چرا باید برای مدارس سایت طراحی کنیم؟

مدرسه‌ها همواره مکانی برای رشد و تعالی ذهن و روان یک فرد از سنین کودکی تا نوجوانی بوده‌اند؛ به همین دلیل طبیعی است که والدین هم توقع نداشته باشند که فرزندانشان تنها با استفاده از روش‌ها و امکانات قدیمی بتوانند پیشرفت فوق‌العاده‌ای را تجربه کنند. در عصری که تمام کارها به‌صورت اینترنتی و هوشمند انجام می‌شوند، طراحی سایت مدارس در تبریز می‌تواند دانش‌آموزان را با محیط‌های آموزشی هوشمند انس دهد.

با اینکه هرروزه متدها و سیستم‌های آموزشی جدیدی در مدارس معرفی می‌شوند اما همچنان می‌بینیم که یک اصل مهم در این میان پایدار است و آن ایجاد یک محیط غنی با دسترسی راحت برای آموزش و اقدامات تحصیلی است. طراحی سایت مدارس در تبریز تنها برای دانش آموزان مفید نیست بلکه این پلتفرم می‌تواند یک ابزار بسیار کاربردی برای ارتباط اولیا با مدرسه به محسوب شود.

همچنین طراحی سایت مدارس در تبریز با توجه به امکاناتی که به شما ارائه می‌کند باعث می‌شود حتی سهامداران بتوانند درباره بینش علمی و فرهنگی یک مدرسه اطلاعات کسب کنند و در آینده به‌عنوان سرمایه‌گذار با مدریت مدرسه ارتباط برقرار کند.

جنبه های کمک رسانی طراحی سایت مدارس در تبریز به اعضای مدرسه

مزایای طراحی سایت مدارس در تبریز

طراحی سایت مدارس در تبریز مزیت‌های بسیار زیادی را به گروه‌های مختلف حاضر در محیط آموزشی از جمله مدیران، معلمان، مشاوران، دانش آموزان و در نهایت اولیا ارائه می‌کند. در این بخش به توضیح مزایای متعدد طراحی سایت مدارس در تبریز می‌پردازیم:

 • آموزش آنلاین: با طراحی سایت مدارس در تبریز دانش آموزان می‌توانند به‌راحتی علاوه‌بر آموزش در مدرسه، در محیط امن خانه هم محتواهای مازاد آموزشی را دریافت کنند. همچنین برگزاری کلاس‌های آنلاین در بستر وب و ارائه تکالیف و همچنین پاسخ‌دهی به آزمون‌ها از این طریق میسر می‌شود.
 • ارتباط آسان با کادر مدرسه: طراحی سایت مدارس به اعضای مختلف یک مدرسه کمک می‌کند تا هر کدام سامانه به‌خصوص خود را داشته باشند. برای مثال، دانش آموزان می‌توانند به سادگی با معلمان خود ارتباط بگیرند و اولیا نیز به‌صورت موثر از طریق ارتباط با معلمان، مشاوران و معاونین از وضعیت تحصیلی و حضور و غیاب فرزند خود مطلع شوند.
 • جذب دانش‌آموزان جدید از طریق تبلیغات: وجود یک پلتفرم اینترنتی در دنیایی که همه ما به دنبال پاسخ سوال‌های خود در اینترنت هستیم باعث شده است طراحی سایت برای مدارس موجب بالا رفتن اعتبار مدرسه شود. همچنین دانش‌آموزان جدید و اولیا می‌توانند با مشاهده محتوا و اقدامات مدرسه در سایت بیشتر ترغیب به ثبت‌نام شوند. طراحی سایت مدارس در تبریز از ضروری‌ترین اقدامات برای مدارس غیرانتفاعی است.
 • اطلاع‌رسانی بهتر و سریع‌تر: یک مدرسه از طریق سایت می‌تواند به‌صورت پیامکی و یا پیام‌های درون سایت درباره اطلاعیه‌های مدرسه سریع‌تر عمل کند. همچنین اخبار جدید، لغو کلاس‌ها و غیره در بخش تقویم وبسایت در دسترس است.
 • جلب اعتماد اولیا: شفافیتی که طراحی سایت مدارس در تبریز به مدرسه شما می‌بخشد باعث بالا رفتن اعتماد اولیا به محیط مدرسه می‌شود چرا که آن‌ها می‌توانند به‌صورت آنلاین در جریان اتفاقات و وضعیت فرزندشان قرار بگیرند.
 • مدیریت آسان اطلاعات: اطلاعات مربوط به مدرسه مانند اطلاعات شناسایی دانش‌آموزان، پرونده‌ها، آزمون‌ها و تکالیف، نتایج تحصیلی و غیره به‌راحتی می‌توانند در وبسایت دسته‌بندی شوند و اعضای سایت به آن دسترسی داشته باشند.
 • آگاهی جامعه مدرسه از تغییرات و رویدادها: جامعه مدرسه یعنی کادر به همراه والدین و دانش‌آموزان می‌توانند راحت‌تر محتوای صوتی و تصویری مربوط به اقدامات انجام‌شده را مشاهده کنند. برای مثال برخی مدارس عکس‌ها و فیلم‌های مربوط به جشن‌های داخل مدرسه، جشنواره‌ها و آزمون‌ها را در داخل سایت آپلود می‌کنند.
 • همبستگی و ایجاد انجمن‌های مدرسه‌ای: در یک محیط آنلاین که همه به‌صورت شبکه‌ای به هم وصل هستند این امکان وجود دارد که دانش‌آموزان به تشکل‌های دانش‌آموزی مثل انجمن‌های علمی و شورای مدرسه علاقه‌مند شوند.
 • آشنایی دانش‌آموزان با وب و استفاده از آن: در نهایت طراحی سایت مدارس در تبریز باعث می‌شود دانش‌آموزان به صورت موثر از سنین کودکی تا نوجوانی به‌صورت مفید از محیط وب استفاده ببرند و آن را بیاموزند.

ویژگی‌هایی که یک سایت مدرسه باید داشته باشد

اگر مشتاقید که یک سایت برای مدرسه‌تان سفارش دهید دقت کنید که طراحی سایت مدارس در تبریز باید ویژگی‌های زیر را در قالب یک وبسایت پرکاربرد به شما ارائه دهد:

 • والدین و دانش‌آموزان باید بتوانند به‌صورت شخصی اکانتی برای خود بسازند که به نقاط مختلف سایت دسترسی دارد و ارتباط با دیگران از جمله معلمان را آسان می‌کند.
 • دسترسی به اطلاعات مختلف آموزشی و تحصیلی باید برای همه اعضای سایت به‌صورت ساده و بهینه‌سازی‌شده طراحی شود.
 • وجود یک صفحه پرسش‌های متداول (FAQ) که در آن والدین و دانش آموزان بتوانند به پرسش و پاسخ بپردازند و پاسخ‌های پیشین را مطالعه کنند لازم است.
 • طراحی سایت مدارس در تبریز باید با بهترین قالب ممکن و متناسب با روحیه دانش‌آموزان که هویت مدرسه را به‌خوبی توضیح می‌دهد ضروری است.
 • یک وبسایت مدرسه خوب باید قابلیت نمایش مناسب در دستگاه‌های هوشمند مختلف نظیر تبلت، لپ تاپ و گوشی را داشته باشد چرا که همه دانش‌آموزان به‌صورت یکدست از یک نوع دستگاه استفاده نمی‌کنند.
 • وجود صفحه درباره ما که بتوان در آن توضیحات لازم درباره مدرسه و آلبوم‌های ویدیویی و تصویری از فعالیت‌های مدرسه را ارائه داد، می‌تواند از دیگر ویژگی‌های طراحی سایت مدارس در تبریز باشد.
 • وجود پلتفرمی با دسترسی با سرعت و راحت در بستر سایت که دانش آموزان و اساتید بتوانند در آن کلاس‌های آنلاین برگزار کنند از ویژگی‌های مفید است.
 • اخبار و رویدادهای مهم تحصیلی را باید بتوان در کنار یک تقویم آموزشی مناسب و کاربردی در وبسایت به نمایش درآورد تا اعضا راحت‌تر با مدرسه ارتباط بگیرند.
 • طراحی سایت مدارس در تبریز باید یک نقشه و منوی پیمایش (Navigation Menu) مناسب داشته باشد که اعضا به‌راحتی بتوانند از صفحه‌ای به صفحه دیگر منتقل شوند. منوهای کشویی در این شرایط فوق‌العاده‌اند.
 • در نهایت یک صفحه اصلی جذاب باعث می‌شود که سایت شما و مدرسه بیش از پیش حرفه‌ای تلقی شود.

دلایل ضرورت سپردن طراحی سایت مدارس در تبریز به تیم متخصص

طراحی سایت مدارس در تبریز مشخصا باید بدست یک تیم متخصص در این زمینه انجام بگیرد. دلایل بسیار زیادی برای سپردن پروژه‌های سایت مدرسه به تیم‌های مجرب وجود دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • یک تیم متخصص می‌تواند به راحتی تشخیص دهد که نیازهای اساسی اعضای مدرسه در یک وبسایت چه مواردی هستند و آن‌ها را به راحتی در وبسایت جای می‌دهند.
 • مجرب بودن تیم توسعه دهنده برای طراحی سایت مدارس در تبریز باعث می‌شود ویژگی‌های بیشتری با استفاده تکنولوژی‌های روز دنیا در زیرساخت‌های وبسایت کدنویسی شوند.
 • یک تیم حرفه‌ای همیشه بعد از ارائه خدمات یک پشتیبانی خوب و در دسترس را برای مواجهه با مشکلات احتمالی و حل آن‌ها ارائه می‌دهد.
 • ارائه پیشنهادات خلاقانه و نتیجه تجربیات سال‌ها فعالیت در این زمینه به وسیله یک تیم خوب و حرفه ای به راحتی در طراحی سایت مدارس در تبریز قابل لمس است.
 • سپردن طراحی سایت مدارس در تبریز به یک مجموعه ماهر باعث صرفه جویی در هزینه و زمان می‌شود؛ زیرا از صرف هزینه رفع اشکال و زمان برای یادگیری مهارت‌های فنی جلوگیری می‌کند.
 • ایجاد رابط کاربری بهتر و ترکیب جلوه‌های بصری مناسب و سازگار با روحیه مدرسه از هنرهای دست اعضای تیم مجرب در زمینه طراحی سایت است.
 • شما می‌توانید با کمک افراد مجرب و خبره از بابت کیفیت محصول پایانی اطمینان حاصل کنید.

تیم طراحی سایت یوتا یکی از حرفه‌ای‌ترین و مجرب‌ترین تیم‌های فعال در زمینه طراحی سایت مدارس در تبریز است که بیش از یک دهه در ارائه خدمات برنامه نویسی وبسایت و موبایل، سئو و بهینه سازی آن فعالیت می‌کند. این شرکت به شما کمک می‌کند تا بتوانید یک پلتفرم سریع، امن و به دور از هرگونه فیلترینگ را برای اهداف آموزشی و تحصیلی خود داشته باشید.

همچنین یوتا به شما یک وبسایت با طراحی قالب سازگار با هویت مدرسه می‌دهد که از زیبایی‌های بصری بهره مند است و به بهره وری ذهنی دانش آموزان کمک می‌کند. با یوتا شما می‌توانید یک پل ارتباطی قوی با پشتیبانی 24 ساعته بین مدرسه و خانه بسازید تا نسل جدید بتواند در محیطی رو به رشد بین خانه و مدرسه پیشرفت کند.

امتیازاتی که در همکاری با یوتا در طراحی سایت مدارس در تبریز بدست می آورید.

مراحل طراحی سایت مدارس در تبریز با تیم یوتا

برای اینکه بتوانید با خیال آسوده‌تری طراحی وبسایت مدرسه را به تیم یوتا بسپارید خوب است با مراحلی که قرار است در سفر مفید و پرهیجان طراحی سایت مدارس در تبریز طی کنیم آشنا شویم:

 • در مرحله اول، تیم یوتا برای درک هرچه بیشتر نیازها و اهدافی که مدرسه دنبال می‌کند با شما تماس می‌گیرد و سعی می‌کند موارد مختلفی نظیر مخاطبین هدف یعنی دانش آموزان و اولیا، نیازهای ارتباطی و امکاناتی که شما در این وبسایت نیاز دارید را بررسی کند.
 • سپس طراحی کلی وبسایت شما توسط یوتا انجام می‌شود. در این مرحله یک طرح که شامل نقشه پیمایش سایت و ساختار صفحات است برای شما آماده می‌شود که نشان می‌دهد در نهایت طراحی سایت مدارس در تبریز برای وبسایت شما به چه شکلی خواهد بود.
 • حالا نوبت تهیه محتوای متناسب با محیط و هویت مدرسه است. در این بخش تیم تولید محتوای یوتا به شما کمک می‌کند تا بتوانید محتوای متنی، تصویری، ویدیوی و گرافیکی که برای بخش‌های مختلف سایت نیاز دارید آماده کنید. محتوای مناسب می‌تواند به سایت مدرسه شما کمک کند که در نتایج جست‌وجو در گوگل بهتر ظاهر شوید و گروهی از دانش آموزان و سرمایه گذاران جدید را راهی واحد آموزشی شما شوند.
 • تیم یوتا در مرحله بعدی به توسعه زیر ساخت‌ها و بخش‌های فنی طراحی سایت مدارس در تبریز می‌پردازد. برنامه‌نویسان یوتا با توجه با نیاز از زبان‌های برنامه نویسی JavaScript ،CSS و HTML و همچنین سیستم‌های مدیریت محتوا مانند WordPress، Joomla و غیره استفاده می‌کنند.
 • بعد از پیشروی در مرحله برنامه نویسی تیم یوتا برای وبسایت شما ویژگی ریسپانسیو یا واکنش‌گرا را درنظر می‌گیرد تا بتوانید سایت خود را سازگار با تمام دستگاه‌های هوشمند داشته باشید.
 • امنیت و پیکربندی وبسایت شما از نکته‌هایی است که یوتا فراموش نمی‌کند و در این مرحله سعی می‌کند اقدامات لازم برای جلوگیری از حملات آسیب‌زا و نفوذهای احتمالی را انجام دهد. همچنین یوتا در این مرحله کارهای لازم برای بهینه سازی و بالا آمدن سایت شما در رتبه‌های برتر گوگل را هم به عهده می‌گیرد.
 • در نهایت نوبت آن است که یوتا با تست و ارزیابی وبسایت از هر نظر نسبت به کیفیت طراحی سایت مدارس در تبریز اطمینان حاص کند  تا آن را راه اندازی کرده و در اختیار شما قرار دهد.
 • در آخرین مرحله تمام اعضای تیم یوتا به شما کمک می‌کنند تا استفاده از وبسایت و بهره گیری از امکانان آن را به همراه راه‌های مقدماتی پیشگیری از مشکلات و انجام به روز رسانی‌ها را بیاموزید.

هزینه طراحی سایت مدارس در تبریز

در طراحی سایت مدارس در تبریز هزینه یکی از فاکتورهای مهم است مخصوصا اینکه برخی از مدرسه با محدودیت بودجه مواجه هستند. به‌صورت کلی نمی‌توان عدد مشخصی را درباره هزینه طراحی سایت مدارس در تبریز عنوان کرد چرا که فاکتورهای زیادی می‌توانند به‌عنوان متغیر این قیمت را بالا و پایین کنند:

 • پیچیدگی طراحی و نوع محتوای وبسایت: ویژگی‌هایی که وبسایت شما احتیاج دارد و همچنین تعداد صفحات آن می‌توانند قیمت را تغییر دهند. همچنین نوع محتوای درخواستی از جمله متنی، تصویری و یا ویدیویی در مزنه طراحی سایت مدارس در تبریز اهمیت دارد.
 • طراحی گرافیکی: گرافیک سایت و رابط کاربری آن یکی از مهم‌ترین فاکتورها در میزان هزینه به حساب می‌آید چرا که طراحی ویژه ظاهر وبسایت، لوگو، پست‌ها و غیره به همراه سازگاری ترکیب رنگی تاثیر زیادی بر روی حرفه‌ای شدن وبسایت دارد.
 • پشتیبانی و به‌روزرسانی: هرچه میزان زمان پشتیبانی و خدماتی که در این مسیر به شما ارائه می‌شود بیشتر باشد مسلما هزینه می‌تواند افزایش پیدا کند.
 • بهره‌مندی از توسعه فنی: گاهی وبسایت شما نیازمند سفارشی‌سازی‌های مخصوصی است. برای مثال پنل‌های مدیریتی و ایجاد سامانه‌های مختلف برای جامعه مدرسه باعث افزایش قیمت طراحی وبسایت می‌شود.
 • تجربه تیم طراح: میزان تجربه تیمی که طراحی سایت مدارس در تبریز را به عهده می‌گیرد مهم است؛ برای مثال تیم‌های باتجربه‌تر هزینه بیشتری دریافت می‌کنند.
فاکتورهای تاثیرگذار بر روی هزینه طراحی سایت مدارس در تبریز

با طراحی سایت مدارس در تبریز، در زمینه آموزش پیش‌قدم باشید

مدرسه‌ها باید مکانی برای رشد و پرورش ذهن و روان دانش‌آموزان باشند؛ به همین دلیل لازم است آن‌ها را با جدیدترین متدهای روز دنیا موردآموزش قرار دهیم. طراحی سایت مدارس در تبریز باعث می‌شود که مدرسه بتواند یک پلتفرم آنلاین و سریع را در دسترس دانش آموزان، اولیا، دبیران و مشاوران بگذارد تا همگی بتوانند به‌صورت موثر با یکدیگر ارتباط بگیرند.

سپردن طراحی سایت مدارس در تبریز به یک تیم متخصص از الزامات این کار است و تیم یوتا به‌عنوان بهترین شرکت طراحی سایت در تبریز برای ارائه خدمات در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند. چنانچه دوست دارید با طراحی یک وبسایت خوب برای مدرسه، به‌عنوان یک مدرسه حرفه‌ای و پیشرفته به رسالت خود یعنی آموزش نسل جدید کمک کنید، می‌توانید با مشاوران ما در یوتا تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

سوالات متداول

برای طراحی سایت مدارس در تبریز باید چکار کنیم؟

برای دریافت مشاوره، ثبت سفارش و دریافت اطلاعات اضافی در خصوص طراحی سایت مدارس در تبریز پیشنهاد می‌کنیم تا با کارشناسان مجموعه یوتا به‌عنوان یکی از حرفه‌ای‌ترین تیم‌های خدمات طراحی وبسایت با شماره 041-33354440 تماس حاصل فرمایید. همچنین می‌توانید از طریق فرم ثبت نام و یا شبکه‌های دیگر نظیر واتساپ یا تلگرام از طریق شماره 09367284639 با ما در ارتباط باشید. 

هزینه طراحی سایت مدارس در تبریز چقدر است؟

هزینه طراحی سایت مدارس در تبریز به‌صورت قطعی و کلی قابل بیان نیست اما شما می‌توانید از طریق مشاوره با ما و با توجه به ویژگی‌های موردنظرتان، از هزینه تقریبی برای طراحی وبسایت مطلع شوید.

آیا تیم یوتا تنها به طراحی سایت مدارس در تبریز می‌پردازد؟

تیم یوتا خوشبختانه به یاری همکاران مسئولیت‌پذیر و وقت‌شناس امروزه نه تنها در تبریز بلکه به‌صورت گسترده و در سراسر ایران به‌صورت حضوری و از راه دور قادر به ارائه خدمات می‌باشد.