجا با فتوکلیپ و اهمیت آن آشنا شدیم. حالا نوبت به ساخت فتوکلیپ می‌سد. این روزها ساخت فتوکلیپ بین کاربران فضای مجازی رواج زیادی پیدا کرده است. این ویدئوها که هم می‌توانند کاربرد آموزشی داشته باشند و هم می‌توانند برای تبلیغ برندهای مختلف استفاده شوند، توسط افراد حرفه‌ای و یا غیرحرفه‌ای ساخته می‌شوند.

در تولید محتوا که امروزه یکی از ضروریات کسب‌وکارها و مباحث آموزشی است، بیشتر از نوع ویدئوی آن به‌خصوص در صفحات مجازی مثل اینستا استفاده می‌شود. انتقال مفاهیم پیچیده آموزشی از طریق ویدئو و عکس خیلی راحت‌تر و جذاب‌تر از محتواهای متنی است و تبلیغات محصولات و خدمات هم در قالب تصویر و ویدئو هم پربازدید و هم ماندگار در ذهن‌ها به مدت طولانی است.

با افزایش بازدید و استفاده از ویدئوها، افراد مختلف به ساخت این نوع محتوا تشویق شدند. ابزارها و نرم‌افزارهای زیادی هم برای ساختن هر چه بهتر آن به کمک این افراد آمده‌اند. این ابزارها هرکدام ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را دارند و نمی‌توان گفت بهترین ابزار کدام است.

براساس نوع پلتفرم‌های مورداستفاده، شرکت‌های مختلف اقدام به تولید ابزارهای متنوعی کردند. مهم نیست شما فتوکلیپ را برای چه پلتفرمی (ویندوز، اندروید و یا ios) می‌سازید؛ مهم کیفیت کار خروجی است که باید برای مخاطب جالب‌توجه باشد.

برنامه‌های Adobe premier ،InShot و VivaVideo از جمله محبوب‌ترین و کاربردی‌ترین برنامه‌ها برای ساخت کلیپ‌عکس در اندروید هستند. در گوشی‌های IOS برنامه iMovie از حرفه‌ای‌ترین برنامه‌هاست که برای ساخت کلیپ‌تصویر به دارندگان این گوشی‌ها پیشنهاد می‌شود.

اگر از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کنید، می‌توانید با دانلود و نصب برنامه‌هایی مثل Power Director و HitFilmExpressCyberLink365 ویدئوکلیپ‌های دلخواهتان را درست کنید.

iMovie

با حرفه‌ای‌ترین فتوکلیپ‌ها؛ در فضای مجازی حرفه‌ای ظاهر شوید

این روزها، محتواهای ویدئویی و فتوکلیپ‌ها از جمله‌ محتواهایی هستند که بین مخاطبان محبوبیت زیادی به خود اختصاص داده است. هر کسب‌وکاری برای دیده شدن در صفحات مجازی و معرفی خود به بهترین شکل و در کوتاه‌ترین زمان، به این ابزارها نیاز دارد. ما در این مقاله سعی کردیم به از فتوکلیپ، اهمیت آن و ابزارهایی که به شما برای ساخت حرفه‌ای‌ترین ویدئوکلیپ‌ها کمک می‌کنند صحبت کنیم.